O czym chcesz poczytać na blogach?

Szewczyk dratewka

sun-warrior blog


2004-01-05 21:13:47
skomentuj (0)

Szewczyk Dratewka, dwoch szewcow nielaczyc ze soba

Szewczyk, jak co dzień wstał wcześnie, umył zęby i pojechał do swojej pracy. Nic się nie zmieniało w jego życiu, strereotyp człowieka pracującego, w dzień do szesnastej pracował, wieczory spędzał w domu na czytaniu książek i myśleniu. Trwał tak dość długo, począwszy od pierwszego kroku w zakładowym magazynie narzędzi, aż do chwili, gdy to opowiadam. Łącznie osiemnaście lat na snuciu się po zakładzie i swoim domu. Pewnego dnia szewczyk poznał, że to nie jest jego miejsce, że nie musi w ten sposób spędzać wieczorów. Zaświtała w jego serce nadzieja, tak jak wkradała się do jego domu o świcie wraz z porannym słońcem. Tym razem zagościła na dłużej, nadzieja, na spełnione marzenie śniące się w purpurze.

Włatcy móch - Onet.pl Blog

Fałszywy Przyjaciel - "Baśń o księciu Pipo" Pierre'a Gripari, 1995, reż. Aleksander Maksymiak.

Alibaba - "Alibaba i 40 rozbójników Krzysztofa Kopki, 1995, reż. Wiesław Hejno.

Pan Chrząszcz - "Komedia dla mamy i taty" Stanisława Ignacego Witkiewicza, 1996, reż. Wiesław Hejno.

Szewczyk Dratewka - "Baśń o smoku Strachocie" Krzysztofa Kopki, 1996, reż. Wiesław Hejno.

Doktor Jan Doolittle - "Zwierzęta doktora Doolittle" Jerzego Bielunasa, 1997, reż. Jerzy Bielunas.

Rivers; Tyrrel; Richmond; Stanley - "Ryszard III" Williama Shakespeara, 1997, reż. Wiesław Hejno.

NaSzA HiStOrIa....:) - bloog.pl

Było nam nawiązywać kontakty z kolegami i koleżankami. Tego samego dnia poznaliśmy naszą wychowawczynię panią Kasię. Jest ona miłą i sympatyczną osobą. Po pewnym czasie oswoiliśmy się z klimatem, koleżakami i kolegami. Któregoś dnia pani Kasia zorganizowała przedstawienie pt. "Szewczyk Dratewka". Na występ przyszło wiele osób m.in. naszi najbliżsi, pani dyrektor i inni goście.

Podziel się:

Trackback: http://bloog.pl/id,3384385,trackback

komentarze (2) |

..::cytaty recenzje::.. - Onet.pl Blog

Najlepiej to momentami ją przerysowuje. Nie wyobrażam sobie, żeby w przerwach między zajęciami profesorowie Uniwersytetu Jagiellońskiego chodzili do restauracji na bigos, pieczoną kaczkę popijając to przez cały czas wódką. Ponadto od dziecka jesteśmy uczeni, że Bazyliszka pokonał nie kto inny jak szewczyk Dratewka a nie szewc Skuba.

Mimo kilku małych niedociągnięć, zapewne niezauważalnych dla obcokrajowców, „Bazyliszek” jest godny.

..::: ii i iki BLOGa reaktywacja :::...ARCHIWUM

To jeSt BLOG na cztery PA-

-ry nóg. Mogą bYć dwa SłońIe, a Jeden Z niCh słonIcĄ..... a dalej nie pamietam. Chciecie to sprawdze, tylko prosze sie w kolejce ustawić. Z wiadomosci biezacych ii nie ma nadal a ja ugotowalam kalafiora. Za malo slony byl....i dlatego szewczyk dratewka rozprul sloniowi, znaczy smokowi brzuch. A Shrek nie mial nic do tego mimo ze wszedzie go pelno.Dobranoc.

ika a kto takie bzdury pisze
Anno Domini 2004-07-02 23:30:31