O czym chcesz poczytać na blogach?

Szeregi

...bo prawdziwego przyjaciela zyskasz wtedy, gdy poczujesz wolność...

Jeszcze osiodłałam i dopiero mu wyczyściłam kopyta przednie. Gdy złapałam kolano :p Edek położył się :p hehe... brak mu równowagi :) Zeszliśmy na padok. 8 koni to nawet sporo :D Wcześniej na jazdę zaprowadziła synka moja nauczycielka od dodatkowego angola. Powiedziałam jej "dzieńdobry" bo chyba wypada. I weszłam na Edka. Pojechałam na koniec i zaczęliśmy stępować konie. Potem ćwiczonka i kłus.
Na początku trochę wyrywał. Ale po jakimś czasie chyba zrozumiał, że nie może tak blisko podjeżdżać do konia przed nim i już mogłam zrobić luźniejszą wodze. Potem taka pojedzyncza przeszkoda. Edek ładnie ją skakał. Potem szereg. Powiedzmy, że też dobrze tylko próbował wyłamać na drugim członie. No i pan Andrzej chciał się chyba na nas zemścić. 4 kółka w kłusie stojąc w strzemionach. No to już przesada :p Potem ćwiczenie pierwszy rusza galopem i dojeżdża na koniec i następna osoba. A że ja byłam ostatniato trochę sobie poczekałam. Pidżama chciała jechać bez strzemion :D Ładnie galopowała do czasu gdy Karuch nie zaczął jej brykać :D hehe... i bum !!! :) Wstała i wskoczyła na konia :D Będzie czekolada :D Przyszła moja kolej. Na początku Edek przestraszył się Rafała który stał przy płocie. Potem jednak ruszył galopem. Znowu ten jego trick że.

3minuty

Przedstawia swe nadzieje na to, jak wyglądać miałyby obchody w 2011: –„Pójdziemy pod biało-czerwoną flagą i czerwoną też, tylko bez sierpa i młota. Może na taki marsz przyjdą również chłopcy z Antify z odsłoniętymi już twarzami. I nie będziemy się już oglądać na narodowców. Po prostu się policzymy – kogo jest więcej”. Nie będę rozwodzić się nad tymi słowami. Biorąc pod uwagę liczebny kontrast, nie wypada tego robić (patrz „suplement audio-wizualny” na końcu tekstu).
Nie całkiem ziściły się też nadzieje pana Blumsztajna sprzed roku. Chłopcy z Antify zablokowali ulicę Marszałkowską na całej szerokości kilkudziesięciu metrów, zjawiając się tam z zasłoniętymi twarzami. Jedyne biało-czerwone flagi w grupie „Kolorowej niepodległej”, znajdowały się na ichniej platformie, otoczone tęczowymi flagami i były zawieszone by najpewniej pełnić rolę sztafażu i kamuflażu, wprowadzającego w błąd przypadkowych widzów tego spektaklu oraz osoby nie mające należytej wiedzy na temat środowiska zgromadzonego wokół Krytyki Politycznej oraz Gazety Wyborczej. Wśród samych uczestników „Kolorowej niepodległej” powiewały flagi czarne oraz czerwone.

Oto pełna treść tekstu pana Blumsztajna, opublikowanego w GW 12.11.2011, czyli.

Paweł Domański - bloog.pl

Kilka dni później na jego grobie. Najbardziej bolało, że przyniosła je jego żona i podobnie jak on delikatnie dotykała młodych pędów... Hanna nie mogła znieść dłużej tego widoku. Oddaliła się szybko i nawet padający deszcz nie ugasił "ognia pod skórą", który będzie już teraz płonąć w niej latami... Wierzyła jednak, że gdzieś tam na górze, tak jak napisał w swoim wierszu, "On go ochroni..." 

 Maria Szczepankowska
Warszawa, 30.12.2009


Więcej przeczytasz na www.paweldomanski.comPodziel się:
Trackback: http://bloog.pl/id,6441434,trackback

komentarze (1) | dodaj komentarz

| 226 | W szeregu

niedziela, 19.

Głośnik – Niezależny Informator Kulturalny – Wydanie Internetowe

Rozgrywana jest w zespołach dwuosobowych w czasie nie dłuższym niż 30 minut. Każda z rozgrywek jest niepowtarzalna, gdyż na starcie mamy do czynienia z opcją ustawienia losowego, a przy opcji rozstawienia dowolnego każda z kart może zajmować pole inne niż w poprzedniej rozgrywce. Mamy zatem do czynienia z funkcją planowania i liczenia, zaś w trakcie gry także bilansowaniem sił na poszczególnych odcinkach. Opanowanie zasad gry nie powinno sprawić najmniejszych trudności, ponieważ instrukcja do gry zajmuje tylko jedną kartkę formatu A4.

Szare szeregi

Tych, którzy interesują się tym fragmentem naszej historii, ucieszy prawdopodobnie informacja, że gra to nie wszystko. Historia o warszawskich powstańcach została opublikowana także w wersji książkowej. „Szare Szeregi. Kryptonim konspiracyjny Związku Harcerstwa Polskiego 1939-1945” autorstwa Tomasza Adamczaka (prezes Towarzystwa Przyjaciół Mińska Mazowieckiego) jest uzupełnieniem do gry „Szare Szeregi”.
Gra i książka powstały z okazji 70.rocznicy powołania Szarych Szeregów,dzięki współpracy Związku Harcerstwa Polskiego oraz magazynu “Taktyka i Strategia”..

maart - mBlog.pl

To Dawid. A wszyscy wojownicy izraelscy, ilekroć widzieli tego męża, uciekali przed nim, bo się bardzo bali. I mówili wojownicy izraelscy: Czy widzicie tego harcownika, który występuje tylko po to, aby lżyć Izraela? Toteż tego, który by go położył trupem, obdarzy król wielkim bogactwem i da mu swoją córkę za żonę, a dom jego ojca uczyni wolnym od danin w Izraelu. I odezwał się Dawid do wojowników, którzy stali przy nim: Co to stanie się z tym mężem, który położy trupem owego Filistyńczyka i zdejmie hańbę z Izraela? Bo kimże jest ten Filistyńczyk nieobrzezany, że lży szeregi Boga żywego? I powtórzył mu lud te słowa: Tak a tak stanie się z mężem, który go położy trupem. A gdy Eliab, najstarszy jego brat usłyszał, że tak rozmawia z wojownikami, uniósł się gniewem na Dawida i rzekł: Po co właściwie tu przyszedłeś i komu powierzyłeś tych kilka owiec na puszczy? Znam ja twoją zuchwałość i złość twojego serca, a przyszedłeś tutaj tylko, aby się przyglądać bitwie. I odrzekł Dawid: Cóż więc teraz uczyniłem? Przecież to było tylko słowo. I odwrócił się od niego ku innemu i rozmawiał o tym samym. Ludzie zaś dali mu taką samą odpowiedź, jak.