O czym chcesz poczytać na blogach?

Szafka łazienkowa

szczęście dotyku - Onet.pl Blog

Kroku, połamanych butów, i siebie samej, gdy patrzyła w swoje odbicie w łazienkowym lustrze.

Po co upierała się na tak duże lustro? To tylko przez jej własny upór patrzyła teraz na całą sylwetkę wraka człowieka, jakim się stała.

A wystarczyłaby taka mała szafka łazienkowa, w której mogłaby trzymać swoje tabletki przeciwdepresyjne tuż obok maszynki do golenia Remyego… Nie zgodziła się jednak na malutkie lustro a ta dziwna potrzeba łyknięcia prochów była wynikiem.

Bo kiedy wszystko się wali, zostajesz Ty, drogi Przyjacielu. - Onet.pl Blog

Pośrodku stało wielkie, „małżeńskie” łoże, na którym właśnie siedziałem. Rama łóżka była wykuta z ciemnego metalu, który tu i ówdzie był pozłacany. Po prawej stronie stała szafka nocna, na której znajdowała się lampka, budzik i nowiusieńki podręcznik do zaklęć. Z drugiej strony posłania stało moje biurko, które ciągnęło się aż pod okno.

Duże, jak na tą część mieszkania, pomieszczenie. Podłogę pokrywały czarno-białe kafelki ułożone w szachownicę, a wąskie przestrzenie między nimi były wypełnione brokatowymi fugami (wymysły mamy). Pod przeciwległą ścianą stała szafka z dwoma białymi, lśniącymi od czystości zlewami. Srebrna armatura łazienkowa była ozdobiona drobnymi, złotymi listkami winorośli. Po prawej stronie znajdowała się wielka wanna, która była celem mojej podróży międzypokojowej. Wszystko to było wyczyszczone na błysk.

roztropnamalami blog

Największą część ( a właściwie całą resztę, która zostaje po opłaceniu rachunków) wydaję na kosmetyki/ciuchy oraz na jedzonko :) 

 Dziś wróciłam z pełną torbą jakże koniecznych każdej kobiecie kosmetyków. No bo przecież w promocji, bo na zapas itd. No właśnie "na zapas". Moja łazienkowa szafeczka pęka w szwach od tych całych zapasów. Ledwo co się zmieściły w niej nowe nabytki na zapas :P Ostatnio odkryłam, że w tych zapasach mam aż cztery nieotworzone kremy do twarzy! Więc przez najbliższy rok kremom do twarzy w sklepach mówię NIE. Choć jest ciężko zwłaszcza jak trafię na super.

DOR GROUP Warszawa apartament Wilanów, mieszkania Bemowo, Ochota

Kuchnia jest osobno, salon osobno – pozostaje nam wydzielenie miejsca jadalnego w którymś z powyższych. Z racji funkcjonalności, lepszym rozwiązaniem jest wykorzystanie do tego celu salonu – kuchnie zwykle są mniejsze, średnio przyjemnie jest się tłoczyć przy małym stoliku, wciśniętym między szafkami a blatem roboczym. Jeśli oczywiście posiadamy dużą, przestronną kuchnię, nic nie stoi na przeszkodzie, aby właśnie w niej umieścić familijny stół, wygodne krzesła i traktować to miejsce, jako część jadalną.

Niezależnie od tego, gdzie znajdziemy miejsce na rodzinny stół –.W jej strukturę, z dzielącą pomieszczenia szklaną ścianą lub innym subtelnym przepierzeniem, można też wybrać opcję dosłownego połączenia pokoju kąpielowego z sypialnym – w bliskim sąsiedztwie łóżka stoi wanna, na pograniczu pufa, subtelnie nakreślająca, w którym miejscu kończy się przestrzeń łazienkowa, a zaczyna wypoczynkowa. Kąpiel w takim pomieszczeniu gwarantuje zupełnie inne doznania od łazienek w tradycyjnym słowa znaczeniu – wyłożonych płytkami na ścianach, zamkniętych w obrębie małego pokoju.
To również doskonałe rozwiązanie dla tych, którym przeszkadzają gabaryty ich.