O czym chcesz poczytać na blogach?

Sytuacja

Beetle juice... || pajjzel blog

Przyczyniają się do wzmacniania kompetencji jednostki, umożliwiających jej rozwiązywanie konfliktów pomiędzy naciskami biologicznymi, społecznymi i psychicznymi a więc umożliwiających jej radzenie sobie ze stresem, którym jest podjęcie kolejnego zadania rozwojowego.

Wzmacnianie kompetencji dotyczy trzech obszarów. Jest to, po pierwsze, budowanie pozytywnego obrazu siebie samego i zaufania do siebie. Po drugie, kształtowanie pozytywnej, wewnętrznej motywacji do działania oraz poczucia sprawstwa. I po trzecie, kształtowanie kompetencji realizacyjnych, czyli wyposażanie w różnorodne narzędzia-umiejętności radzenia sobie w specyficznych kontekstach, sytuacjach, zdarzeniach, zadaniach.

*

Im młodsze dziecko, tym większa jest rola osób dorosłych jako mediatorów między nim a jego kontekstem rozwojowym. Dlatego też nasz model profilaktyki stresu zakłada, iż to dorośli stanowią w nim najważniejsze ogniwo. Ważne stają się ich kompetencje osobiste we wszystkich obszarach, ich gotowość i umiejętność radzenia sobie z własnym stresem, ich gotowość i umiejętność wchodzenia z dzieckiem w relację opartą na wzajemności i spełniającą warunki "wrażliwego nauczania". Od nich zależy umiejętność tworzenia dziecku zdrowego, bezpiecznego, ale jednocześnie prorozwojowego, pełnego wyzwań.

malleator

Polonia Bytom – Ruch Chorzów, sobota 19.15

Chociaż gospodarze wreszcie odnotowali ostatnio wygraną to jednak nie zachwycili, stąd nie można ich stawiać w roli faworytów. Jeśli jednak zagra Bažík (co ciągle jest niepewne) to bytomianie nie będą bez szans. Niestety problemy z nogą ma Matawu – jego absencja byłaby sporym osłabieniem dla Polonii. Prawdopodobnie nie wystąpi jeszcze powracający do zdrowia Killar. W kadrze bytomian ma się za to znaleźć Podstawek, który być może dostanie szansę, żeby przekonać do siebie Szatałowa. Wśród Niebieskich sytuacja kadrowa wygląda lepiej - możliwa jest nieobecność tylko Bronowickiego i Malinowskiego. Za gośćmi przed tym meczem przemawia także statystyka – odkąd Polonia wróciła do ekstraklasy tylko raz udało się jej zremisować z Ruchem – w pozostałych spotkaniach przegrywała.

Typ buków: 12

Mój typ: X

 

Arka Gdynia – Jagiellonia Białystok, niedziela 17.00

Gospodarze do tej.

Gaudium Et Spes - Onet.pl Blog

A tu tymczasem taka przykra niespodzianka. I co w takiej sytuacji robić? Jedyne, co mu przyszło do głowy, to oddalić się potajemnie, wyciszyć sprawę, aby w ten sposób ratować dobre imię żony i nie narazić jej na surową karę. To była jedyna myśl, jaką wtedy mógł powziąć, zważywszy, że nic nie rozumiał z tego, co się stało. 

Na szczęście jednak – sam Bóg przyszedł z pomocą Józefowi. I na szczęście – Józef uwierzył Bogu i dał sobie pomóc. Sytuacja rozwiązała się sama, chociaż chyba trudno powiedzieć, że się wyjaśniła. Możemy raczej być pewni, że Józef nadal niewiele z tego wszystkiego rozumiał, ale – skoro nie rozumiał za wiele – to postanowił posłuchać Boga i zrobić tak, jak mu Bóg doradził. Bo Bóg wie, co robi i skoro On tak chce – to chce dobrze. Trzeba więc Bogu zaufać! Dlatego Józef przeprowadzi Maryję do swego domu, uzna ją za żonę, a Jej Syna – uzna za swojego przybranego Syna. A właściwie, biorąc pod uwagę literę żydowskiego prawa, Jezus stanie się w całej pełni – tu na ziemi – Synem Józefa.

Blog tematy egzystencji poruszający ;)Na jednym końcu kontinuum znajdują  się osoby, które czują się lepiej wśród książek, myśli, przedmiotów lub przyrody niż wśród innych łudzi. Pisarze, naukowcy, wynalazcy, odkrywcy i przyrodnicy wybrali być może taką, a nie inną pracę, bo pozwala im ona na spędzanie większości czasu w świecie, gdzie ludzi nie spotyka się zbyt często. Są oni w większości introwertykami, a obcowanie z innymi pociąga ich w niewielkim stopniu w porównaniu z ich potrzebą prywatności i samotności.

W środkowym przedziale nieśmiałości znajduje się większość nieśmiałych ci, którzy czują się zakłopotani i onieśmieleni w pewnych sytuacjach, w kontaktach z pewnymi kategoriami ludzi. Ich skrępowanie jest tak silne, że zakłóca ich życie społeczne i wpływa hamująco na ich zachowanie, sprawiając, że powiedzenie tego, co myślą lub zrobienie tego, co chcieliby zrobić, staje się trudne lub niemożliwe.

Osoby znajdujące się w środkowym przedziale kontinuum nieśmiałości są zwykle nieśmiałe, ponieważ brakuje im umiejętności społecznych lub wiary w samych siebie. Niektórzy nie posiadają umiejętności społecznych niezbędnych do tego, by mechanizm stosunków społecznych funkcjonował w ich przypadku bez zarzutu. Nie umieją zacząć rozmowy, poprosić o podwyżkę, czy przemówić.