O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

System operacyjny

Blog amon1975

Publicznie 17 września 1991 dla architektury komputera PC, wykorzystującej mikroprocesor o mikroarchitekturze IA-32. Do jądra dołączono narzędzia systemowe i biblioteki z projektu GNU aby otrzymać nadający się do użytku system operacyjny. Z tego powodu powstała też alternatywna nazwa kompletnego systemu: GNU/Linux.[2] Obecnie jest on udostępniany w formie licznych dystrybucji Linuksa, które składają się z jądra (niekiedy zmodyfikowanego w stosunku do oficjalnej wersji) i zestawu pakietów oprogramowania dobranego do różnorodnych wymagań.

Najbardziej znanym.Linuksa rozpoczęła się w 1991 roku, kiedy to fiński programista, Linus Torvalds poinformował o hobbystycznym tworzeniu przez siebie niedużego, wolnego systemu operacyjnego, przeznaczonego dla procesorów z rodzin i386, oraz i486.[3]

Linus stworzył jednak tylko jądro, pełny system operacyjny potrzebował jeszcze shella, kompilatora, bibliotek, itp.. W roli większości z tych narzędzi użyto oprogramowania GNU,[4] co jednak w przypadku niektórych komponentów systemu wymagało poważnych zmian, niekiedy finansowanych przez Projekt GNU[5], niekiedy dokonanych już.

uvmania.blog

Tego akapitu :D

pozdrawiam, UVmania 

skomentuj (3)

73kd 2009-01-12 16:49:41

No to właśnie piszę do Was z zupełnie nowiutkiego systemu operacyjnego – Ubuntu 8.10.


Kilka ładnych dni trwało zanim udało mi się do kupy ustawić to wszystko (równolegle ustawiałem system Magii na jej malutkim laptopiku), ale ostatecznie się udało i wszystko gra.

Że nie wiadomo gdzie – reszta za kasę i to dość sporą.


I ta buńczuczność niektórych użytkowników, że niby Mac jest lepszy – OK, fajny jest, ładny też (Mac OS X również), ale z drugiej strony system operacyjny, który zajmuje 15-17GB!!!! na dysku (w laptopie, gdzie jest dysk oryginalnie 80GB) to już jest lekka przesada... to mnie już maksymalnie wkurzyło. Jakiś czas temu się dość mocno zastanawiałem, gdzie u licha mi te GB uciekają – OK, mam plik z dokumentami co waży około 4 GB, no.

Blog o programach komputerowych

Bądź pierwszą osobą, która doda ten do listy ulubionych.
Kategorie:oprogramowanie Tagi: oprogramowanie, programy użytkowe, system operacyjny
Komentarze (0) Trackbacki (0) Dodaj komentarz Trackback

Darmowe reklamy

Opiece nad systemami IT pracujacymi w oparciu o systemy operacyjne Linux.Naszą główna specjalnością są takie dziedziny jak:
Obsługa informatyczna Firm
Administracja Serwerów
Wdrożenia / Projekty nowych platform serwerowych
Zabezpieczenia
Optymalizacja serwerów opartych o system operacyjny Linux, szczególnie jeżeli chodzi o wydajność sieciową tj.
Duży ruch IP
Duże tablice routingu (BGP/OSPF/Plain(Static) Routing)
Duże ilości sesji NAT/PAT
Integracja/Przystosowanie systemu operacyjnego Linux do pracy na platformach SBC/Micro SBC/Nano SBC oraz.

Obszar użytkownika Marzena

SPRZEDAŻY WINDOWS SERVER 2008- OSTATNIEJ 32-BITOWEJ WERSJI SERWEROWEGO SYSTEMU OPERACYJNEGO

15 Listopad 2010

Tylko do końca grudnia 2010 roku dystrybutorzy mogą zamawiać Windows Server 2008 w licencji OEM. Windows Server 2008 jest ostatnim serwerowym systemem operacyjnym dostępnym na platformę 32-bit. Kolejna wersja systemu operacyjnego Windows Server 2008 R2 jest dostępna tylko na platformę 64-bit.  Sprawdź swoje aplikacje!

System operacyjny windows

Ja i moje życie - Onet.pl Blog

 śmieszne

  •  titanic
  •  kliknij
  •  nie klikaj
  •  słoneczko
  •  nowa wersja windows
  •  Fristajlo-piosenka:)
teledyski
  •  Aly & AJ - Potential Breakup Song
  •  Grupa Operacyjna - "Świr"
  •  Infernal Ten Miles
  • Nelly Furtado - Do It
~~sweet~~(treść i ilustracje);
 

moja cena magii

STRONG HUBA.

2005-01-25 02:33:24 skomentuj (0)


***
Bufor w mózgu mi się skończył.
Brakuje pamięci operacyjnej.

;0))))))))))))))))))))))))))))))))
2005-01-26 03:53:57 skomentuj (0)
Myśli zaplatane
..nie.
2005-01-09 02:49:16 skomentuj (0)
Kurs Inspektorski
No gdzie jest ta studentka która tak dobrze zna ten system???? Przed chwilą ją widziałem...


Mowa o mnie i Windowsie 98 którego kompletnie nie znam.

Na ostatnim spotkaniu zamknęłam proces wciskając Ctrl+Alt+Delete kiedy zawiesiła sie prezentacja i nieszczęsny.

Żona Zarobiona

Mnie zaraz na "sali wybudzeń" (prawda, że piękna nazwa na salę pooperacyjną?). Stamtąd po wywiadzie o własnych nogach bez głupiego jasia poszłam na blok operacyjny. Rety, czulam sie jak "Dead man Walking" normalnie... wchodze, widze łożko ginekologiczne tzw samolocik a za nim stoi kobieta w zieleni i mówi:.Sprawa jest bardzo prosta: ja zajmuję się garderobą, praniem, prasowaniem, czasem gotowaniem. Mąż jest tym technicznym. Jak cudownie jest nie martwić sie o padajacy system w kompie, dziwne dzwięki w aucie oraz trzeszczące szafki :) Mój kochany sam to wszystko ogarnia i jest pieknie. Moge leżeć i pachnieć. Raz sie tylko ujawniłam.Photoshopa i HTMLa. Czyż to nie piekne? Nie będę taka zgrzybiała. Rety, moi uczniowie programują na informatyce. "Za moich czasów" grało się w pasjansa, Windows miał numer 3.1 czy 3.5 i wchodzilo się do niego wg klucza: DOS, Norton, Windows. I za to miałam szóstkę. Byłam alfą i omegą, kurna chata. A teraz?? zaraz by.

Świat oczami medyka - Onet.pl Blog

Niedorobionym wykładzie z patomorfologii...      Czyli zamiast wykładu z PMK mieliśmy darmowy wykład z chirurgii trzustki, pęcherzyka i technik operacyjnych :) I bardzo dobrze. Niech nas w końcu uczą medycyny a nie pierdół.

*******

- Michał, co to są "acholiczne stolce"?
- Nooooo...takie.Do Rafała :)

- Cześć, słuchaj stary, komp mi się wyłączył w środku, coś tam zaczęło w środku stukać i się zawieszać, a po reboocie nie ładuje się windows, a system nie rozpoznaje dysków twardych...
- Uuuuuuuu...to kapa. (ja już mam drgawki). Rozkręć go i sprawdź czy się taśmy.