O czym chcesz poczytać na blogach?

Syria

Syria

Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 03 marca 2008
Syria
Syria to arabskie państwo na Bliskim Wschodzie, popularne wśród turystów ze względu na bogatą, oryginalną kulturę i arabską, tak odmienną od naszej tradycję oraz bliskość innych krajów turystycznych, jak np. chętnie odwiedzana Turcja.

Państwo jest republiką rządzoną przez reżim wojskowy, aż 40 tys. Syryjczyków żyje dzisiaj na terenie Wzgórz Golan, okupowanych przez Izrael. Syria to kraj dziki, niedostępny i właśnie dlatego tak bardzo pociągający. Wiele szlaków turystycznych wiedzie przez pustynne tereny Egiptu, Syrii – docierając do wybrzeża Morza Śródziemnego, a następnie aż do malowniczej Turcji.

Największą grupę etniczną stanowią tu sunnici wyznający islam, a także Kurdowie i Ormianie. Chrześcijanie i Żydzi to zaledwie ośmioprocentowy odłamek całego społeczeństwa.
13:52, szwecjaurlop
Link Dodaj komentarz » .

And suddenly were in love with everything..


-Ojciec Psysi jest strasznie bogaty. Odkupił go od jakiegoś walniętego dziadka. A że ta okolica jest wiecznie nawiedzana przez potwory odkupił go ze zniżką- odpowiedziała dziewczyna i zabrała się do smażenia jajecznicy.
Nagle cała ziemia zaczęła się trześć.
-Och, ciekawe co to znowóż. Idź zawołaj reszta, powiedz im żeby się ubrały i wzięły różdżki. I sama to zrób.
Asik pobiegła na górę. Sporo czasu zajęło jej znalezienie sypialń dziewczyn. Wreszczie powiedziała im wszystko, tak jak prosiła ją Hazel.
-No to mamy robotę, dziewczęta- rzekła Syrriuszka i ochoczo zabrała się do ubierania.
Asik pobiegła do swojej sypialni. Wzięła różdżkę. Przypomniało jej się gdy ją kupywała. Szybko odepchnęła wspomnienia i zaczęła się ubierać.
-Szybko!!! Szybko!!!- krzyczała Alchemiczka.
Asik i reszta wybiegły na dwór. Ich oczom ukazały się dwa olbrzymie, zielone stwory.
-Szybko, dziewczyny, wiecie co robić.- powiedziała twardo Syrriuszka
-Taaak...-odpowiedziała Psychopatka i zakasała rękawy.- Do roboty!
Dziewczyny ściskały mocno różdżki. Bały się. Te olbrzymie, zielone stwory, przypominające.

Rzut oka na... - Onet.pl Blog

Głosy, że prezydent Asad i jego władza staje się jedynie rozpaczliwym wołaniem do sprzymierzeńców o pomoc w utrzymaniu władzy. Jednak Turcja proponuje rozmowy i tak na prawdę pokojowe zakończenie sprawy- czyli w rozumieniu ustąpienie prezydenta. Iran- główny sprzymierzeniec Syrii utrzymuje pozycję poparcia władzy Asada przy tłumieniu zamieszek. Ale co ciekawe rozlokowuje na pograniczu syryjskim swoje spec służby. Cóż to ma oznaczać? Nie wiem może szef Iranu planuje pomoc Assadowi gdyby do władzy doszło skrzydło mało radykalne wobec Izraela? Trzeba tutaj zauważyć, że zarówno Iran i Syria to głowni wrogowie Izraela. Gdyby jedno z nich zmieniło diametralnie swoje poglądy- w co wątpię to mógłby być to przełom w tamtejszej sytuacji. Jednak co będzie i jak się sprawa rozwiąże tego nie wiadomo. Jestem jednak pewny, że do zbrojnej interwencji takiej jak w Libii nie dojdzie. NATO, a w szczególności USA nie wchodziłoby tak na prawdę w gardło Islamu i to tego fundamentalnego- Iran. Dlatego do interwencji nie dojdzie. Libia wprawdzie jeszcze walczy, ale długo Kadafi się nie utrzyma. Zakończenie misji- bo tak można było by nazwać tą interwencje może nastąpić właściwie.

Syria Zabytki

Syria Zabytki

March 13, 2008

Damaszek

Filed under: Adventure, Culture, History, Holiday, Holidays, Hotel, Lifestyle, News, Photo, Syria, Travel, Uncategorized, Wakacje, World — syriazabytki @ 5:25 pm

Damaszek jest stolicą Syrii i największym jej miastem liczącym ponad 2 miliony mieszkańców. Jest jednym z najstarszych miast świata założonym 3000 lat p.n.e. i nieprzerwanie zamieszkanym i jednym z czterech świętych miast islamu. Położony jest w południowo-zachodnięj części kraju nad rzeką Barda u stóp gór Antyliban, na skraju Pustyni Syryjskiej.

Na przełomie II i I tysiąclecia p.n.e. Damaszek był stolicą niezależnego państwa aramejskiego. W 732 r.p.n.e. został opanowany przez Aseryjczyków, potem krótko należał do.