O czym chcesz poczytać na blogach?

Synteza

Biologia - Onet.pl Blog

W środku znajduję się matrix. W jego skład wchodzą m.in. enzymy przyśpieszające rekacje utleniania substancji organicznych a także cząsteczki mitochondrialnego DNA i rybosomy.

Dzięki temu mitochondria syntezują niektóre swoje białka

5.       Rybosomy – na nich są syntezowane białka . Rybosom przypomina kształtem lekko spłaszczony grzybek który nie jest oddzielony od cytoplazmy żadną błoną.

Składa się z 2 jednostek – większej (eukariota) i mniejszej (prokariota). Pod względem chemicznym zbudowane są z białek oraz rybosomalnego kwasu rybonukleinowego (rRNA). Każdy rybosom jest małą fabryką  w której zachodzi translacja (synteza łańcuchów polipeptydowych białek z aminokwasów) – jak cieżko wam to zapamiętać to dajcie synteza białek z aminokwasów i tyle

kreatyna - opis suplementu

Tkance mięśniowej, aniżeli zwykły monohydrat. Magazynuje i transportuje grupy fosforanowe do syntezy białek i skurczów włókien mięśniowych.

Już odkrywca kreatyny, Justus von Liebieg, zaobserwował jeszcze w pierwszej połowie 19-tego wieku, że ta występuje w roztworach zawsze, wspólnie z kreatyniną. Zagadnienia te naukowcy wyjaśnili częściowo w następnym stuleciu, zaś ostatecznie, dopiero na początku 21-go wieku.

Substancją aktywną życiowo jest kreatyna, zaś kreatynina to tylko jej nieaktywny, odpadowy metabolit.

Kreatyna zawiaduje aktem skurczu włókien mieśniowych oraz ok. 10-cioma, kolejnymi etapami syntezy białek tych włókien. W związku z tym, uznawana jest za najskuteczniejszy środek wspomagania wysiłku, ułatwiający rozwój siły i masy.

Od 1992 roku, kiedy kreatyna stała się najpopularniejszym suplementem sportowej diety, żywności nabrał problem jej metabolitu - kreatyniny. To bowiem kreatynina odpowiada głównie za pewne niedogodności suplementacji kreatyną, takie jak np. zatrzmanie wody pod skórą. Ponieważ kreatyna w znacznym procencie przemienia się w bezwartościową kreatyninę zaraz po rozpuszczeniu w płynie lub treści żołądkowej, dlatego suplementy zwykłego monohydratu kreatyny dostarczają do mięśni tak.

xaoo & turbia blog

Jeszcze do jakichs doglebnie przewiercajacych poja duszyczke wnioskow i stwierdze ze przeciez ja potrafie latac :)))

copyright by xaoo

skomentuj (7)

reklama 2003-09-09 22:48:30

dziala juz dzial ze zdjeciami na stronie painkillersow :))) link


copyright by xaoo

skomentuj (6)

co to ma byc ??? :PPP 2003-09-12 00:34:45

... z tych naszych rozmow wylania sie idea wystepow jakich jeszcze nie bylo; stworzenia czegos zupelnie nowego; nowa wartosc moze powstac jako synteza roznorodnych, sprzecznych ze soba wartosci; jezeli chcemy osiagnac nowa wartosc, musimy doprowadzic do konfliktu miedzy tym co fizyczne a tym co duchowe; jezeli natura, wiec fizycznosc, jest czyms pierwotnym czyli teza, to kultura jest jej antyteza a synteza tym co pragniemy osiagnac; gdy ktos z nas gimnastykuje sie, reprezentuje nature, wiec teze, jezeli ktos z nas spiewa, reprezentuje kulture, wiec antyteze; chcac stworzyc sztuke na miare naszych czasow, musimy zwiekszyc w niej udzial wysilku fizycznego a dla antytezy i duchowego ...
... i to jest nowa strategia syntezy i to jest nowa koncepcja sztuki ...

copyright by xaoo

genetyczny - Onet.pl Blog

Za zmiane w sekwencji aminokwasow w pozycji 249 (glicyna arginnina) w bialku BMP-IB.Rasa Booroola
6 Monosomia chromosomu X u klaczy: kariotyp 2n=63 XO wsytepuje w formie czystej 63XO lub mozaikowej 64 XX lub 63 XO identyfikacja chromosomu X konia-barwienie prazkami C (2 prazki na chromosomie X) lub hybrydyzacja sonda malujaca chromosom X
7 Replikacja DNA: zachodzi w fazie S cyklu komorkowego jednoczesnie w roznych miejscach.etapy:rozplecenie nici DNA , dobudowywanie łancuchow komplementarnych,katalizator polimeraza DNA kierunek syntezy od 5' do 3' .JEdna nic na ktorej odbywa sie synteza jest prowadzaca druga opozniona.Powstaja fragmenty dobudowywane sukcesywnie przez enzym ligaze.
8 RNA- kwasy nukleinowe. Rybosomalne RNa (rRNA)  uczestniczy w tranclacji wraz z bialkami tworzy strukture rybosomow.Transportujace RNA (tRNA) transportuje aminokwasy do rybosomow.Informacyjne RNA(mRNA) naabrdziej  zroznicowana grupa kwasow RNA sekw.odpowiada nici sensownej DNA.
9 Marker genetyczny -dowlna cecha jakosciowa uwarunkowna w sposob prosty tj przez jedna pare alleli dziedziczona zgodnie z prawami Mendla. Cechy charakt. polimorfizm latwosc identyfikacji.

alchemik111.blog

(0)

EZRATHERION - Samotny... 2002-08-03 02:17:32Samotność...
Skazała mnie na nią Wieczność
Otchłań Wieczności...
Przykryta krwawym pledem wspomnień

Ja – Ezratherion

Pan i Poddany
Skazaniec i Sędzia
Samotności dotykam dłonią
I odchodzę...

skomentuj (5)

REJS 2002-08-03 23:21:16

Z tych naszych rozmów wylania sie idea, wystepow jakich jeszcze nie bylo. Stworzenia czegos zupelnie nowego. Nowa wartosc, moze powstac jako synteza roznorodnych, sprzecznych ze soba wartosci. Jezeli chcemy osiagnac nowa wartosc, musimy doprowadzic do konfliktu miedzy tym co fizyczne, a tym co co duchowe. Jezeli natura, wiec fizycznosc, jest czyms pierwotnym, czyli teza, to kultura jest jej antyteza, a synteza tym co pragniemy osiagnac. Gdy ktos z nas gimnastykuje sie, reprezemtuje teze, ktos z nas spiewa, reprezentuje kulture, wiez antyteze. Chcac stworzyc sztuke na nasza miare, musimy zwiekszyc w niej udzial wysilku fizycznego, a dla antytezy i duchowego. To jest nowa strategia syntezy, to jest nowa koncepcja sztuki.

skomentuj (4)

Tęsknota za czystą wiedzą - bloog.pl

Się sporo noblistów, czy akurat z tego Pana można się cieszyć? Zobaczymy. Urodził się w rodzinie pochodzenia żydowskiego, jednak wyrósł na Prusaka. Butny, ambitny, genialny. Szybko zdobywał edukację i piął się po drabince kariery. 30 lat i profesura w Karlsruhe. Zaczął współpracę z Boschem. Bada kwestie katalizy reakcji. W roku 1910 publikuje metodę syntezy amoniaku, stosowaną do dzisiaj. Metoda Boscha Habera, za którą dostał Nagrodę Nobla w 1918. Od 1911 prowadzi instytut chemii fizycznej w Berlinie im. Cesarza Wilhelma, wtedy najważniejszy ośrodek naukowy, który dzisiaj nosi imię Fritza Habera.

Czemu tak ważna była ta synteza? Materiały wybuchowe. Do ich tworzenia potrzeba mnóstwo kwasu azotowego, który wtedy tworzono z saletry chilijskiej. Wąskie gardło limitujące światową produkcję. I nagle odkrywa się syntezę amoniaku, który już potem łatwo utlenić i otrzymać kwas azotowy. Następuje natychmiastowy wzrost produkcji materiałów wybuchowych. Efekt: 1914r. pierwsza wojna światowa. Ale to nie jedyny wkład Fritza w tą wojnę. W 1915 wpadł na pomysł gazów bojowych i w 1916 pod miejscowością Ypres zastosowono chlor. Rozpoczął wyścig w kwestii gazów bojowych - alianci odpowiedzieli chlorkiem tionylu, a Haber zwieńczył gazem musztardowym. Stąd też.