O czym chcesz poczytać na blogach?

Synapsis

Spokojnie - moje dziecko ma "tylko" autyzm - bloog.pl

A tak w ramach P.S.

- Mama daj jeszcze pijko...

- Talerz jest tutaj...

- Sonia sama jeszcze "am"...

Takie tam nasze wielkie sukcesy :DPodziel się:
Tagi: Pikuś, Princessa, Konkursy, Sukcesy
Trackback: http://bloog.pl/id,328189379,trackback

komentarze (6) | dodaj komentarz

Moje dziecko rozwija się inaczej. Jak wyjść z bezradności?

środa, 17 listopada 2010 16:59

Fundacja Synapsis prosi o wsparcie w głosowaniu na projekt "Moje dziecko rozwija się inaczej..."

o Marcelku - Onet.pl Blog

Pamiętamy my, sam niestety nie komunikuje nam tego. Piktogramy się nie sprawdziły, a może my za wcześnie zrezygnowaliśmy. Od kilku dni wprowadziliśmy system nagród, za zrobienie siku nagroda - żelkowy miś, właściwie pół. Są już efekty, Marcel chodzi do łazienki z ochotą, sam zdejmuje majteczki, robi siku, ubiera się i czeka na nagrodę, a dziś sam!!! poszedł do łazienki i załatwił swoje potrzeby!!! ale żeby nie było tak zbyt super to później się zapomniał i zrobił siku w majteczki, ale coś ruszyło i jesteśmy na dobrej drodze.
mama Marcelka (23:09)
nie ma jeszcze komentarzy

25 marca 2009
ranek
Dziś Marcel został jeszcze w domu, jest prawie zdrowy, mało je i trochę rozdrażniony. Zdążył pobić brata, który zabierał mu puzle. Przyszła do niego p. Asia - terapeutka domowa, bardzo grzecznie pracuje, a ja mam chwilkę dla siebie. Jutro Marcel idzie na SI. Diagnoza w Synapsis przesunięta na  6 maj :)
Nie zależy mi tak bardzo na terminie, bo i tak wiem.

dwgm.blog

Coraz głośniej mówi sie o spektrum autyzmu i pokrewnych zaburzeniach. Powstają nawet takie fundacje, które oferują takim osobom pracę. Rzecz jasna, że osoba z zaawansowanym autyzmem nie znajdzie swojego miejsca na otwartym rynku. Jednakże to złowieszcze fatum nie dotyczy osób z łagodniejszą jego odmianą, tj. Zespołem Aspergera. Osoby z tym spektrum poza trudnościami w komunikatywności niczym nie różnią się od normalnych ludzi, a nawet wielokrotnie przerastają ich intelektem. Tak więc po krótkotrwałym treningu umiejętności społecznych są one zdolne do pracy na otwartym rynku. Przykre jest jednak to co robią z aspergerowcami wyżej wspomniane fundacje typu "SYNAPSIS". Żenujący jest fakt, iż tacy geniusze przetrzymywani są pod jednym dachem z osobami z wysoko rozwiniętym autyzmem, którym to "święty Boże nie pomoże" w rozpoczęciu normalnej pracy. Nie jest miłe, iż osoby z Zespołem Aspergera patrzą się na dziwne odgłosy, krzyki, lamenty czy bójki wszczynane przez gorszych kolegów. Któz z nas chciałby oglądać takie widoki??? Sama idea Pracowni Rzeczy Różnych jest bardzo dobra, ale wymaga dopracowania, bo nie można trzymać geniuszy z psycholami pod jednym dachem. Dla każdej z grup potrzebny jest więc oddzielny pawilon, aby nikt nie czuł się pokrzywdzony. Nie mam zamiaru potępiać tutaj.

ekonomiczny - Onet.pl Blog

O mieszkaniach ,podatkach i nie tylko
To strive,to seek ,not to find and not to yield

Niezwykły ja
O mnie
To ja,Krystyna Grażyna Milewska.Pisałam wiele lat o nieruchomościach w "Rzeczpospolitej".A teraz piszę,co chcę.
Jeżeli coś tu się komu spodoba lub przyda -może przekaże 1 proc. podatku na Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego
KRS 000 008 3356 z dopiskiem dla Joanny Grąckiej.To moja ciężko chora siostra ,a pieniadze zbieramy na jej rehabilitację .
Mozna też przekazać 1 proc.dla Fundacji Synapsis KRS 00 004 59 19 , która opiekuje sie dziećmi i dorosłymi ze spektrum autyzmu i.