O czym chcesz poczytać na blogach?

Symetria

Torla – kamienna wioska


Odpowiedzi

  1. Asymetria ma dla mnie większą wartość… cechy i walory są pojedyncze:-)

  2. Ale pojedynczość może nadal cechować symetria. Weźmy takie kształty z klawiatury, kształty “pojedyncze”:
    I C D S U W
    wszystkie cechuje jakaś symetria

    Co do tematu właściwego — “mam problem” — ilustracje odwołują się do innego rozumienia symetrii, niż Ian Stewart (jak rozumiem, bo książki nie czytałem). W matematyce i fizyce nie tyle chodzi o odbijanie w lustrze, czy obracanie na osi (choć i tym się zajmują ), co o pewną “elegancję”. To jednak bardzo trudno ująć w słowa…

    Mogę zapewnić, że czasem przy równaniach (ba! przy kodzie programu komputerowego) można się złapać na głowę i powiedzieć, że to genialne, że.

RjakRadosny Blog

Kołtuneria nazywa „głównym nurtem”: nie było okresu w ostatnich dwóch dekadach, by dano taki popis polskiej niemocy w polityce zagranicznej i poczyniono takie ustępstwa w ustawodawstwie wewnętrznym na rzecz głupich ideologii niszczących rodziny i obyczaje społeczne. Antykaczyzm to stan takiego zaczadzenia umysłów, że zjawisk negatywnych się nie widzi, zaś tych, którzy je dostrzegają uważa za pisowców, czyli wariatów lub ludzi niebezpiecznych.

Jak inaczej niż zgłupieniem można nazwać ten stan ducha, gdzie szczytem zdystansowania się od Platformy jest stwierdzenie o symetrii partii rządzącej i opozycji. Powtarzam raz jeszcze. Nie istnieje żadna symetria. W swojej klasie Platforma nie ma sobie równych. Kiedyś sądziłem, że w tej dziedzinie rywalizacji mistrzostwo osiągnęła SLD. Ale przy Platformie to były jednak pętaki.

Jedna odpowiedź do “Szanuj bliźniego jak siebie samego.”

obled23

Sie tu chodzi ,bo to jest niehumanitarne ... ale czy humanitarne jest skrzywdzic istote na tyle niewinna zeby zniszczyc jej zycie az do samego konca? Zly dotyk .... dziecko nie zasluzylo sobie na taki start w zyciu ,jak to ma uksztaltowac przyszle pokolenie? Kreatury przecz ,wygnac ich ze spoleczenstwa ,bo inna sprawa jest zdawac sobie sprawe ,ze jestem chory i musze sie leczyc a inna jest  kiedy Kreatura uwaza to za cos pieknego i normalnego. Nie rozumiem nawet pytania Kastracja pedofili za i przeciw ... czy sa jakies przeciw? Swiat poszedl do przodu ,ale nikt chyba nie jest na tyle walniety zeby uwazac ze taki czlowiek moze normalnie zyc w spoleczenstwie. Pieknie to pokazal film Symetria ... dzieciojebca skonczyl na tygrysie ,ale uprzednio mial pieklo w wiezieniu. Zawsze sie zastanawialam nad ta solidarnoscia kryminalistow ,ze nie toleruja dzieciojebcow. Czy humanitarnosc mozna zastosowac wobez pedofila, skoro on jej nie stosuje. Obrzydza mnie ten temat ,mam nadzieje ,ze czyta te debate jakis prdofil. Jestescie wynaturzeniem i kara was nie ominie ,sprawiedliwosci zawsze staje sie za dosc!

skomentuj (0)

L Jak Lukrecja 2008-09-17 22:20:20

W swojej krotkiej karierze zyciowej przeczytalam prawie 400 ksiazek :) zdecydowanie za duzo czytam.

Look close… | Ciałodusza

Symetria

Człowiek, który wydrapał słowo HUJ na ścianie,
przecież jest lepszym poetą od ciebie
- w rozpiętej i rozdartej aż do krwi koszuli,
pali wietnamskie papierosy, z braku innych w kiosku,
śmierdzi tym samym potem, co i ty, ukryty
za swoim biurkiem, ty – pielęgnujący
drobnomieszczańskie cnoty, idealny wzorku,
wkomponowany we wszechświat, ty symetrio, ty…

Uwaga, dla odważnych

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

LAURA ELEUTHERE - Onet.pl Blog


Czy harmonia jest realna (pewnik) czy jest wykwitem mego umysłu (myśl/emocja), czy jest ideą narzuconą z zewnątrz przez innych ludzi (absurd)? A wyszłam od problemu TW! :-))) Mam cały czas świadomość nierówności, asymetrii świata. Są piękni i bogaci oraz chorzy i brzydcy. Zawsze tak było, jest i będzie. Nie ma balansu. A jednak go szukam. Tej harmonii. Dlaczego?
Skoro z zasady świat jest chaotyczny, nierówny, to nie może w nim być harmonii. Czyli wynikałoby z tego, że szukam św. Graala! :-))) No to skąd ta potrzeba? Czy to jest naturalne czy sztuczne? Czy każdy dąży do równowagi? Drzewo, człowiek, karaluch? Wyraźnie widać, że jest zaburzona symetria - jest więcej powiedzmy rosomaków w jednym lesie, a w innym miejscu planety w ogóle ich nie ma; to samo z ludźmi: szaraków w blokasach jest więcej niż unikatów w willach. Dobrze. Czy dążenie w takim razie do harmonii wynika z zaburzenia jej? Czy jest to mój subiektywny osąd? Na pewno zaburzony balans wyzwala chęć powrotu do równowagi. Czyli cholera zawsze jest to jakaś ocena, wartość. Czuję, myślę, że jest nierówność (i krew mnie zalewa:-))) ) i dlatego działam, aby ją przywrócić. Oczywiście zawsze obiektywnie istnieje ta nierówność. Jeden człowiek ma wiele talentów, drugi jeden i to dziwaczny, mało użyteczny typu robi 100 pompek w sekundę. W.

travis - blog filmowyPodczas tegorocznego festiwalu zaprezentowanych zostanie 21 najnowszych polskich filmów fabularnych w konkursie głównym oraz 11 filmów w konkursie kina niezależnego (pełna lista filmów konkursowych jest już dostępna na stronach serwisu). W programie przewidziane są również pokazy specjalne, projekcje filmów z cyklu "Polonica" i inne prezentacje pozakonkursowe, konferencje prasowe z udziałem twórców, wystawy oraz imprezy towarzyszące.W tym roku festiwal zapowiada się niezmiernie interesująco. Wśró filmów konkursowych znajduje się nowa produkcja Stuhra, interesująco zapowiadająca się "Symetria", "Zmruż oczy", "Pornografia" i wiele innych, ale także dużo filmów niezależnych krótkometrażowych.

Zapraszam na stronę festiwalu
skomentuj (3)

travis 2003-09-18 18:15:57Stanley Kubrick - poniedziałkowe spotkania...

Ostanio, dzięki Ale Kino! udało mi się obejrzeć kilka niezłych filmów Stanley'a Kubricka. Szczerze powiedziawszy, to wcześniej nie miałem jeszce do czynienia z jego twórczością - WSTYD! Ale tak już bywa - wszystkich filmów świata i tak nie obejrzę...

Zaczęło sie od "Zabójstwa" (The Killing z 1956 roku). Bardzo ciekawie zrobiony - warto wspomnieć, iż niektórzy.