O czym chcesz poczytać na blogach?

Symbol

duchowycoaching

Anioł Śmierci, Anioł Stróż    
Bluszcz – symbol życia wiecznego, odradzania
Czaszka – symbol nieśmiertelności ludzkiej, nicości życia
Drzewo – jako złamane lub uschnięte, symbol przerwanego życia
Kłosy – symbol owocnych żniw, zasług społecznych
Kolumna – w postaci złamanej symbol śmiertelności, ułamanej podpory życia
Korona – symbol męczeństwa
Kosa – atrybut śmierci
Kotwica – symbol Nadziei, ratunku
Księga – symbol Wiary
Lew – symbol sławy i nieśmiertelności
Lampa – symbol światła, ofiary światła, miłości i obecności
Lilia – symbol dziewictwa i czystości
Lira – symbol talentów muzycznych lub poetyckich
Łańcuch – symbol związków
Mak – symbol wiecznego snu
Miecz – symbol sprawiedliwości
Motyl – symbol zmartwychwstania

życie codzienne - Amo Te

Chrześcijańskiego?

Tak, poczciwa tradycyjna religia opiera się na kosmologii lub raczej koncepcji kosmosu powstałej mniej więcej 2000 lat przed naszą erą i ci ludzie wiedzą cholernie dobrze, że ta koncepcja jest nonsensowna. Stąd właśnie ich przesłanie zawiera tyle przemocy - próbują sami się przekonać do prawdziwości koncepcji, żądając jej potwierdzenia od innych ludzi. Jest to jedna z wielkich, można by rzec, psychologicznych sił inspirujących ruch misyjny. Rzecz nie w tym, że "bóg jest faktem", lecz w tym, że całe ich etniczne dziedzictwo dotyczące imienia i cech boga jest faktem, a nie symbolem odnoszącym się do czegoś transcendentnego. Psychika wie cholernie dobrze, że to nie jest prawda. To właśnie nazywamy bałwochwalstwem sprowadzającym się do mylenia symbolu z tym, do czego się on odnosi. Na tym polega błąd stanowiska fundamentalistycznego w odniesieniu do symboli biblijnych. Mówi się: "Bóg jest faktem. Kocha Żydów bardziej niź inne narody". Kto wierzy w taki absurd? Człowiek wie nieświadomie, że to nieprawda, i ta nieświadoma wiedza skłania takich ludzi do przekonywania wszystkich, że to prawda, aby móc utwierdzić się we własnym fałszu. Potem dopatrują się bałwochwalstwa.

art folie |ärt fôˌli|

- Podwójna Korona zjednoczonego Egiptu

 

Pszent na głowie Króla-Boga Horusa

 

Pszent (egip. Pa-sechemti - Dwie Potężne) – Podwójna Korona władców Górnego i Dolnego Egiptu.

Powstała ona z połączenia białej, wysokiej korony Górnego Egiptu (Hedżet) z czerwoną, niską, koroną Dolnego Egiptu (Deszeret). Z przodu korony znajdowała się święta kobra (łac. ureusz) umieszczana na czole jako znak boskiej ochrony, symbolizująca boginię Wadżet, czczoną w Dolnym Egipcie, oraz sęp, symbol bogini Nechbet z Górnego Egiptu.

Obecość symboli obu bogiń na koronie miało wyrażać opiekę bóstw z obu królestw nad faraonem i jego krajem. Podwójna korona była symbolem zjednoczenia całego Egiptu pod władzą faraona, widocznym znakiem podległości obu egipskich królestw jednemu władcy.

 

.

 

Oczy Horusa

Oczy Horusa - lewe symbolizuje księżyc, prawe słońce

 

Inne symbole

 

Blog poświęcony ciekawym książkom

Eleganckiego wełnianego kapelusza wystawały jasne kręcone włosy.

− Witam pana w Waszyngtonie!

− Dziękuję − odpowiedział z uśmiechem.

− Nazywam się Pam, pracuję w liniach pasażerskich. − Kobieta mówiła w tak żywiołowy sposób, że było to prawie niepokojące. − Proszę za mną, samochód już czeka.

Langdon ruszył w poprzek pasa do terminalu Signature otoczonego lśniącymi prywatnymi odrzutowcami. Postój taksówek dla sławnych i bogatych.

− Proszę wybaczyć, że pytam − zaczęła nieśmiało. − Czy jest pan tym Robertem Langdonem, który pisze książki o religiach i symbolach?

Langdon zawahał się i skinął głową.

− Tak sobie pomyślałam! − zawołała rozpromieniona. − W moim klubie czytelniczym dyskutowaliśmy o pana książce poświęconej Kościołowi i świętej kobiecości! Tej, która wywołała ogromny skandal! Widać lubi pan wpuszczać lisa do kurnika.

− Nie chciałem wywołać skandalu − odparł z uśmiechem.

Wyczuła, że nie jest w nastroju do rozmowy o swojej pracy.

− Przepraszam, że tyle gadam. Pewnie jest pan zmęczony sławą, lecz… sam pan sobie winien. − Wskazała żartobliwie jego ubranie. − Zdradził pana uniform.

Anty-Rąbek - Onet.pl Blog

Do dworu. W zależności od regionu, zawartość koszyków jest różna. Prawie zawsze znajduje się tam chleb, kiełbasa, sól, pieprz, ocet oraz oczywiście pisanki. W okolicach Przemyśla święcono wszystkie potrawy, które znajdą się na stole.

Poniedziałek Wielkanocny - Śmigus Dyngus
     Najprawdopodobniej zwyczaj ten jest związany z wierzeniami oczyszczającej mocy wiosennej wody, zastąpiona później wodą święconą.     
    Zawsze nie obywało się bez zastosowania pobudzającej do życia wody, która symbolizując ozdrowienie, oczyszczenie i źródło życia, była i jest chętnie do moczenia zwłaszcza młodych dziewczyn i wolnych kobiet, te zajęte zawsze miały specjalne przywileje, bo zamiast wiadra zimnej wody, dostawały, co najwyżej kilka kropel dla zachowania symboliki.
    
   Każdy wiedział, że ziemia rodzi tylko wtedy, gdy nie brak jej wody, bez niej pozostaje bezpłodna. W tym dniu w wielu okolicach oblewano nie tylko kobiety, ale i ziemię by spowodować większe plony oraz krowy by dawały więcej mleka. Znany był zwyczaj (okolice Kielc), iż rolnicy przede wschodem słońca obchodzili.

Kącik otaku- wszystko o Japonii i Anime oraz ciekawe artykuły dziennikarskie! - Onet.pl Blog

Wracając do pradziejów... W roku 1868 rząd potępił ozdabianie skóry i zakazał praktykowania Irezumi. Dlaczego tatuaże budziły wtedy tak wielkie emocje? Obawiano się, że cudzoziemcy mogli uznać Japończyków za barbarzyńców. Głupie to było zachowanie, jak że Irezumi tak się spodobało obcokrajowcom, że nawet królowe innych krajów zaczęli się...tatuować. Jako przykład można przytoczyć tutaj Króla Jerzego z Anglii, który miał na przedramieniu smoka, tak jak i car Mikołaj. Po zakończeniu II Wojny Światowej, w roku 1945,sztukę Irezumi w Ameryce rozpowszechnił Norman Keith Collins. Japońską symbolikę ujrzał wtedy cały świat. Mniej więcej w tym samym czasie w Japonii pojawiła się organizacja, dla której mam poświęcony osobny artykuł, ale wstępnie coś już o niej napiszę... Chodzi oczywiście o Yakuzę.

 

*Irezumi a Yakuza*

Tatuaże Yakuzy zaczęły się, od wspomnianych wcześniej,czarnych obręczy tatuowanych na ramionach, natomiast skończyły się na potężnych kompozycjach obejmujących całe ciała. Nazywa się je (te kompozycje)100-godzinnymi ze względu na ich.