O czym chcesz poczytać na blogach?

Symbian

NJQ

Sumki jako nagrody i oczywiście niesamowitą reklamę… Jak można się spodziewać każdy kto umie programować rzucił się na Androida. Proste prawda?

In the Android Developer Challenge I, the 50 most promising entries received by April 14 will each receive a $25,000 award to fund further development. Those selected will then be eligible for even greater recognition via ten $275,000 awards and ten $100,000 awards. (źródło Android Developer Challenge)

Jeśli dobrze pójdzie to za około 3 lata będą cztery systemy operacyjne – Android jako number uno, później Windows Mobile, mobilny Mac OS a na szarym końcu Symbian.

Więcej o platformie Android – link.

2 Responses to.

android - bloog.pl

sobota, 21 lutego 2009 17:54

O ile rynek systemów operacyjnych dla komputerów osobistych jest w miarę skonsolidowany i trudno byłoby jakiemuś nowemu graczowi przebić się ze swoim produktem, to rynek OSów dla urządzeń mobilnych jest jeszcze w miarę łatwy do opanowania.

Rynek systemów operacyjnych dla smartphonów można opisać tak - ponad 50% udziałów ma Symbian, związany szczególnie z Nokią. Pozycja Symbiana  jest wysoka ale system ten jest w trendzie spadkowym, nie jest już nowy, brak mu innowacyjności i co najważniejsze zauważalna jest niechęć ze strony innych niż Nokia producentów telefonów komórkowych, którzy nie są w stanie wyprodukować urządzenia z tym systemem, które odniosłoby sukces. To sprawia że Symbian z kwartału na kwartał traci po kilka punktów procentowych w udziałach na rynku.

Druga i trzecia pozycja jest zajęta przez systemy operacyjne związane na wyłączność z producentami urządzeń - OS X z Apple i Blackberry z RIM. Ekspansja tych OSów jest skorelowana.

IT Security Enthusiast's Blog

Gdy znajdzie się taki złośliwy kod, który przenikając do telefonu komórkowego ofiary, będzie w stanie przechwytywać SMS-y wysyłane z banku, a następnie potwierdzać transakcje internetowe zainicjowane na komputerze ofiary przez trojana, bez wiedzy właściciela rachunku bankowego? Brzmi dość przerażająco, nieprawdaż?
Niestety to nie czarny scenariusz, a rzeczywistość – trojan ten nazywa się ZeuS i działa na stanowiskach pracujących pod systemem operacyjnym Windows. Złośliwy kod atakujący platformy mobilne nazwany został Zitmo (SymbOS/Zitmo.A!tr) i jest napisany pod takie oprogramowanie jak m.in. Symbian, BlackBerry, etc.

Axelle Apvrille, starszy analityk i specjalista ds. badań nad systemami zabezpieczeń platform mobilnych w laboratoriach FortiGuard opisuje na swoim blogu przebieg ataku. Apvrille wyjaśnia w jaki sposób Zeus:
 • przechwytuje login i hasło dostępu do systemu bankowości elektronicznej z poziomu komputera ofiary,
 • zdobywa numer telefonu komórkowego ofiary instalując złośliwy formularz w przeglądarce ofiary,

SpokoWap Blog

 • Kategorie

  • Aplikacje (10)
   • Aplikacje Java (2)
   • Aplikacje Symbian (9)
  • Galerie (1)
  • Gry (37)
   • Java (33)
   • Symbian (4)
  • Nowinki (3)
  • Ogólne (2)
  • Poradniki (2)
  • Przegląd (1)
  • Uncategorized (1)

VoIP

15:35, cheapflights
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 08 października 2007
IM+ for Skype otrzymał Certyfikat Skype

IM+ for Skype - mobilna aplikacja umożliwiająca rozmowy głosowe i tekstowe z innymi użytkownikami Skype bez konieczności korzystania z komputera otrzymała certyfikat "Skype Certified".

IM+ for Skype zaprojektowano w wersjach na urządzenie BlackBerry, platformy Symbian, PalmOS i Windows Mobile oraz telefony komórkowe z obsługą Javy.

Mimo że technicznie Skype nie jest zainstalowany na urządzeniu (a na serwerze IM+), aplikacja umożliwia czatowanie, nawiązywanie i odbieranie połączeń głosowych, podgląd listy kontaktów oraz stanu konta Skype.

Do wykonywania wszystkich połączeń głosowych potrzebne są środki na koncie SkypeOut .

Na stronie produktu dostępna jest siedmiodniowa wersja testowa. Cena produktu uzależniona jest od platformy, na której działa i oscyluje w granicach kilkunastu dolarów.

kurnik

kurnik

Archiwum
Grudzień 2011
Pisz blog
Dodaj blog do ulubionych
Wersja mobilna
RSS
wtorek, 20 grudnia 2011
Age of Magic


symbian s60v3 Jest świetna i stwarza klimat legendarnego 'Heroes of Might and Magic III'. Wiele grafik jest zaczerpniętych właśnie z tej gry. Jest próbą przeniesienia gry z PC na symbiana. Rozgrywka sprawia przyjemność i stwarza wokół nas klimat 'Heroes of Might and Magic III'

pobierz

20:03,

Gogels - bloog.pl

Kategorie
 • wszystkie

telefony z systemem android

środa, 26 października 2011 11:38
Kiedy kilka lat temu koncern Google zaproponował nowy system operacyjny, nikt nie przypuszczał, że telefony z systemem android zawojują cały świat. W tym okresie królowały telefony z systemami Symbian oraz Windows. Wydawało się, że nic tym telefonom nie zagrozi, a jednak.
Wystarczyło kilka lat by to właśnie telefony z systemem android wiodły prym na rynku, a o przetrwania musiały walczyć firmy, które do końca się trzymały starych OS i nie chciały wprowadzić zmian. Początkowo zarzutami dla nowego systemu było to, że brak dla niego jakichkolwiek aplikacji, że jest niedopracowany, że nikt nie zgodzi się na zamontowanie go w smartfonach. Ale jego największą zaletą jest to, że jest darmowy, każdy może go ściągnąć i zamontować w swoim telefonie jeśli jest oczywiście pozbawiony wcześniejszego OS, ponadto każdy może brać.