O czym chcesz poczytać na blogach?

Sycylia

Włochy last minute – wczasy i wycieczki | Włochy są numer 1 w Europie jako kraj turystyczny. Niezliczone zabytki, piękne plaże, cel katolckich pielgrzymek.

Etna

Wulkan Etna usytuowany jest na włoskiej wyspie Sycylia. Jest to jeden z największych
czynnych wulkanów na świecie. Wysokosć wulkanu wynosi 3323m.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Sycylia i Sardynia, Zwiedzanie Włoch i oznaczony tagami Etna, sycylia. Dodaj zakładkę do.

Sycylia Wakacje

Na wyspę Ustica (także pochodzenia wulkanicznego).
Druga baza na Sycylii połozona jest w miejscowosci Marsala. Jest to malownicze miasto, założone przez Kartagińczyków którego nazwa pochodzi z języka arabskiego (Marsal – Allah, port boga), i zanana jest z marki popularnego wina.
Marsala to przyjemna miejscowość z kórej można popłynąćna północny zachód gdzie w odległości 25 mil leżą Wyspy Egadi. Trzy główne to Favignana, Marettimo i Levanzo. Płynąć na południe możemy zwiedzć Pantelleria, wyspy pochodznia wulkanicznego oraz jałową skalistą wyspę Lampedusa, która ostatnio stała się popularna z powodu znakomitych warunków dla uprawiania podwodnych polowań z kuszą .
Marsala jest też idealnym punktem startowym do rejsu na Maltę ( 120 mil) i do Tunezji.

March 7, 2008 - Posted by sycyliawakacje | Adventure, Culture, History, Holiday, Holidays, Hotel, Lifestyle, News, Photo,.

Co czyta Malita

Badania, wywiady, rozmowy. Zadanie jest jednak trudniejsze, niż się spodziewali – mało kto chce przyjść z pomocą. Koniec końców, zmęczeni, zniechęceni i zrezygnowani, przypadkiem trafiają do Villa Donnafugata, idyllicznej wręcz przystani dla wdów i innych, bardzo różnych postaci. Właścicielką tego miejsca jest Tosca, piękna i dumna, która wybiera Marlenę na swoją powierniczkę. Dzieli się z nią swoją historią, historią o dawnych czasach, gdy mieszkała w pałacu Leo D’Anjou, jednego z ostatnich sycylijskich książąt. Historią o dawnej miłości. Historią o dawnej Sycylii.

Zupełnie osobną bohaterką książki jest sama Sycylia. To miejsce niezwykłe, w pewien sposób odizolowane, czasem niegościnne i niechętne przybyszom, wspominające Normanów i Arabów. To tam czcią obdarza się Maryję i Demeter, a za sznurki pociąga la mafia. Wyspa jednocześnie przyciąga i odpycha, a jej mieszkańcy odsłaniają swoje tajemnicze rzadko i nielicznym słuchaczom. Tosca snuje opowieść o sobie samej –  małej, dzikiej dziewczynce, oddanej przez ojca na wychowanie do pałacu. Wiele jednak potrafi przemilczeć – jak sama mówi, chiaroscuro to inny sposób opowiadania historii, a nieszczerość jest jej dziedzicznym przywilejem. Ciekawe spojrzenie na odległą,.

Świat Dorotki Sierotki ^^ :D

Po kolei..
NIEDZILA:
Nic szcegulnego, przyjechałam po 10 poznałam ludzi mijsce itp.
PONIEDZIAŁEK:
Pierwsza jazda:):) jazde miałam o 7.00rano wiec o 6 trzeba byc już na nogach ale spoko da sie przezyc:) Na jazde dostałam
Dizla(Dyzia) strasznie wybijającego wałaszka:) Na jeździe od samego początku Aga maltretowała nas "psychicznie i fizycznie:D:D"
co dało ogromny efekt za co jej bardzo dziekuje:*:* Miałm rózne fajniaste wiczonka typu kłus wysiadywany bez stzremion, kłus
anglazowany bez strzemion, pół siad bez strzemion, galop bez strzemion a potem galop w strzemionach ale bez rąk:)Druga jazda
Sycylia super klaczka:) Równiez były rózne "fajniaste":) cwiczonka ale z moejej winy jazde zawaliłam;/ Oczywiscie musiałm sie
potem rozpłakac a co mi tam:P
WTOREK:
Jazda oczywiscie o 7:) Dostałam na jazde Ernala (słodki bułany kucyk:Dhihih) Na początku jazdy było jeszcze w miare oki ale
potem przy galopie niestety spadłam;/ Przyczyny nie znane, chociarz Patrycja z Wandzią mówiły że było to stzrelenie z zadu..
Drugiej jazdy nie miałam z powodu obolałego ciałka i tyłka w guzaczkach ;/
ŚRODA:
Jeździłam na pepsi:*:* Najfajnieszy kon w stajni:) Jazda była bosska:) no i pierwszy raz miałam jazde ze.

Horror movie

2005-04-25 21:19:07
hucuł->irys TWICE :D
w hucule sobie byłam dzisiaj i jezdizłam znowu na dziadku irysie, ale nie chodził tak fajnie jak ostatnio, wszystko ok, w galopie nawet sie troche podstawiła ale za to skoki to bieda :D skakaliśmy chyma 5 razy ale wszysto spieprzyłam bo źle sie wybijałam i on też i wogóle do d... w hucule znowu zaczynają sie przewałki, ktoś na kogoś kapuje i wkurza mnie to. Potem koło 19 poszłyśmy konikom trawy nazbierać i dałyśmy wszystkich a potem do domu uczyc sie (taaa w końcu jutro egzamin :D )

skomentuj (13)


2005-04-29 12:15:36
Czwartek - Sycylia... :/
W czwartek przyjechałam wcześniej bo jakimś cudem dyra zgodziła się abyśmy z koleżanką poszły na rozdanie nagród (nasze koleżanki miały miejcsa wiec gratulacje min. dla hipa :D ) a potem nie musiałyśmy juz katurlac sie do budy wieć ja siup do domu i siup do hucuła.. :D jak przyszłam to wchodze do wizy a ona leeeży tak słodziutko :D więc ustadłam sobie przy niej i ją głaskałam... ale kurde musial przyjść pan W. ją spłoszyć kurde no!!! no i wstała prawie mnie przytym zadeptując... no ale co tam... :D jeżdziłam na 19.00 na Sycylii i było do dupy... znaczy do dupy przez to ze bolały mnie całe nogi (nie wiem.

Gaudium Et Spes - Onet.pl Blog

Etymologicznie oznacza: „dobra”, „dobrze urodzona”, „ze szlachetnego rodu”, jest jedną z najbardziej czczonych w chrześcijaństwie świętych. Wiadomości o niej czerpiemy zasadniczo z akt jej męczeństwa. W pierwszych wiekach chrześcijaństwa istniał bowiem zwyczaj, że sporządzano akta męczenników. Większość z nich nie doczekała – niestety – do naszych czasów.

Akta męczeństwa Agaty pochodzą dopiero z V wieku i według nich Agata urodziła się w Katanii na Sycylii około 235 roku. Po przyjęciu chrztu postanowiła poświęcić się Chrystusowi i żyć w dziewictwie. Jej wyjątkowa uroda zwróciła uwagę Kwincjana, namiestnika Sycylii. Zaproponował jej małżeństwo. Agata odmówiła, wzbudzając w odrzuconym senatorze nienawiść i pragnienie zemsty. Trwały wówczas prześladowania chrześcijan, zarządzone przez cesarza Decjusza.

Kwincjan aresztował Agatę. Próbował ją zniesławić przez pozbawienie jej dziewiczej niewinności, dlatego oddał ją pod "opiekę" pewnej.