O czym chcesz poczytać na blogach?

Syberia 2

apsara blog

Znów bede sie usmiechac prowadzić bezsensowne rozmowy i wieczorkowac się do upadłego./

zdecydowanie za szybko się nudzę otoczeniem.

2005-05-05 16:10:20 skomentuj (11)

a tak sobie myslę
..bo jesli chodzi o martyrologie apsarkowej rodziny to zawsze była mowa o syberii nie o obozach koncentracyjnych. opowieści o 2wojnie światowej zawsze wiązały się ze wspomnieniami wielkich sniegów, i płaczącej babci kiedy bolszewicy kazali sie wszystkim spakować w godzine i wywieźli hen na wschód
chodzi mi o to, że zawsze źli byli Rosjanie, nieszczęścia to była syberia, katyń i babcia co umarła na raka węzłów chłonnych naktórego zapadła wedle przekazów rodzinnych przez syberie własnie.
niemcy dla tych co przezyli to chyba była jakaś abstrakcja.

i te opowieści którymi karmiono małą apsarkę w czasie przeróżnych świąt w jakis sposób odbijają się na odczuwaniu historii. bo auchwitz, dachau.

Phoebe - Onet.pl Blog

I Nowosybirskiem (dawna nazwa tej miejscowości na dalekiej Syberii to Nowonikołajewsk). Prababka Doroty – Ksenia była córką popa z Białorusi i przez wiele lat mieszkała z rodziną w Kijowie. Do Wilna przeniosła się w połowie lat 20-tych. Jej mąż Konstanty był podporucznikiem 41 pułku Strzelców Syberyjskich stacjonującego w Nowonikołajewsku na Syberii. W cywilu był nauczycielem matematyki. Właśnie tam, na dalekiej Syberii przychodzi na świat dziadek piosenkarki – Leon. Konstanty, mimo, iż czuł się Polakiem musiał walczyć w obcym mundurze, pod sztandarami zaborcy. Zginął we wrześniu 1914 roku walcząc z drugim zaborcą. Leon Rabczewski – dziadek Dody - dorastał w Wilnie. Tu chodził do.Pianinie, gitarze i śpiewa. H2O wystarczy kropla jest jej pierwszą rolą w serialu telewizyjnym, ale Claire nie jest nowicjuszką w graniu przed kamerą. Zagrała w wielu kampaniach reklamowych. Claire studiowała aktorstwo w prywatnej szkole. Kiedy ma czas dla siebie uwielbia chodzić na zakupy i oglądać filmy z przyjaciółmi. Claire zakończyła szkołę pod koniec 2005 r. Wtedy poszła na studia. Claire ma wiele zabawy z grania i bycia syreną !

EMMA GILBERT

Emma jest świetną pływaczką.Należała do sekcji pływackiej, ale niestety musiała z niej zrezygnować z powodu swojego ogona. Emma jest zasadnicza, zdyscyplinowana i uporządkowana. Zawsze idealna. Żyje w szczęśliwej rodzinie razem ze swoim bratem.

Lowepro news… | …najnowsze informacje o produktach Lowepro

Share this:

Dodaj do ulubionych:

Lubię
Bądź pierwszą osobą, która doda ten do listy ulubionych.

Dodaj komentarz

Filed under Uncategorized

  W Jakucku – swiatowej stolicy chlodu nalezy szukac najcieplej ubranych ludzi ?
 • Już niedługo warsztaty “Rola fotografii w życiu podróżnika”!
 • wieści od Marcina MAO Osmana z dalekiej Syberii….
 • Archiwum

  • Marzec 2012 (1)
  • Luty 2012 (8)
  • Styczeń 2012 (13)
  • Listopad 2011 (3)
  • Październik 2011 (7)
  • Wrzesień 2011 (4)
  • Sierpień 2011 (4)
  • Lipiec 2011 (3)
  • Czerwiec 2011 (3)
 • SZANUJ tych co SZANUJĄ CIEBIE - Onet.pl Blog

  Pierwszej sesji. Niechaj mi dźwięczy tyle, że na razie pierwszy akt tego żałosnego dramatu za mną. Żeby się jeszcze bardziej wyluzować po raz niepoliczony słucham "And the living is easy." Jeszcze parę tygodni i może rzeczywiście będę mógł tak powiedzieć. Póki co bliższa mi będzie parafraza "and the living will become easy." Może wkrótce. Tylko ta Syberia pierdolona...

  *
  Kiedy edytuję opublikowany  post, to tylko z ważnego powodu. Zatem edytuję.


  "S.Dreams" Smolika
  Zgaszone światło
  Miętowa tabaka

  i

  czy sesja, Syberia, NOP i poprawki to naprawdę problemy?
  Nie, to życie.
  A życie trzeba kochać.
  (00:46)

  Emocji– żeby nic nie spalić w czasie kabaretu i żeby w miarę możliwości nie dać dupy na parkiecie, żeby mi samochód nie zgasł, kiedy będę go parkował przed szkołą. Przy tym wszystkim przyjaźń nigdy wcześniej nie była tak istotna.

  O kurwa! A pół roku temu był 26 lipca. Jeden z ostatnich dni pracy. Mając w perspektywie dwa miesiące wakacji, tydzień wolnej chaty,wyjazd ze znajomymi, dwie dziewczyny wymiennie pełniące rolę najważniejszej i czterocyfrowy przelew, życie nigdy mi nie smakowało lepiej.


  hoshi is shinin'...

  :: 2005-03-07 17:14:51 :: syberia
  tak sie czuje. jak na syberii. rano wygladam przez okno i nie moge oczom uwierzyc - na mojej malutkiej, bezwylotowej, osiedlowej uliczce plug sniezny. mysle sobie - woooooow, super drogowcy. podbudowana opcja odsniezonej drogi kontynuuje poranek. w okncu schodze na dol i doznaje olsnienia, iz plug sniezny w ogolnym rozrachunku zrobil mi jednak kuku. czemu?.
  Metrowa zaspe kaurat przed autem. bomba. obchodze auto z pietanscie razy, udeptujac sniezek (pada snieg, pada snieg, kuzwa :-/ sralalalalala), w mega mokrych butach w koncu wsiadam. przez miasto jechalam 30/h cieszac sie jak dziecko jesli moglam sobie wrzucic trojke. ale wiecie co? i tak mam to gdzies :-) w piatek na narty, ha!
  skomentuj (1)


  :: 2005-03-10 15:23:50 :: dialog z klientka polityczna...
  przychodzi baba do kawiarenki. siada. ma problem z mailem. pomagam. juz chce wychodzic, ale zmienila zdanie. "sciagnie mi pani liste wilsteina?" taaaaaa (kolejna nawiedzona).
  ale wie pani - ta lista to codziennie sie wydluza, codziennie pojawiaja sie tam nowe nazwiska...
  "no co pani? to.