O czym chcesz poczytać na blogach?

świnka morska

mój pierwszy blog

Zakłócać śwince nocny odpoczynek. Dorosły kot lub pies stanowią dla świnki zagrożenie. Mogą ją udusić lub zagryźć. Aby nie było konfliktów najlepiej przyzwyczajać zwierzęta do siebie "od małego".

Komunikacja.
Świnka morska jest zwierzątkiem bardzo komunikatywnym. Jeśli macie kilka świnek możecie łatwo zaobserwować, jak dobrze się rozumieją.
Każdy wydawany dźwięk ma swoje znaczenie i jest odzwierciedleniem obecnego stanu psychicznego zwierzęcia. Dla opiekuna.Dopiero po kilku tygodniach kontaktu z podopieczną.

  • piszczenie (kwiczenie) jest najczęściej wydawanym dźwiękiem na widok opiekuna podającego posiłek.
  • głośne piszczenie wydaje świnka bardzo głodna lub gdy coś ją boli.
  • gruchanie (chrząkanie) być może jest oznaką zadowolenia.
  • warczenie, zgrzytanie zębami wyraża złość i irytację.
Chora.

gryzonie - Onet.pl Blog

Jedzonka

02 czerwca 2011
Świnka morska (Rozetka)
                      świnka morska (gatunek rozetka)
Ma na imie Wylupek. Jest samczykiem.Nic szczególnego jeśli chodzi o gryzonie ,bo lubi jeść i spać.Gryzie klatkę chyba w strachu bo gdy słyszy szelest siatki.Bardzo ją kocham i polecam świnkę morską wszystkim.

świnki morskie - Onet.pl Blog

Pielęgnację: czesanie,szczególnie ważne u świnek długowłosych, odpowiednie przycinaniepazurków i żywienie. Bardzo ważne jest to, aby dać zwierzęciu cośtwardego do gryzienia ze względu na stale rosnące siekacze. Natomiastkąpieli nie polecamy, ponieważ świnka tego nie lubi, a poza tym możebardzo łatwo się przeziębić.

Hodowla kilku osobnikówjest wskazana wtedy, jeśli nie mamy możliwości poświecenia zwierzątkuzbyt dużo czasu. W przeciwnym.Oczy świnki umieszczone są po bokach głowy. Dzięki temu zwierzątko ma szerokie pole widzenia - nie odwracając głowy, widzi wyraźnie nie tylko to, co się dzieje z przodu, ale i z boku. W naturze jest to ważna cecha, ponieważ świnka morska jako stworzenie dzienne musi wcześnie zauważyć polującego na nią drapieżnika, aby zdążyć się przed nim schować.

Potomstwo u świnek przychodzi na świat po około 10 tygodniach.

świnki morskie - Onet.pl Blog

blog świnki morskie ma forum cavia
blog świnki morskie ma forum cavia  Cavia.pl – Wszystko o świnkach morskich

nasz konkurs na cavia.pl
 Odpowiedz

30 paź 2011, 14:46

konkurs

pytanie konkursowe

czy moja świnka morska codi je

a)megan

b)cavia

c)wita pol

Nasi mali przyjaciele - Onet.pl Blog

Zajrzało

23 stycznia 2010
Mechaniczna świnka morska

"Belgijski biznesman Jo Lernout wynalazł w trakcie pobytu w więzieniu mechaniczną świnkę.

Blog justysiapysia12

Oby papużki miały najlepsze warunki,  w ich klatce powinien być koszyk lęgowy. Możecie  mieć okazję zobaczyć, jak samiczka składa swoje 4do 6 jaj, w mrytmie jedno co dwa dni.  Po 18 dniach wysiadywania, wyklówaja się małe papużki i rodzice karmią je przez miesiąc.   

Komentarzy: 0 ŚWINKA MORSKA 2007-03-04

Karmik i umieszczony pionowo dozownik z wodą. To wszystko, co potrzebne jest śwince, ponieważ jest ona  mało aktywna. Ten gryzoń  jest bardzo  żarłoczny. Żywi się wyłącznie pokarmem roślinnym. Jeśli macie pare świnek , musicie wiedzieć, żemama świnka  może mieć  3-5 miotów rocznie po 2-3 młode. Wyhodowano świnki  o różnym zabarwieniu futerka. dzika świnka  morska żyje  w Ameryce  Południowej, została  udomowiona przez Inków, którzy.

Kochana świnka morska :D:D - Onet.pl Blog

Kupowanej w sklepie, ale i także zieleniny
np.trawę, mleczaki. Zjada tez niektóre owoce i warzywa np. buraki,marchew, pomidory, koper, jabłka, sałata (w małych ilościach), ogórki. Dajemy tylko surowe ogórki! Żadnych innych! Kapusty lepiej nie dawać, bo świnka może dostać biegunki. Można też dawać suchy chleb lub bułkę, ale tylko suche! Sianko tez może być przysmakiem świnki. Śwince dajemy małe porcja, najlepiej kilka razy dziennie. Świneczki mogą zjadać swoje odchody, to normalne u nich! Dozwolone też.

08 kwietnia 2008
Historia świnki morskiej

  Historia świnki morskiej


Domowa świnka morska pochodzi z Ameryki Południowej (Brazylii, Paragwaju i  Peru). Hodowana przez Inków.