O czym chcesz poczytać na blogach?

świerzb

O kocie - Onet.pl Blog

Zaatakowanych przez pasożyta wypada sierść , pojawia się rumień , naskórek złuszcza się zamieniając w grube strupy. Kot potrząsa głową i drapie się , co doprowadza do krwawienia i wypadania włosów.
Świerzb nie wygląda na groźnego pasożyta, ale nie leczony może doprowadzić do śmierci ulubieńca.
Jak to leczyć? przede wszystkim musimy obserwować zachowanie kota. Gdy zauważymy , że kot nagminnie się drapie należy oglądnąć jego uszy i zaprowadzić kociaka do weterynarza.
Na ogół lekarz zaleca zakrapianie uszu (lub skóry)  preparatem siarkowym. Ważne jest też czyszczenie chorych uszu , ponieważ gnieździ się tam woskowina , leki i wydzieliny świerzbowców.

  chore ucho kociaka:)
   ________________________
Przepraszam , że tak długo nie wchodziłam na bloga:( Nie miałam czasu:( Dodatkowo zapraszam Was na: oh-ninadobrev.blog.onet.pl- kolejny z moich blogów.
O komentarzy , skomentuj

Jagoda Ka - Onet.pl Blog

Mogą być dramatyczne.

Oczywiście, że JK przesadza, jak przez 3/4 swojego życia, ale taka jest jej uroda.  Musi przesadzać, bo jest w takim wieku opóźnionym, bo jej babą, bo jest jesień i ogólnie wszystko jest do d...., przynajmniej z perspektywy Jagody.
A Jagódka po prostu cholernie tęskni i wygląda na to, że jeszcze długo potęskni.


Kilka cytatów gorzko-depresyjnych:

"Życie to nie jest bajka, Shrek..." - Shrek2

"Nie ma nic bardziej niesprawiedliwego niż nieodwzajemniona tęsknota. To nawet gorsze niż nieodwzajemniona miłość." J.L. Wiśniewski "S@motność w Sieci"

"Żadnemu chłopu na świecie wierzyć nie można, oni łżą aż ziemia jęczy." J. Chmielewska "Krowa niebiańska"

"Uczucia idą drogą, która ma jeden kierunek ruchu" J. Chmielewska "Całe zdanie nieboszczyka"

"Ze wszystkich rzeczy wiecznych, miłość jest tą, która trwa najkrócej" J.L. Wiśniewski
"S@motność w Sieci"

"Piję Twoje zdrowie - za dużo, za mocno" Grupa Operacyjna feat Krzysztof Kiljański "Północ"

"Człowiek musi mieć jakieś korzenie.  Widzieliście kiedyś drzewo bez korzeni, które się nie przewróciło? Tak samo jest z człowiekiem. Prędzej czy później się przewróci..." cytat z wykładu z socjologii, nazwiska wykładowczyni nie będę.

,+*`*+,_Blog o życiu zielonookiej Kasztanki,+*`*+,_ - Onet.pl Blog

Stan jest bardzo dobry, gdyby nie jedna sprawa.. -.- Ale i tak kocham go bardzo mocno =*

A teraz jego photosy :

    

NELLY

Teraz krótko opowiem o Nelly. Jest długowłosą samiczką, ma ok. 8 miechów, podobnie jak Notte. Z charakteru jest spokojna oraz szalona. Uwielbia ogórki zielone. Gdy je widzi, od razu wychodzi z klatki i kwiczy na cały głos w celu ''Daj mi w końcu te ogórki!''. Kiedy przyszła do mnie okazało się, że miała świerzb. Na szczęście Nelka dzielnie z nim walczyła - wygrała (; Niedawno miała problemy z jedeniem, ale teraz jest już w porządku. Jest ona moim oczkiem w głowie =*

A teraz jej photosy :

    

PEAR

Można powiedzieć, że on też jest u mnie przypadkiem ;D. Przybył do mnie w wakacje, kiedy to mój przyjaciel wyjechał nad morze. Ja opiekowałam się jego świnkami. Jedna z nich przyzwyczaiła się do mnie, więc podjęliśmy decyzję, że zostanie on u mnie..

konioosh.blog.pl

Jest w Wawie, jutro wraca i moze pojdziemy znuff do SKipa ... w sumie lepszych opcji nie ma, ale i tak wszystko okarze sie utro ....
bleh, ide wcinac melona i "edukowac" sie przy fantastiszen programach w stylu Jerrego SPringera ... well, moze lepiej zmienie kanal ... ajjjt
konioosh 2002-08-13 22:03:38
skomentuj (3)
A Justyna lubi melony ...
... prostolinijne w pelni ... za to mega szczere !!!
konioosh 2002-08-14 17:45:41
skomentuj (1)
to ci "Pech" ....
"(...) W chwili kiedy już jechała, niejaka Michalina Kołek wkraczała w progi domu swojego uwielbianego chlebodawcy. Zarazem towarzysza życia, wciąż bowiem nie traciła nadziei, że jej niezłomne uwielbienie wywrze swój wpływ i, wcześniej czy później, on się z nią ożeni. Wedle je dość mglistych poglądów, tak potężne uczucia musiały być zaraźliwe, co najmniej jak tyfus albo świerzb, zaś wirusy i bakterie z siebie wręcz rozpylała w powietrzu. Razem z wonią dezodorantu Wiecziernaja Maskwa (...)"
[Joanna Chmielewska, "Pech"]

spoko by bylo, gdyby to bylo na tyle proste, heh
konioosh 2002-08-14 17:57:09
skomentuj (18)

Wszystko o chomikach . !

Chomiki posiadają krótkie nieowłosione ogony, swym kształtem zbliżone do ogona niedźwiedzia. Charakterystyczną cechą są torby policzkowe, służące przede wszystkim do gromadzenia i transportu pokarmu. Chomik może ich użyć także do przenoszenia młodych, a gdy wypełni je powietrzem, do utrzymania się na wodzie. Chomiki oznaczają terytorium za pomocą gruczołów zapachowych; u chomika syryjskiego położone są one na bokach ciała w pobliżu tylnych odnóży. Chomiki mają duże wypukłe oczy, charakterystyczne dla zwierząt aktywnych o zmierzchu i nocą. W dzień nie widzą zbyt ostro. Podczas poszukiwania pożywienia posługują się świetnym węchem, który służy im także do oceny jakości pokarmu. Chomiki mają bardzo dobry słuch. Słyszenie ułatwiają duże i dobrze rozwinięte małżowiny uszne, które podczas snu zwierzę kuli i przyciska, aby ciasno przylegały do głowy. Chomikowi w orientacji pomagają wibrysy – długie włosy czuciowe. Chomiki, jak wszystkie gryzonie, posiadają bezkorzeniowe, stale rosnące siekacze. Tętno chomika uzależnione jest od pory dnia i wynosi 380-412/min, wykonuje około 75 oddechów/min, a rektalna temperatura ciała osiąga 36,3 – 37,5 °C. Może posiadać krótką, rzadziej długą.

Pomoce dla nowych i dla starych właścicieli chomiczków

Waterhouse'a, jednak przez następne 100 lat uważany był za gatunek wymarły. W 1930 r. profesor Aharoni, prowadzący prace wykopaliskowe w okolicach Aleppo w Syrii, znalazł samicę z 12 młodymi. Całą rodzinę przewiózł do swego instytutu, po stresach związanych z podróżą przy życiu pozostały 4 (według innej wersji 3) osobniki. To właśnie od nich pochodzą wszystkie chomiki syryjskie żyjące dziś na świecie. Dzięki łączeniu i rozmnażaniu odłowionych chomików otrzymano kolejne przychówki,.

aditi.blog

Pan Bóbr i Kuba (zwany przez Eryczka Bubą i Kupą) skakali przez ognisko, a ja się wybrałam na leśne spotkanko z Księżycem.

skomentuj (0)

* 2004-05-05 15:56:46

Byłam dziś obadać okoliczny żłobek, wpisałam Eryczka na liste chętnych a po wyjściu o mało się nie rozpłakałam. Nie mogę przegnać wizji Eryczka z odparzoną pupką, jak siedzi w kącie, nie ma zabawek bo wieksze dzieci mu zabrały, i kiwa się i piszczy maamaaa. A potem musi koniecznie zjeść do końca przypaloną owsiankę.. Chciałabym żeby się bawił z innymi dziećmi, ale młodzież z Pragi może mieć owsiki, świerzb, wszy albo i coś gorszego.. Myślę o żłobku a schizuję się tak bardzo jakbym posyłała Gąskę do wojska czy kamieniołomów. Przesadzam, wiem, ale nie mam pojęcia co będzie dla niego najlepsze?
Czasami chciałabym żeby nigdy nie urósł, nigdy nie odczepił mi się od biustu, żebym go mogła zawsze wziąć na kolana, utulić i ochronić przed wszystkim co niebezpieczne..

skomentuj (3)

* 2004-05-05 15:58:49

I'll be the one to protect you from
Your enemies and all your demons
I'll be the one to protect you from
A will to survive and a voice of.