O czym chcesz poczytać na blogach?

świeczniki

Karla w świecie decoupage

Szkoda, że nie produkują koronek z przezroczystym tłem..

Tagi: biżuteria bransoletka decoupage
18:04, carolina80 , biżuteria
Link Dodaj komentarz »
Świeczniki z babcinej szafy
Jako tako opanowałam podstawy decoupagu, postanowiłam więc pobawić się z bardziej skomplikowanymi technikami. Zakładałam, że pewnie nic ciekawego z tego nie wyjdzie, że świeczniki spotkają się z wodą i szczoteczką i będą poddane ponownemu zdobieniu. A tu miła niespodzianka.
Jak do tego doszłam?
1. farba jasne ecru
2. werniks pękający krakelura
3. farba jasny brąz metaliczna
4. naklejanie serwetek
5. przetarcie góry świecznika papierem ściernym (dzięki temu spod ciemnej farby wychodzi jaśniejsza)
6. werniks postarzający.
Mam wrażenie, ze werniks pękający nie spełnił tu swej roli, ale pomimo tego osiągnęłam ciekawy efekt. Podoba mi się!!! Choć nie ukrywam, że eksperyment z werniksem postarzającym polecam osobom, które nie są wrażliwe na zapachy - śmierdzi to jak diabli, a pędzle trzeba czyścić jeszcze bardziej śmierdzącą terpentyną.

get-a-light.blog

PartyLite poza cudnymi świecami to również wspaniałe świeczniki,oryginalne, inspirowane różnymi kulturami.Na przykład Budda, podstawka na świece Tealight...zainspirowany piekna kulturą wschodu...Nada Twojemu wnętrzu niepowtarzalny klimat a do tego świece Tealight wypełnią to wnętrze niepowtarzalnym zapachem..
Budda wykonany jest z żywicy, wykończenia ma z brązu.Wysoki na 23 cm,Tutaj na zdjęciu z truskawkowym Tealight'em a tle Trio Kolorowych Lampionów również na malutkie świeczki. Szkło wygląda jak popękane co nadaje mu stylowy charakter.

Tagi: budda, dekoracje, świece, trio, świeczniki, partylite, tealight

skomentuj (0)

WSCHODNIE INSPIRACJE 2011-04-08 15:23:56

Nakładki Tajskie na kolumnyWykonane z perforowanego metalu,wykończone w rustykalnym stylu- można je nabyc w komplecie-trzy sztuki na świece Kolumny w różnych wysokościach niska-15 cm, średnia - 20 cm i wysoka 25 cm. Oczywiście można je też kupować pojedyńczo.
Świece palone w Nakładkach,przez ich ażurową budowę nadają dodatkowego blasku każdemu wnętrzu :)
Nadają też aury tajemniczosci na przykład w sypialni każdej prawdziwej.

nowe życie starych rzeczy

I kolczyki w ulubionym przeze mnie fioletowym kolorze, które na pewno będę nosić.  Daszka bardzo Ci dziękuję:)))

Na dowód przedstawiam równiez ze strony Daszki przebieg losowania:

 

Tagi: candy konkurs candy losowanie candy
18:03, xbluebluex , Candy
Link Komentarze (2) »
korek do butelki

Jeśli użyjemy puste butelki po winie w charakterze świeczników, pisałam o tym w poście stylowe świeczniki, pozostaje jeszcze kwesta co zrobić z korkiem? Mając nagromadzoną dość dużą ilość można stworzyć kilka bardzo użytecznych rzeczy np. matę łazienkową, taką jak ta, szybko obsycha i sprawia, że po wyjsciu z kąpieli będzie nam ciepło i sucho w stopy.

Świetnym pomysłem są korkowe pieczątki, które możemy zrobić z naszymi milusińskimi. Korek jest na tyle miękkim materiałem, że łatwo wyciąć w nim odpowiedni kształt, do pomalowania możemy użyć zwykłych farbek. To Zdjęcie poniżej należy do Elaine with Grey Cats ze strony flickr.com.

Również taką jak na myzerowaste użyteczną tablicę korkową można zrobić samemu w domu. Tablice korkowe można bez problemu.

Akrimek fotoblog

Ma chyba tego złego co by na dobre nie wyszło, bo chłopak dostał ponoć z WOS-u szóstkę :)

Nie myślcie sobie tylko, że ta moja Siora to jest jakaś wredna zołza, bo nie jest. Ona czasem tak coś palnie bez zastanowienia. Mnie już tyle razy wkręciła, że szok. Najbardziej zapdło mi w pamięci, jak przed Dziadka domem kopali jakiś rów do rur, ale ja tego rowu nie widziałam w całości, bo były szyby zaparowane, no i widzę jakieś dziury co kawałek na trawniku to się pytam po co te dziury? A moja genialna Siostra na to, że to do napowietrzenia gleby... I kit taki, a ja uwierzyłam... :D No i ona tak właśnie czasami wkręca, trzeba uważać, ale skąd jej się te pomysły biorą to nie mam zielonego pojęcia :)

A to moje pomalowane świeczniki:

10:26, akrimeks , Różne
Link Komentarze (2) »
czwartek, 16 grudnia 2010
No i co?

No i nic. Miałam wrzucić pomalowane świeczniki, ale wczoraj wieczorem dopadł mnie tak beznadziejny humor, jakaś potężna chandra, że nie dałam rady... Wogóle sama nie mam pojęcia co mnie wczoraj tak zdołowało. Chyba po prostu taki dzień i tyle, bo dziś mi lepiej :) Mimo że znów muszę wyleźć na mróz, bo mam ochotę na chrupki.

Kowalstwo artystyczne

Powinniśmy zwrócić uwagę na kilka jej aspektów. Po pierwsze poprzednie realizacje. Większość firm umieszcza zdjecia tego, co dotychczas wykonały. Po drugie cena, ta zależna jest od miasta i firmy. Po trzecie opinia. Powinniśmy poszukać różnych wypowiedzi na temat konkrentej firmy.


Elementy sakralne 2011-07-29 Kowalstwo artystyczne zajmuje się nie tylko wyposażeniem domu, ale także wyposażeniem kościołów i świątyń. Wszystkie elementy sakralne, takie jak krzyże czy świeczniki, wykonane są z najwyższą starannością, bardzo estetycznie, a co najważniejsze nadają wyjątkowego charakteru wystrojowi.
Balustrady 2011-07-29 Balustrady są jednym z tych elementów wyposażenia domu, które po ich wykonaniu przez firmy zajmujące się kowalstwem artystycznym, stają się niezwykłą ozdobą. Warto podkreślić, że kowalstwo artystyczne wykonuje nie tylko stylowe elementy, ale przede wszystkim bardzo bezpieczne elementy.