O czym chcesz poczytać na blogach?

świat książki

Judaica.fotografie 5771 Bajit Chadasz 2010 'Er iz a mensch'

Byłem w Afganistanie – spotkanie z Piotrem ŁUBIŃSKIM, prawnikiem, uczestnikiem misji wojskowej

 • Emilia Leibel – Wspomnienia Żydówki Krakowskiej – promocja książki opracowanej przez Prof. Marię Kłańską, wydaną przez Polską Akademię Umiejętności, 2010 oraz spotkanie z Autorką
 • Ciało obce – wernisaż wystawy w ramach Festiwalu.KONCERT NOWOROCZNY – ROSZ HASZANA 5771
 • Koncert Sylwestrowy 2010 / 2011
 • KONCERT w wykonaniu ENSEMBLE KLANGREFLEXIONEN (Niemcy, Szwajcaria) Katharina KEGLER (fortepian) Verena SENNEKAMP (wiolonczela) Birger RADDE (baryton)
 • Malowany świat Singera – wernisaż wystawy malarstwa Malwiny de Bradé
 • Recenzje książek. - Onet.pl Blog

  Bazyl. Wszyscy jak to rodzeństwo kłócili się o wszystko, jednak w pewnych momentach potrafili się zgrać i pomagać sobie, a nawet działać razem.

  Do gustu przypadła mi też forma książki jaką jest pamiętnik. Czułam się jakbym naprawdę czytała prowadzony przez bohaterkę dziennik, co ułatwiło mi mnóstwo rysunków. Podobne można spotkać na ostatnich stronach moich zeszytów bardzo nudnych lekcji. To jeszcze bardziej przybliżyło mi dziewczynę.

  Która w wieku dziesięciu lat przyjeżdża do bogatych wujostwa, mieszkających w pięknym dworze Mansfield Park, by wychowywać się razem z ich dziećmi. Dziewczynka traktowana jest życzliwie, mimo że jest dla rodziny jedynie ubogą krewną. W spokojne życie dworu wkracza pewnego lata wielki świat, w postaci zmanierowanej pary rodzeństwa, przybyłej z Londynu. Brat i siostra są przyczyną ciągu dramatycznych wydarzeń, Fanny zaś, pełna skromności, dobroci i poświęcenia, staje się dla krewnych pociechą w nieszczęściu i dobrym duchem rodziny.

  .

  Judaica.fotografie 5770 Bajit Chadasz 2009 z myślą by pamięć 'nie zginęła'

  Dylematy polskiej polityki bezpieczeństwa – wykład Prof. Adama Daniela Rotfelda 20_11_2009

 • Gdzie jest mój dom? – rozmowa z Ks. Dr. Jakubem Romualdem Wekslerem-Waszkinelem 21_09_2009
 • Historia Kina, Tom I, Kino Nieme
 • II wojna światowa w kinie europejskim – wykład Prof. Tadeusza Lubelskiego 5_10_2009
 • 6. rocznica śmierci Ks. Stanisława Musiała SJ
 • KARTA – sposób na historię. O obywatelskiej strategii pamięci – spotkanie ze Zbigniewem Gluzą, szefem Karty i Ośrodka Karta
 • KATYŃ, Ocalona pamięć – promocja książki Andrzeja Kunerta
 • Wekslerem-Waszkinelem 21_09_2009
 • Historia Kina, Tom I, Kino Nieme
 • II wojna światowa w kinie europejskim – wykład Prof. Tadeusza Lubelskiego 5_10_2009
 • 6. rocznica śmierci Ks. Stanisława Musiała SJ
 • Mój Księgozbiór


  Niby niepozorna, cieniutka książeczka (192 str), a jednak... Wciągnęła mnie niesamowicie, a te "kilka" strona pochłonęłam jednym tchem. Historia mało realna (choć kto wie..), a daje tak dużo do myślenia i wzrusza. Książka była pożyczona od koleżanki i choć już ją znam, muszę umieścić tą pozycję na liście książkowych zakupów, bo warto mieć ją w swoich zbiorach.

   

  Opis książki:

  Najpiękniejsza historia miłosna jaką do tej pory udało mi się przeczytać. Książka niesamowicie wciągająca, a dzięki niezwykłym i szczegółowym opisom zarówno samych bohaterów, miejsc, jak i wydarzeń mających miejsce w tamtym okresie, powodują, że czytelnik wręcz przenosi się do świata Tatiany i Aleksandra. Mimo iż książki pochłania się jednym tchem, celowo starałam się czytać troszkę wolniej, aby ta wspaniała historia miłosna, pomiędzy rosyjską dziewczyną a amerykańskim żołnierzem, trwała jak najdłużej :-)
  Dla osób, którym ciężko rozstać.

  KSIĄŻKI

  Do swoich doświadczeń i wspomnień, do wydarzeń, jakie miały miejsce w moim życiu, i poznanych osób i zaczynam dostrzegać coraz więcej rzeczy. "Niewiedza" otworzyła mi oczy na wiele spraw, jednak wiele jeszcze przede mną. Bo chociaż wskazała drogę, to później zgasiła światło i pozostawiła samej sobie.
  Myślę, że swobodnie mogę zaliczyć tę powieść do jednej z najważniejszych w moim życiu. Idealnie.

  Na koniec pozwolę sobie zalinkować notkę Bsmietanki, która jest niczym miód na moje zbolałe (po tym jak moje rozrośnięte do niebotycznych rozmiarów oczekiwania roztrzaskały się o smutną rzeczywistość) serce i raduje mnie niezmiernie, ilekroć ją czytam.

  Tagi: Świat Książki
  23:14, germini ,.

  Książkolandia

  Dopiero półtora roku później ktoś zamieszcza zdjęcie Kathy w piśmie pornograficznym. W tym momencie do akcji wkracza Myron – detektyw amator. Na prośbę siostry dziewczyny  rozpoczyna od zera własne poszukiwania. No i oczywiście okazuje się, że nic nie było takie jak początkowo uważano.

       Naprawdę „fajna” książka pozwala chwilowo zapomnieć. Zdała celująco egzamin wymogów czytelniczych. Zwykły obywatel pragnie tylko oderwać się od świata rzeczywistego za pomocą literatur. Dopiero Prawdziwy czytelnik szuka czegoś więcej.

  Zysk i S-ka

  Pisz blog
  Dodaj blog do ulubionych
  Wersja mobilna

  zamów newsletter