O czym chcesz poczytać na blogach?

świat dziecka

Mój synuś mój największy skarb...

Ale to nie jest to. Wszedzie mamy swój kąt ale jakby nie swój. Ale nie można mieć wszystkiego.

Dziś w rozmowach w toku na tvn ma być rozmowa z dziewczyną która urodziła się bez nosa a teraz nosi protezę, i z rodzicami dziecka które urodziło się z zdeformowaną buzią i czeka je długa ryzykowna operacja przesuwania oczu.. Widziałam wczoraj zapowiedz dzisiejszego programu.
Wczoraj przed pójściem spać dziękowałam Bogu za to,  że nasz synek jest zdrowy i.By się nie przewrócić. Mój mały mondrala. Kilka takich wywrotek już zaliczył i szybko nauczył sie że to mu się nie opłac, bo sam jeszcze nie umie usiąść a jak się przewróci to znów musi prosić by go znów posadzić. Przecież świat na siedząco jest taki interesujący nie to co na leżąco, bo ileż to można oglądać ten sam sufit i tą samą lampę. 

Komentarzy:

DZIELIMY SZCZęśCIE NA Pół - O mnie - bloog.pl

Ze względu na brak środków ,ale i tak bywa,musimy nadganiać pracą w domu.

Pozdrawiamy serdecznie:)Podziel się:
Trackback: http://bloog.pl/id,328977169,trackback

komentarze (3) | dodaj komentarz

dwa światy....

sobota, 05.


Mam dwa światy,tak dwa...

świat mojego dziecka niepełnosprawnego,gdzie każda sekunda życia jest dostosowana do Jego potrzeb,to świat pełen bólu,a zarazem szczęscia, bo moje dziecko żyje ,bo nadal jest ze mną,mimo że to  świat pełen żalu,łez,ogromnej niemocy.... w którym toczę.

pamiętnik

Intuicja nie wystarczy. Ale kolejne dziecko nie uwolni nas od dylematów wychowawczych. Poza tym niemowlęta rosną i problem wróci. Duże dzieci sprawiają na ogół kłopot wtedy, kiedy nie mamy dla nich dość czasu i uwagi pojawienie się kolejnego dziecka tylko pogorszy sprawę.

Nareszcie ktoś się mną zajmie

Nikt nigdy nie był dla ciebie tak czuły jak twoja rodzina (mama, tata, mąż) wtedy, kiedy byłaś w ciąży. Gotowali ci obiady, robili prezenty, pytali, w czym ci pomóc..
Coś się zaczęło psuć miedzy tobą a mężem. Nie jesteście już tak blisko jak kiedyś. Ty jesteś zajęta domem, a on pracą. Mąż wraca coraz później, coraz częściej się kłócicie albo nie macie ze sobą o czym rozmawiać. Czujesz, że wasze światy powoli się rozchodzą. Wydaje ci się, że kolejna ciąża i maleńkie dziecko sprawi, że mąż zacznie się tobą bardziej interesować. Że znów będziecie blisko.

To złudzenie. Dziecko nie może być sposobem na rozwiązywanie.

Myszka1985 bloog - bloog.pl


Wybierając ubranka niemowlęce pamiętajmy o tym, że najlepiej jeśli kupimy takie troszkę większe które dziecko ponosi dłużej. Kupując takie rzeczy musimy także pamiętać o tym, że niektóre materiały mogą uczulać lub podrażniać delikatną skórę dziecka dlatego nie wszystkie nadają się dla niemowląt. Najlepsze ubranka dla dzieci to te wykonane w 100% z bawełny gdyż jest to materiał który zazwyczaj nie uczula. Nie kupujmy ubranek dla dzieci w sklepach chińskich gdyż są one zazwyczaj bardzo słabej.Bawiły, ale także uczyły i rozwijały. Dobrze jest wybierać gry dla dzieci, w których my jako rodzice, będziemy mogli również uczestniczyć.
Doskonałym wyborem są gry edukacyjne, których obecnie nie brakuje w sklepach. To właśnie dzięki nim maluch poznaje świat, odkrywa niepoznane dotąd zjawiska i rzeczy, rozwija się emocjonalnie i ruchowo, a także rozwija swoją kreatywność. Również gry szkoleniowe dla dzieci są rozwiązaniem idealnym na spędzanie wolnego czasu. W końcu nie od dziś wiadomo, że nauka poprzez.