O czym chcesz poczytać na blogach?

świadczenia rodzinne

Blog Dariusza Piątka wicewojewody mazowieckiego - Onet.pl Blog

Alimentacyjnego. Ten fakt budzi zdziwienie i zaniepokojenie, ponieważ zwrócenie ich do budżetu państwa często pozbawia osoby poszkodowane i ich rodziny jedynego źródła utrzymania.

Trudno zrozumieć, dlaczego tak się stało, tym bardziej, że na przykład w 2008 roku miasto Radom wypłaciło 437 904 świadczeń (w skład których wchodziły świadczenia rodzinne, zaliczka alimentacyjna oraz fundusz alimentacyjny),     a w 2009 roku zdecydowanie mniej, bo 381 544. Zwrócona kwota stanowi    4,1% z 4,5 mln. dotacji. Nie jest usprawiedliwieniem zaistniałej sytuacji fakt,   że Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej nie zdążył rozpatrzyć do końca grudnia wszystkich wniosków, bo przekazaliśmy.

edekjoachimiak.mblog.pl - mBlog.pl

Naszej stanicy. Po tych wizytach nikt już się nie dziwił, że lotnictwo w historii wojskowości zapisało się złotymi zgłoskami. W końcu ubiegłego tygodnia miałem zaszczyt uczestniczyć z delegacją naszego hufca w uroczystościach obchodów trzeciej rocznicy tej katastrofy. Obchody bardzo poważne , patriotyczne i nastrojowe ale również rodzinne. Z udziałem najwyższych władz wojskowych – Ministra  Obrony Narodowej, Dowódcy Sił Powietrznych i Dowódcy Sztabu Generalnego Wojska Polskiego. Obecnych było wielu innych którzy uważali ,że w tym czasie tam jest ich miejsce. Dla nas też nie było żadnych wątpliwości – to byli nasi.Jego przenosiny do innego obiektu. Średnio roczny budżet wydziału to kwota około 6 milionów złotych. Środki te pochodzą  z budżetu państwa łącznie z kosztami technicznego i osobowego utrzymania. Zadaniem wydziału jest wypłacanie świadczeń, które należą się naszym Mieszkańcom z budżetu państwa – są to świadczenia rodzinne, zadania w zakresie profilaktyki zdrowotnej, obsługa funduszu alimentacyjnego, współpraca z centralnym rejestrem dłużników oraz zaopatrzenie osób bez ubezpieczenia społecznego. Ponadto jako zadanie własne gminy wydział prowadzi wszystkie zadania związane z naliczaniem i wypłatą dodatków.

Kefir 2010 – szczepionki, pneumokoki, HPV, terroryzm władzy, media i społeczeństwo, NWO i polityka

“Co rok – prorok” – wiadomo, antykoncepcja to grzech, poza tym – kto się tam będzie przejmował. Krew nie woda, nie? Kolejna głupia mądrość.

“Darowanemu koniowi w zęby się nie zagląda” – wiadomo, nie należy się przejmować, że dzieci nie mają pracy, ważne, że dwóch członków rodziny pobiera świadczenia emerytalne lub rentowe, to rodzina się wyżywi. A że darowanego koniowi w zęby się nie zagląda – nikt nie wznieci rabanu, że wysokość świadczeń emerytalno rentowych jest zatrważająco niska.

“Dla głupiego każdy dzień święto” – to kolejna pseudo mądrość polskiego pospólstwa. Głosi ona, że nie.

glass ceiling powiedział/a

System edukacji jak i wychowania rodzinnego nastawiony jest na kreowanie pionka systemu ktory zmiesci sie w akceptowalne ramki srodowiska. Mozna sie wyroznic ale tylko w sektorach ktore system pozwala, czyli geniusz matematyczny, informatyczny. Biada temu kogo interesuje najzwyczajniej w swiecie prawda i harmonijne relacje w spoleczenstwie, bronienie slabszych, szacunek dla czyjejs wolnosci.

Nie tylko-polityczny Blog Pawła Kutrowskiego - Onet.pl Blog

A w walce o byt można posunąć się do najbardziej radykalnych i najgłupszych czynów. Oto Liga ustami Wierzejskiego odgrzała stary, spleśniały kotlet pt. becikowe. Wierzejski, dając nam za wzór Niemcy (ciekawostka! wszak to najbardziej antyniemiecka partia, powinna raczej postępwać odwrotnie niż Helmuty), domaga się zwiększenia tego absurdalnego świadczenia. Nasi zachodni sąsiedzi płacą ponoć 25 tys. euro za urodzenie dziecka! W Polsce w tym roku najbiedniejsze matki miałyby wg LPR dostawać 4 tys. zł, zamiast dotychczasowych 2 tys. zł. Ma to wg Wierzejskiego sprawić, że Polki częściej będą się decydować na dzieci. Tak, z pewnością jest taka grupa społeczna, w której taki tok.

Wesołych Świąt!

BÓG SIĘ RODZI, MOC TRUCHLEJE...

 

  

Życzę wszystkim, którzy tutaj zaglądają, wspaniałych, rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia! W końcu nie bez kozery są one uważane za najbardziej rodzinne Święta. Ale życzę też (także sobie samemu), żeby po tym niezwykłym czasie pozostało w nas coś więcej niż tylko niestrawione resztki karpia, ciast wszelakich i mojej ulubionej kutii (sam robiłem!). Czyli aby w Boże Narodzenie w naszych sercach na nowo narodził się Pan Jezus - ten maleńki, przychodzący na świat w obskurnej.