O czym chcesz poczytać na blogach?

Swarzędz

Miś Brunko kontra Reszta Świata, czyli Rozum Urojony

Masakra w ryj. Nie dość, że nie położyli mi sztucznej trawy w moim pokoju, który miał być najlepszym boiskiem w moim apartamentowcu, to teraz zawalili to jakimiś koślawymi szafami. Że niby w stylu dalekowschodnim tej. Nie wiem co tam mają z Wrześni, czy tam innej Słupcy, bo meble z naszej gminy są. Ale dobra, dalekowschodnie graty zawaliły mi też saloon. Są jednak plusy dodatnie, bo ostatnio oglądaliśmy z siatkówkę kobiet z Papką. Znaczy my siatkówkę, Papko kobiety (nie wiem ocb, ale luz). No i tak se wymyśliliśmy, że teraz przez jednego grata to gramy w siatę. Borykamy się, co prawda, z problemem piłki, bo od kiedy Septuch pierdalnął o lampę, to teraz zawsze, gdy obok niej przelatuje to się chwyta. Ustaliłem z Misiami, że to jest wtedy punkt dla mnie. Bo tak.

14:28, wally44
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 08 lipca 2010
Brunonek song (performing by Brunko and Tadeko)

Brunko:

Ekhm... tu Swarzędz

PIN-najpiękniejsza muzyka - Onet.pl Blog

więcej zdjęć
KONCERTY!!!
Moje blogi
PIN-najpiękniejsza muzyka

tropempolaczkow

Piczota. Jakże wielkie  było nasze zaskoczenie. Niewiadomo dlaczego ten jegomość o pochodzeniu bliżej nieokreślonym zaczął sie śmiać. W tym czasie zeszła ochrona i zaczęła nam robić zdjęcia i oto właśnie nam chodziło. Donośnym “prawa”prawa prawa” zaczęliśmy nasz pokaz. Niestety nie zdążyło się to nagrać na naszej ukrytej kamerze. Całą resztę możecie podziwiać na jednym z naszych fejsbukowych linków. Nie ugoszczeni w należyty sposób opuściliśmy Hiltona, stwierdziliśmy że nie jest godzien takich gości. Zbliżając sie do najbardziej busy (ruchliwego) skrzyżowania w Sydney, niejaki Mateusz Rampold, gracz podupadającego klubu pod Kościaniem – Unii Swarzędz (Unia Unia, zwal se kunia), rzucił pomysł by resztę trasy przejść nago. Wszyscy ochoczo przystali nie wiedząc do końca czemu. Czasem odnosimy wrażenie, że w ten sposób uchwala sie ustawy w naszym państwie. Idąc przez miasto jak nas Pan Bóg stworzył, wywołaliśmy niemałe zamieszanie. Nasz naczelny słyszał podobno, że bezdomni szeptali, że to tylko Polacy tak robią. Odtańczywszy nasz układ na środku najbardziej zatłoczonego skrzyżowania, obok miejsca gdzie rezyduje burmistrz Sydney, ruszyliśmy dalej juz w kierunku domu. Jeśli myślicie, ze na tym się kończy nasza przygoda to jesteście w błędzie. Po niecałych 5 minutach, ktoś krzyknął “Policja”. w stanie w.

prezespolonii.blog

Sie postaciami Polonii w tym ciężkim meczu. Wydaje się też, że nasi młodsi piłkarze byli mocno stremowani w tym meczu i nie raz noga im nieco zadrżała. To był ich pierwszy mecz w trzeciej lidze , w którym rywal postawił naprawde trudne warunki, często wygrywał z nami pojedynki jeden na jeden. Sokół Kleczew zagrał bardzo agresywnie, często wejścia zawodników gospodarzy były na pograniczu faulu a bardzo często kończyły sie faulami i w konsekwencji żółtymi kartkami. Po jednym z takich fauli boisko musiał opuścić Łukasz Przybyłek i była to dla nas duża strata, gdyz od poczatku sezonu Łuki znajduje sie w świetnej formie. Liczę, że na derbowy mecz w Swarzędzu będzie juz zdrowy.
 Okazało się, że  zgodnie zreszta z naszymi oczekiwaniami  wrzesniowe mecze będa niezwykle ważne dla ukladu tabeli po rundzie jesiennej. Nasz zespół z pewnościa nalezy w tej chwili do grupy zespołów pomiedzy którymi rozstrzygnie się walka o pierwsze miejsce. Takimi samymi zespołami , oprócz Polonii i Sokoła Kleczew sa bez watpienia druzyny Unii Swarzędz i Lecha Rypin.  Zwłaszcza Lech Rypin, który w ubiegłym roku nieznacznie przegrał walke o awans do II ligi z Calisią wydaje się być najtrudniejszym rywalem.
 Chciałbym wrócić jeszcze do kibiców. Obecność tak duzej grupy sredzkich fanów miała bardzo duzy wpływ na.

Blog morda86

CzwPiąSobNie
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30

Księga gości
 
O mnie

InTeRnEtOwE PoWtÓrZeNiA wIaDoMoŚcI********* - bloog.pl

-Części zdania: ćwiczenia Str.117 -140 !!!

-Opis,opowiadanie,charakterystyka,list !!

cechy dramatu:

1.podział na akty i sceny,

2. występują partie dialogowe lub monologi-jest to tak zwany tekst główny!

3.tekst poboczny-didaskalia-określenie miejsca,czasu,zachowania,stroju,wygląd i scenografii.

4.zakończenie dramatyczne,

5.utwór przeznaczony do wystawienia na scenie.

 

cechy powieści:

tego nie wiem...ale jak wiecie to napiszcie mi!!!

 

 

 

 

 

 

 

list:

np. Swarzędz,5.V.07

 

Droga Natalio!

Pisze do Ciebie ten list,ponieważ chciałabym opowiedzieć Tobie o moim wczorajszym dniu.

Byłam z Karoliną w Bliżycach.Mamy tam jechać na wakacje,więc chciałyśmy zobaczyć jak tam wogóle jest! Było bardzo fajnie!!Jeździłyśmy na koniach,oglądałyśmy strusie,wymyślałyśy zadania do wykonania,grałysmy w Bilard,piłkarzyki,ping-ponga,itp.nawet goniłyśmy takie malutkie świnki,żeby je pogłaskać!!

A Ty jak spędziłaś wczorajszy dzień??

z pozdrowieniami

Ola:)

 

opowiadanie-
krótki utwór epicki o prostej akcji, niewielkich rozmiarów o.