O czym chcesz poczytać na blogach?

Suworow

Blog akademickiego nonkonformisty – Józefa Wieczorka

A uczelnie kochają pochody (co prawda już nie 1-majowe, ale jednak). Pochód to nie całkiem defilada, bo krok pochodowy nijak się ma do do kroku defiladowego. Wielu w pochodach ledwie powłuczy nogami, a w defiladzie nogi muszą być wyprostowane. Defilady odbierają naczelni (wodzowie) , a pochody – pospólstwo (choć nie zawsze pospolite)  Różnice jak widać są.

(źrodło -DZIEJE UNIWERSYTETU JAGIELLOŃSKIEGO)

Ostatnio Wiktor Suworow napisał Ostatnią defiladę – rzecz o sprawach wojskowych i jako żywo zauważyłem podobieństwo do mojego pisania o sprawach naukowych, fakt bardzo skromnych w porównaniu z tomami Suworowa. Może trzeba to wziąć pod uwagę.

Opinia Suworowa o fałszowaniu historii, o dziełach historyków wojskowych, akademickich profesorach jakoś pokrywa się z moimi opiniami np. ostatnio wyrażonymi w sprawie dziejów Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Wprawdzie dzieje II wojny światowej to nie to samo co.

h o f f d w a d e r e b

Oraz 2 pacz. herbatników i pokruszonych wafli.

Smacznego     Mon.

p.s. Nie znam adresu poczty do wszystkich, którym obiecałam, wiec wrzucam to tu. 

16:29, hoffdwadereb , różności
Link Komentarze (2) »
aksamitna rewolucja

bezkrwawo, ale zdecydowanie, jednym pewnym ruchem i z półtriumfalnym półokrzykiem* na ustach zmieniłam zasłony, dywany i tapety.  Po kątach jeszcze nie odkurzone i ściana jest pęknięta w jednym miejscu, dlatego sugeruję się nie przyglądać zbyt intensywnie.

Zapraszam serdecznie, przepraszam za uzurpację i proszę o wybaczenie.

 

A jeśli ktoś nie może patrzeć, zaraz się wyniosę - jeden telefon i po sprawie.

 

Zasyłam pozdrowienia, 

Suworowa A.

 

Novalis

Gdzie jest mój Triest?
Powoli zaczynam mieć dość, nie daję rady, nie wytrzymuję. WIęcej nie napiszę, bo mi nie wolno.

Żyję w gettcie. Spadł śnieg.

Na Węgrzech Orban zmienił konstytucję ograniczając prawa obywatelskie i tworząc system partii dominującej w parlamencie. A Kaczyński? Kaczyński chce także zmienić konstytucję. 15 lat po uchwaleniu nowej, demokratyczmej, pełnek konstytucji III RP. Ale że podobno już nie wystarcza, bo komusza. Rzekoma nie chroni praw i wolności, do tego zagrożenie imperialną Unią Europejską (jak mawiał Suworow Europejski Związek Radziecki). I pewnie trzeba by na 10 IV dopisać rozdział o przewodniej roli zwłok Lecha Kaczyńskiego w polityce państwa. Powodzenia życze  – czekam, czekam na smolenski lot2.

Do matur miesiąc i kilka dni. Do zakończenia roku 29. Do olimpiady 20.
Co potem?

N.R.M. Katuj-ratuj

1.     Ekologizm samobójcy.

Paproć przerosła mnie o drzewo,
schowała moją moralność za framugą okna,
razem ze swoja – wyniosła.

Zasłoniła też niebo,
nie pozwoliła wyskoczyć z okna na świeżość.

Wyrosła nie z tego żebra co trzeba.

Rupieciarnia Cafe - Onet.pl Blog

Słuchając programu Polskiego Radia, w którym dyrekcja zastrzega sobie zmiany. I właśnie na pamiątkę tego zdarzenia nasze wytwórnie obuwia wyrabiają niekiedy pantofle o numerach, które na nikogo nie pasują.

* MHD- Miejski Handel Detaliczny, później Państwowa Centrala Handlowa. Sklepy MHD oferowały "państwowe" towary, przede wszystkim przemysłowe, ale także spożywcze.

Wiem, że może zanudziłam co niektórych tym tekstem, ale jak dla mnie opowiadanie jest rewelacyjne.
E-wa (17:49)
4 Komentarze

20 listopada 2009
Apel
Apeluję, naprawdę gorąco apeluję- do swojego zdrowego rozsądku ażeby chociażby jego resztki, które w sobie mam powstrzymywały mnie przed kupowaniem kolejnych książek...
Dziś w Empiku kupiłam sobie "Akwarium"- Wiktora Suworowa. Można by pomyśleć, że jedna książka to jeszcze nic strasznego. I byłabym się w.

Lustracja i weryfikacja naukowców PRL

   2009
  • Marzec 2009
  • Luty 2009
  • Styczeń 2009
  • Grudzień 2008
  • Listopad 2008
  • Październik 2008
  • Wrzesień 2008
 • Tagi

  agenci AK akta dokumenty ekonomista filozof historia historyk internowany inwigilacja IPN KC PZPR Kraków KUL lustracja minister MSW nauka naukowcy PAN PAU politolog polityka kadrowa prawnik Prawo PRL profesor PZPR rektor represje SB socjolog stan wojenny studenci TW UAM uczelnie UJ UMK Uniwersytet Wrocławski Uniwersytet Śląski UW weryfikacja WiN współpraca

Defilada Zwycięzców

Defilada Zwycięzców

Brześć 22 września 1939

Film dokumentalny TVP scenariusz i reżyseria: Grzegorz Braun, Robert Kaczmarek Występują: Czesław Grzelak, Janusz Odziemkowski, Wiktor Suworow, Paweł Wieczorkiewicz, Wojciech Włodarkiewicz i in.

“Wszelkie próby.

Gnomik blog

Wydziału. Tutaj naszczęście internetu nie odcięli. Dziś przyszedł do mnie młody, miły pan, który bardzo kompetentnie pogrzebał w kablach i w kompie, oświadczył, że wszystko będzie już działać i wyszedł. Internetu jak nie było tak nie ma. Panie w biurze obsługi klienta każą mi raz po raz resetować modem mimo że konsekwentnie nie przynosi to żadnej zmiany. Technika umówiły na czwartek, wcześniej nie ma czasu. Ja chyba zwariuję. Jestem zbyt przyzwyczajona do szybkiego i łatwego dostępu do wszelkich informacji. I do grania w gorączkę złota, ma się rozumieć.
Tymczasem z wypiekami na twarzy do późnych godzin nocnych czytam Suworowa. Czasem chodzę do pracy. Czekam aż wreszcie zgłosi się ktoś na moje miejsce i będę mogła zaśpiewać "idę do pracy przez pola i lasy...". Mam mnóstwo planów co zrobię z całym tym czasem, którego przybędzie mi jak przestanę pracować. Jest w tym też miejsce na magisterkę. Po planach rzucenia studiów przyszedł ten moment kiedy wiem, że chcę doprowadzić je do pomyślnego zakończenia i mam nadzieję, że tak właśnie się stanie. Na razie ledwo wiem jak wygląda średniowieczny odważnik, a to też tylko z rysunków. Od czegoś trzeba zacząć.

zatruta 2009-03-10 17:26:08
skomentuj (0)