O czym chcesz poczytać na blogach?

Suwerenność

Przemysław Kudliński pisze - Onet.pl Blog

Że to nie prawda...

A co jest tą nieprawdą, może to, że Poznań po 17latach rządów postkomunistów i różnej maści pseudo liberalnych demokratów zszedł na dziady. Sytuacja naszego miasta jest gorsza niż za czasów tak opluwanej przez was komuny. Poznań stracił suwerenność, tak jak tę suwerenność pomału traci cała Polska. Polskę jak i Poznań na przestrzeni tych 17 lat „wolności”zawłaszczają środowiska związane z super spekulantem Georgiem Sorosem tfu’rcą miedzy innymi „Fundacji Batorego”, Polskę, a wiec i nasze miasto zawłaszczają środowiska nie tylko te, ale i różnej maści biznesy związane z zachodnią finansjerą.I wreszcie Polskę a w tym i Poznań starają się zawładnąć ci wszyscy, oraz ich.

Bio-historical Critical Sociology

Interesem polskich obywateli. Jedne z najważniejszych tego typu organizacji to między innymi Fundacja Batorego (żyda Sorosa), Kościół Katolicki, CIA, Bank Światowy, Międzynarodowy Fundusz Walutowy, Bank Inwestycyjny Goldman&Sachs, itd. Istotne jest też, że nie muszą one działać oficjalnie, a wykorzystywanie nieformalnych powiązań, finansowych nacisków i innego typu międzynarodowych struktur często uniemożliwia zauważenie przeciętnemu obywatelowi ich roli i wpływu na suwerenność państwa, gdzie w ustroju demokratycznym nosicielem suwerenności państwowej (suwerenem) powinien być polski lud, a nie obcy kapitał spekulacyjny. Suwerenność w aspekcie narodowym wskazuje na fakt, że władza państwowa wywodzi swą legitymację z demokratycznie wyrażonej woli narodu. Jednakże w Polsce sprowadzonej do „kucanych form życia” – to jest autorska fraza prof. Zybertowicza – czyli smutnego bytu eksploatowanej kolonii, demokracja jest tylko.

Pustynny Blog

W sektorze finansowym.”

Mam dla wszystkich alterglobalistów, lewicowców i greckich doradców rządowych złą wiadomość. Pieniądz nie zna pojęcia „demokracja”. Zasady jego obiegu nie naginają się do żadnej doktryny czy ideologii politycznej, są jak prawo natury. Można się z nim nie zgadzać, uważać je za niemoralne, ale próby jego zaprzeczania wyglądają równie poważnie, jak zaprzeczanie prawu grawitacji.

Nie jest przyjemne mieć ograniczoną suwerenność, zaciskać pasa i nie mieć bezpiecznej przyszłości. Ale powiedzmy to sobie wyraźnie. Nikt wam, ludzie, tych pożyczek do kieszeni nie wpychał, był  czas na opamiętanie się i zrzucenie jarzma, o którym nawet Biblia mówi, że jest „oddaniem się w niewolę”. Nie wiem, czy Grecja miała swoich „ostatnich sprawiedliwych” w stylu Kolibra lub Leszka Balcerowicza, ale zrzucanie całej winy na polityków, jak to robią protestujący na placu Syntagma w Atenach, jest.

refleksje - Onet.pl Blog


13 grudnia 2011
EURO RYCERZE..

Europosłowie Z. I K. poszli w ślad b. pryncypała i bluźnią na min. Sikorskiego i na Niemców , że suwerenność tracimy … ale za obijanie się po korytarzach unijnych pieniądze biorą i to w znacznej części niemieckie . No bo jeżeli Niemcy są największym płatnikiem UE ,to w każdej pobieranej kwocie ten wkład niemiecki jest . Ładnie to tak pod nogi pluć a z ręki pieniądze brać ? Dziwię się ,że  Prezes J. K. nie każe swoim bliskim – w tym kościelnym –wszystkim , którzy otrzymują dotacje z UE - odliczać część niemiecką i zwracać ! ? Wypada to.

Lustracja i weryfikacja naukowców PRL

Spotkanie Ruchu im. Lecha Kaczyńskiego. Zaproszonym gościem był prof. Stanisław Mikołajczak – przewodniczący Akademickiego Klubu Obywatelskiego im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Przedmiotem wykładu Profesora była  Zasada solidarności społecznej w wychowaniu i utrzymaniu dzieci i młodzieży  jako gwarant suwerenności demograficznej Polski. …..

gloria.tv

 Prof. Stanisław Mikołajczak – suwerenność demograficzna Polski cz. 1

Prof. Stanisław Mikołajczak – suwerenność demograficzna Polski cz. 2