O czym chcesz poczytać na blogach?

Sudoku

Blog – Darmowe Sudoku

plansza sudoku


Podstawowe zasady

Podstawowym celem w Sudoku układanki jest wykorzystanie podanych numerów , aby dowiedzieć się, które numery wpisać w puste kwadraty. Jedyna zasada Sudoku jest taka, że każdy z dziewięciu wierszy, każdy z dziewięciu kolumn, a każda z dziewięciu 3×3 podsekcji musi zawierać wszystkie numery od jednego do dziewięciu, a każdy numer w konsekwencji może pojawić się w każdym wierszu, kolumnie i podsekcji tylko raz.

Minimalna matematyka

Chociaż Sudoku dotyczy numerów, logika rozumowania i umiejętności, a nie umiejętności arytmetyczne, przynieszą sukces. Sumy liczb w każdym z wierszy i kolumn są nieistotne, i nie mają wpływu na grę. W rzeczywistości, ponieważ każdy wiersz, kolumna, i podsekcja zawiera dziewięć cyfr wartości od jednego do dziewięciu, suma każdego jest dokładnie taka sama: 45. Jak zakończyć Sudoku łamigłówka, nie musisz zwracać uwagę na dodanie cyfry. Zamiast skupiać się tylko na upewnienie się, każdy wiersz, kolumna i podsekcja zawiera tylko jeden przykład każdego numeru od jednego do dziewięciu.

Sudoku i łamigłówki logiczne

RSS
niedziela, 05 lipca 2009
Sudoku

Sudoku to jedna z najpopularniejszych łamigłówek logicznych. Sudoku powstało ponad 20 lat temu, ale popularne stało się dopiero kilka lat temu. Sudoku polega na wypełnieniu planszy 9x9 cyframi od 1 do 9 tak, aby w danym rzędzie, kolumnie i kwadracie 3x3 dana cyfra wystąpiła tylko raz. Początkowa plansza sudoku zawiera kilkanaście cyfr (od 17 do 25-30) - ilość początkowych cyfr wcale nie determinuje trudności zagadki. Trudność łamigłówki zależy od metody, którą należy użyć aby znależć cyfrę do wstawienia na diagramie. W następnym blogu przybliże metody rozwiązywania sudoku.

Sudoku rozwiązujemy zaczynając od najprostszych metod znajdowania cyfr. Najbanalniejsza metoda to znalezienie jedynego pola w kwadracie na cyfrę. Kolejna metoda rozwiązywania sudoku to znalezienie jedynego pola w linii (poziomej lub pionowej) na cyfrę. Następnie próbujemy znaleźć pole na planszy sudoku, w którym można wstawić.

Blog arddika

Blog.interia.pl Następny blog »
arddik
arddik.blog.interia.pl
Notki
Sudoku to jest to 2008-08-19
Po jakimś czasie stwierdziłem, ze Sudoku to jednak jest super lamiglowka, szczegolnie jak sie pozna zaawansowane metody rozwiazywania - np.  eliminacje swojek, trojek, juz nie mowiac o analizie lancuchowej poszczegolnych pol sudoku - to naprawde jest wciagajace. Zobaczcie sudoku i sprobujcie zagadke numer #400077 - wypas na calego.

Lisbon Story

Polaków z dzieckiem. Powiedziałem ładnie "dzień dobry". Pewnie się załamali, że nawet tak daleko spotkali "naszych". Taaak... Od "naszych" nie można uciec. My jesteśmy wszędzie...

15:15, piterkiler
Link Dodaj komentarz »
Sudoku

No to rozwaliłem koncepcję sudoku. Napisałem makro w excelu, które wprawdzie nie rozwiązuje sudoku, ale bardzo pomaga. Właściwie to chodziło mi o to, żeby stworzyć takie jakby ogólne rozwiązanie. No i udało mi się. Jeszcze tylko muszę przetestować na paru przykładach.

Teraz interesuje mnie zagadnienie tworzenia sudoku. Ręczna robota jest koszmarna. A zatem kolejne moje zadanie to stworzenie algorytmu tworzenia sudoku (wiem, wiem, już wcześniej to zostało zrobione, ale ja chcę sam wynaleźć żarówkę!)

15:13,

tojestten.blog

Do kompa żeby wydrukować notatki, a tu grono przyciągnęło mnie jak magnes, potem poszukałem płyty Blefa, której nie było a potem z 5 razy sprawdziłem pocztę, no i jeszcze notatki musiałem skleić w jeden PDF, no to jeszcze musiałem ściągnąć program który to zrobi. Spoko, mój plan już przesunął się o jakąś godzinę, ale ja na luzie jak serfer, bo mało tego do nauczenia to sie zrobi. W końcu wziąłem się za nauke, przeczytałem raz to co miałem do przeczytania i myśle, pójde się umyje teraz zeby później nie budzić ludzi. To jak się umyłem ide sie uczyć do kuchni, kłade notatki na stół, a tu siup Sudoku leży i to sudoku tez mnie przyciągnęlo jak magnes, zrobiłem jedno rekreacyjne i pomyślałem że zrobie jeszcze jedno tylko że trudne. No i to sudoku zajęło mi tak co najmniej z pół godziny, albo i wiecej. Tak czy tak okazało się że już północ. To poszedłem po rozum do głowy i odłożyłem sudoku wziąłem notatki, przeczytałem pobieżnie to czego nie umiałem ostatnio i poszedłem jeszcze bardziej po rozum do głowy idąc spać. Oczywiscie sprawozdanie miałem zrobic później. Nastawiłem sobie budzik na 6:15 i 6:30 i dobrze zrobiłem, wstałem 6:40 i siup zacząłem robić sprawozdanie. Zrobiłem sprawozdanie,.

Nasze życie to dym...


::strona główna::


Su - do - ku

Jakiś czas temu Zielony Księżyc narzekał, że wszyscy nagle zaczęli rozwiązywać sudoku, wszyscy stali się wielkimi fanami tej gry. Na uczelni, w autobusie. Tu i tam, gdzie tylko nie spojrzeć - ludzie rozwiązujący Sudoku...

A teraz... Teraz Zielony Księżyc jest maniaczką sudoku i rozwiązuje diagramy :P

I nawet teraz, gdy piszę tą notkę przed nią leży wydrukowany diagram sudoku ze strony www.websudoku.com :), który właśnie rozwiązuję. Diagram? To chyba za mało powiedziane, bo dziś Zielony Księżyc wydrukował takich diagramów z pięćdziesiąt :P

Jednym słowem: SU - DO - KU !

Z-K

zielone-ksiezyce 2006-07-18 21:09:09 skomentuj (1)
Upał

Łoooo God. Jest strasznie... Nie wiem jak Wy, ale Zielony Księżyc umiera w tych.

.:: FKN Blog ::.

Wyjechałam wcześniej. Bo jechałam na łódki. Na łódkach było o wiele bardziej młodzieżowo, mimo że wiek towarzystwa był nieco starszy. Tradycyjnie napieraliśmy browary, ja się opalałam, raz tylko sterowałam, smarowałam się balsamem, kąpałam się i rozwiązywałam krzyżówki. Bardzo fajna ekipa, bardzo fajny wyjazd. Bardzo fajnie imprezy i popijawki. Wróciłam, pojechałam do Pragi. I to chyba najfajniejszy wyjazd. Było czoko (bo teraz nie mówi się fresz tylko czoko). Ekipa wyśmienita, wesoła i chętna do przechadzek. W ciągu pięciu dni zwiedziliśmy wszystko i potem zostało już tylko jedzenie, picie, kalambury i sudoku. Sudoku, sudoku, sudoku. Mam nowego zajobka. Nawet Misiek do nas przyjechał no i co tu dużo mówić, było fantastycznie. I wiecie co? Ja kocham kabibary, to są najpiękniejsze zwierzątka z którymi się utożsamiam. Mam nawet filmik jak kapibara budząc zmierza do kąpieli w błotku, kicha i sika do strumyka a potem pije. Super 3 minutowy filmik. Puszcze do kaazy szukajcie: sex kapibara britney fucks błotko paris dżaga sika do strumyka justin. avi No i widziałam trzy węże, takie paskudne, w tym jeden boa w knajpie i jedna anakonda w zoo. Bleh. 8 metrowa, paskuctwo. Do teraz mam ciarki. W ogóle praskie zoo czoko sprawa..