O czym chcesz poczytać na blogach?

Subkultura

Wszystko to co lubie!!!

Nudzi mi sie strasznie jestem 20 latka mam corke i kochanego meza musze troche popisac czasami bo jest mi strasznie. Chodze do szkoly tzn. na krzywoustego do ap edukacja nawet niemam czasami jak sie uczyc a teraz to juz bedzie katastrofa bo sie wyprowadzam od tesciow.
hmmmm... musze napisac jeszcze jedna prace z podstaw przedsiebiorczosci ... mam super prace z WOS-u o  
SUBKULTURACH MŁODZIEŻOWYCH 
troche opisze ja na tej stronie jak ktos znajdzie to okey bedzie mial ful wypas prace dostalam za nia 5+

zaczynam

Wybrałam temat o subkulturach młodzieżowych gdyż same rozważania o różnych typach podkultur są bardzo interesujące. Wnikając głębiej w jakąś subkulturę, w jej sposób powstania, funkcjonowanie czy też ideologię można dowiedzieć się wielu, naprawdę fascynujących, rzeczy. Przede wszystkim takich faktów o których przeciętny człowiek nie wie, nie zdaje sobie sprawy z tego jak one funkcjonują, jak są wprowadzane w życie, lub ma błędne o nich mniemanie. Istnieje wiele stereotypów na temat subkultur (niejednokrotnie negatywnych), które w rzeczywistości, po zagłębieniu się w temat są zgoła odmienne od prawdy.
Poza tym jest tak wielka różnorodność subkultur, że temat ten,.

...Bądź pewny, że ona zawsze przyjdzie...

Mierzonemu stanem posiadania. U podstaw ruchu legły nastroje pacyfistyczne, których radykalizacje nastąpiła po wybuchu wojny wietnamskiej. Hipisi głosili hasła wolnej miłości, powrotu do natury, pacyfizmu, dostępu do narkotyków, tolerancji w zakresie wyboru sposobu życia, zachowania i ubioru. W Polsce na przełomie lat 60-tych i 70-tych tworzono komuny na Mazurach, w Bieszczadach i w okolicy Warszawy. Od lat 80-tych hippisów utożsamiano w Polsce z narkomanami. Długowłosi i ekstrawagancko ubrani stanowili wstydliwy problem. Z biegiem lat ruch przestał istnieć, ale poglądy dawnych hipisów nadal znajdują zwolenników wśród młodych ludzi.

SATANIŚCI, na Zachodzie - sekta, ruch kulturowy; w Polsce - subkultura. Ruchy te zawsze były w opozycji wobec chrześcijaństwa i jego doktryny. Satanizm pozwala człowiekowi, który odrzucił Boga, stać się swoim własnym Bogiem. Podstawowym ceremoniałem satanistów są "czarne msze". W Polsce subkultura pojawiła się po 1984 roku na fali popularności zespołów speed - black - metalowych, takich jak "Kat"", "Kreon" i "Fatum". Teksty piosenek tych zespołów zawierają wiele motywów satanistycznych, łącznie z otwartą manifestacją zła i szatana. Polski satanizm jest daleki od pierwowzoru amerykańskiego. Funkcje rytualne przejmują koncerty, w czasie których sataniści występują w "pełnym rynsztunku" - czarnych skórzanych kurtkach z napisem "Ave Lucifer", na szyi odwrócony.

PRAWDA i SPOŁECZEŃSTWO – Kraśnik. Sport i historia.

2012
P W Ś C P S N
« lut   kwi »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
 • Najnowsze komentarze

  smalec on Stare zdjęcia KRAŚNIKA i KRAŚN…
  Anonymous on Kraśnicka subkultura młodzieżo…

 • Blog czekoladka117

  Komentarzy: 4 2006-02-02

  Komentarzy: 1 Powiedz mi, czego słuchasz, a powiem Ci, kim jesteś? 2006-02-02 W tym artykule chciałabym poruszyć temat: „Metal jako subkultura”.
  W środowisku, które mnie otacza, pojawia się wiele subkultur, ponieważ subkultura to nie tylko muzyka - to zbiór przestrzeganych przez jakąś grupę zasad i prawd, wspólny protest przeciwko sprawom, które nas dręczą lub bolą, wspólny gniew na wady naszego społeczeństwa, skorumpowanego rządu, na znieczulicę ludzi... I na kompletny brak tolerancji. Jest to po prostu bunt!

  Myślę, że nie ważne, ile ma się lat, zawsze należy się do jakiejś subkultury lub kontrkultury. Dla mnie pojęcia te łączą się z posiadaniem własnego zdania oraz czasem wyrażania go, na przykład ubieranie się na czarno.

  Metalowcy – intrygujący sposób na.

  Heaven's not enough...

     We were Thrashers once... And young. - pt. I00:04:29   2004-02-01

  Kolejna notka zbyt długa, by zmieścić ją za jednym razem - raczej powinno się ją czytać w całości

  subkultura (socjol.) - wzory, zasady, normy zwyczajowe przyjęte i obowiązujące w grupie społecznej stanowiącej część większej zbiorowości, odmienne od wzorów, zasad, norm zwyczajowych przyjętych przez ogół społeczeństwa; podkultura

  Subkultury... Dziś, kiedy widzę człowieka, który w lecie chodzi w długich czarnych spodniach i.Grupy. Dziś ludzie próbują po prostu się w niej odnaleźć. A powodem tego jest właśnie to, że coraz większe rzesze ludzi "należące" do nich to osoby przypadkowe, nie wiedzące właściwie czego chcą - w żaden sposób niezdolne do wywarcia jakiegokolwiek wpływu, do zostawienia częśći siebie, a co za tym idzie stania się tak naprawdę częścią jakiejś subkultury...
  skomentuj (0)
  We were Thrashers once... And young. - pt. II00:04:54   2004-02-01

  Dlaczego tak to roztrząsam, dlaczego mnie to zastanawia, porusza? Dlatego, że sam kiedyś czułem się związany z pewną grupą. I nie była to dla mnie.

  A ja piszę..

  I burdy.No cóż ,przecież każdy musi mieć jakąś "rozrywkę".Lepiej się z nich nie nabijać bo są na to bardzo wyczuleni,i skorzy wtedy przywalić.Działają raczej w grupach.
  Pamiętajcie jedank,że to czy chcecie należeć do jakiegoś ruchu zależy wyłącznie od Was.Lepiej zanim coś zrobicie zastanówcie się poważnie nad swoją decyzją,chyba że nie musicie bo tak czujecie.Każdy ma prawo do własnego zdania i niech tak pozostanie. Ci,którzy już wybrali,obojętnie do jakiej subukultury należą mogą Wam się wydawać bardzo oryginalni.I tak zapewne jest dopóki robią to co chcą,co w swoim mniemaniu uważają za słuszne.Jedank oryginalni przestają być wtedy kiedy zaczynają ślepo naśladować to co nakazuje im subkultura,mimo iż wcześniej uważali to za złe i twierdzili że nigdy tak nie postąpią.Dlatego nie pozwólcie aby wasza pasja,fascynacja zamieniła się w fanatyzm(jego przykładem są różne sekty), a wtedy będziecie szczęśliwi.Mam jedank nadzieje,że nie zostaniecie dresiarzami :).


  Anna 2004-06-18 14:17:42
  skomentuj (11)
  ....smutno mi....

  własnie w tym momencie przypomniały mi sie wszystkie chwile związane z tymi typkami z Pruszkowa....kurde...przypomniało mi sie jak poznałam Pawła a późiej stopniowo poznawałam wszystkich....a teraz...teraz pozostanie tylko telefon i sms-y raz w miesiącu...przypomniała mi sie cała "Pruszkowska telenowela".