O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Stypendium socjalne

Komentarza słów kilka...

I opłacić rachunki, a na przyjemności i oszczędzanie też wystarcza. I nikt mi nie powie, że nie można! Wystarczy trochę chęci i szczęścia.

Dziś jednak jest problem nie tylko z tym, że pracy nie ma – bo jest! – ale z obecnym systemem. Ostatnio doszły mnie słuchy, że na uczelniach mają dawać mniej stypendium naukowego, a więcej socjalnego. To oznacza, że lepiej być biednym, niż mądrym. Kolejny powód, aby motywacja była mniejsza. Do tego dochodzą same świadczenia socjalne dla bezrobotnych i renty dla niby-chorych, co to pracować nie mogą. Po co iść do pracy za 1500zł, skoro można dostać 1000 zł. Na fajki i piwo starczy, do pierwszego jakoś.

blog

Głowie róźne pomysły. Wśród nich jest też Warszawa. Jednak nie ma co zbytnio wybiegać w przyszłość. Wszystko okaże się pojutrze. Bo dziś nie dowiedziałam się niczego oprócz tego, co własnie napisałam w poprzednim zdaniu. Nowość, qrwa. Jedynym plusem mojej wycieczki do Lublina jest to, że odebrałam drugą część stypendium socjalnego. Tyyyle jest tej kasy (ironia again), że nawet nie wiem w co ją zainwestować. Chciałabym pojechać na ten koncert Placebo. Ehh, wiele bym chciała. A szanse wyjazdu do Francji są w tym momencie mniejsze niż zero. Chyba, że mój ojciec znormalnieje, albo wydarzy się jakiś jeszcze większy cud. Jednak znam swojego.

helikonia.blog

Człowiekiem obytym w realiach dzisiejszego świata.

Tak to sobie tłumaczę, żeby nie zwariować.

Ja w przeciwieństwie do niego realia świata mam krótko powiedziawszy w d....!
Urzędnicy dali mi popalić. Rodzice starali się o dodatek mieszkaniowy i potrzebne było zaświadczenie o stypendium, że przez 3 miesiące takie a takie otrzymywałam tyle a tyle. Pojechałam po to cholerstwo specjalnie do Łodzi i co się okazało? Że nie przyjmą tego zaświadczenia bo nie jest poprawne. Nie jest poprawne . Przecież to cholery można dostać.
Ale dobrze. Pojechałam drugi raz. Gorączka 35.

Wydech...
Na szczęście zanim zdążyłam zemdleć tata dodał, że pani urzędniczka postanowiła te sprawe załatwić sama i po prostu tam zadzwoniła. Przefaksują jej to z uczelni tak jak ona sobie tego życzy.

Wyglądało to mniej więcej tak: studentka... otrzymywała w okresie od maja do lipca stypendium socjalne. Otrzymywała po 132 zł przez wymienione 3 miesiące.
A powinno być:
maj-132 zł
czerwiec-132 zł
lipiec-132 zł

Uznajmy, ze to zupełnie co innego. Inaczej nigdy nie dojdziemy do tych biurokratycznych beznadziejstw.

skomentuj (5)

Pisze w buki coraz dalej... - Onet.pl Blog

Zimno mi. Czy Wam tez tak zimno?

Najedzona jestem. Pizza mi ciazy na brzuchu...

Mam malego zajoba. Wszystko na ostatnia chwile i na mojej makowce. Czy Wy tez macie wrazenie ciezaru na glowie? Ech...

W dodatku z tym moim stypendium przeginaja... Dyrektorce przypomnialo sie, ze jeszcze jej kochani chlopcy z LO SMS moga skladac podania o stypendia socjalne... No to sobie poczekam. Do konca grudnia :/

Do tego kabelek do laptopa kupionego wczoraj nie pasuje. Przymierzam do gniazdka, przymierzam i ni hu hu... nie pasuje. Jakies 3 ogromne bolce. Stoje nad tym kontaktem. Patrze i drapiac sie w glowe zastanawiam jak ja mam to wcisnac w ten maly kontakcik? Niedoz,.

Róbmy swoje!

Biografię marsz. Piłsudskiego, pod zaborami przeinaczano historię Rzeczypospolitej i dzieje powstań… – ale to wszystko były łgarstwa jakby mniej groźne, bo narzucane odgórnie i na ogół nieskutecznie. Dziś tymczasem studenci z własnej, nieprzymuszonej woli deklarują zaniżone dochody, by wyłudzić stypendium socjalne. Nauczyciele z własnej, nieprzymuszonej woli piszą dla uczniów wypracowania za pieniądze. Policjanci z własnej, nieprzymuszonej… biorą łapówki od zatrzymanych kierowców, ci zaś z własnej… je płacą. I wszyscy z własnej, nieprzymuszonej woli, bez jakiejkolwiek żenady chwalą się swoimi przekrętami.

Stypendium socjalne 2011

prywatne/publiczne - Onet.pl Blog

To ze wschodu mróz ciagnie.

ciężko.

wczoraj wysłałem papiery na stypendium MC. skuteczność jest ok 20% - tyle wniosków dostaje kase, i choć mój (a w zasadzie nasz - bo to wniosek składany razem z uniwersytetem który.

Politycznego z prlu.
no dobrze dobrze! ale co z ta Polską socjalną? jak to pogodzić z gilowską i liberałami?
nie było nigdy żadnej Polski liberalnej ani socjalnej.

2011
 Lipiec
 Styczeń
2010
 Sierpień
2009
 Grudzień

bereta at ownlog '06

!

" Amerykanie sprawdzili również, jak bardzo brak przyjaciół skraca życie. ich zdaniem słabe relacje socjalne z otoczeniem są: dwukrotnie gorsze dla zdrowia niż otyłość
bardziej szkodliwe niż brak aktywności.Naprawdę .... po co ? po co to wszystko kochani ?

DOBREGO WEEKENDU

PSsssst


Link 09.08.2010 :: 10:49 Komentuj (2)
Czy nie uważacie, że dźwięk otwieranej puszki napoju gazowanego jest jednym z najlepszych.Niż byłam w samej Anglii. jak masakrycznie szybko minął mi ten czas !

Król Lew jedzie do Chin na rok. stypendium .... będzie uczył się chińskiego. Gdzieś tam go podziwiam, ale też gdzieś mnie to przeraża. bo rok w.
Widocznie jest tego jakiś powód .....

tak czy inaczej, nie jestem niczyim wrogiem i nie chcę być.

Załóż bloga

Archiwum

2012
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2011
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec

The more things change, the more they stay the same

W ogóle, wiele rzeczy mnie ostatnio irytuje - ciąża czy klimakterium?


Komentarze (1), Dodaj

Akademia pana Kleksa

sobota, 10 września 2011, 08:48


Piszę sobie spokojnie temat na tablicy, a tu.
Pozostał już tydzień wakacji, nadal mam tylko jedną współlokatorkę w mieszkaniu, w którym jest miejsce dla czterech osób, i nie wiem, czy dostanę jakieś stypendium, bo nawet z socjalnymi jest teraz jakieś zamieszanie. Po spotkaniu z Anią zastanawiam się, czy ona nie zrobiła lepiej, wybierając się na studia zaoczne - podjęła pracę.

Radiopomostphoenix's Blog | Just another WordPress.com site

Utrudnień nie do pokonania.

Ludzie zwalniani, a właściwie wyrzuceni z pracy, eliminowani z życia obywatelskiego, z zawodowego, zdegradowani społecznie, socjalnie, spodziewali się, że ich postawa będzie w przyszłości doceniona, zwłaszcza po sierpniu 1980 roku, ale zawiedli się.

Urząd Kombatantów i.

Uczelniany, Wydział Nauki KW PZPR, Ministerstwo Szkolnictwa Wyższego; a nie kwalifikacje merytoryczne i wartości intelektualne , (vide kierowanie na staże i stypendia zagraniczne ). Niektórzy bezpartyjni najwyżej mogli dobić się do podrzędnego stanowiska, i to tylko jeśli mieli dobre kontakty towarzyskie,.

Archiwa

 • Marzec 2012
 • Luty 2012
 • Styczeń 2012
 • Grudzień 2011
 • Listopad 2011
 • Październik 2011
 • Wrzesień 2011
 • Sierpień 2011
 • Lipiec 2011
 • Czerwiec 2011
 • Maj 2011