O czym chcesz poczytać na blogach?

Stypendium rektora

Blog Reso Ukw

0 stypenduim 2011-10-16 http://www.ukw.edu.pl/strona/aktualnosci/aktualnosci/11009

Studenci, którzy chcą się ubiegać o stypendium rektora dla najlepszych
studentów mogą składać wnioski wraz z dokumentami w Dziale Spraw
Studenckich od 20.10.2011r.-10.11.2011r.Wnioski należy wydrukować ze strony internetowej Uniwersytetu Kazimierza
Wielkiego (sprawy socjalne) druki wnioski, regulaminy.

..:::AlWaYs Be ToGeThEr... ==> BlOgUś MeGi:::.

O egzaminach znikło bardzo szybko:)
Niektórzy uważają, że ten semestr podniosłam się w nauce, jedynie dzięki mamuśce, która swą ambicją udowodniła mi - że jak się chce, to się potrafi:) Podzwiwiam ją i to bardzo:) Ja nie mam takiego zapału i energi do nauki, nie umiem uczyć się systematycznie i do stypendium zawsze mi brakowało... ale teraz dopisało mi wyjatkowe szczęście, do tego ambicja się podniosła i pokazałam, na co mnie stać:)

Ale przejdzmy do setna sprawy:) Sesja zimowa zakończyła się rewelacyjnie:) Wpisy pozbierane, indeksy w dziekanacie, zostało oczekiwanie na przydzielenie stypendium... lecz nie dla mnie:( Tym razem dla mojej mamy;) Dlaczego czekamy, a nie jesteśmy pewne?:> Na 1 semestrze przysługuje Stypendium Rektora Za Wyniki w Nauce, ale wiąże się to z dodatkowymi osiągnięciami pozadydaktycznymi [których moja mamcia nie ma:(] i średnią minimum 4,5:| Udało jej się tylko to drugie - średnia... 4,934:) Rektor postanowił to przemyśleć... oby pozytywnie:)
Nie będę wnikać w oceny mojej mamuśki... w końcu.

Nie Ma Nie

Sesja? Oj wygląda to ciężko… Spójrzmy jak wygląda to okiem zaocznego pierwszoroczniaka… Ale po kolei….

Zaczynamy studia z wielkim entuzjazmem, zapałem, nasze ambicje sięgają sufitu a nasze pomysły nie znają granic. Nasza głowa jest pełna sformułowań pt. „ zdobędę stypendium Rektora”, „ będę systematycznie robił notatki”, „ zawsze będę uczył się na kolokwium” i można by  tak wymieniać w nieskończoność… Więc zaczyna się – wielki dzień i inauguracja. Nowi znajomi, nowe ściany budynku w którym spędzimy kolejne lata… Wszystko jest takie ładne, kolorowe,.

Lustracja i weryfikacja naukowców PRL

Artykuły naukowe publikowane w czasopismach krajowych i zagranicznych. Szczegóły wyjazdów i kontaktów naukowych można przeczytać m.in. tutaj: http://dokument.sum.edu.pl/monogram.asp?idm=2772

Naukowiec wciąż jest związany z SB. W czasie rocznego pobytu Wilczoka na stypendium w USA w lipcu 1965 roku Wilczok współpracuje wtedy z wywiadem PRL. Był “wykorzystywany po zagadnieniu stypendystów”. Innymi słowy – składał doniesienia na temat kolegów, z którymi przebywał i kontaktował się w USA.
Zachowała się też charakterystyka TW Andrzej z 1966 roku -

W wysokości 45 mln zł.
Prokuratura uznała, że zaciągnięcie pożyczki na wznowienie budowy Akademickiego Centrum Medycznego w Zabrzu (ACM) przy uwzględnieniu, na jakim znajdowała się etapie, było niecelowe i niegospodarne. Natomiast przed nabyciem budynku pod rektorat należało zamówić operat szacunkowy, a nie płacić cenę określoną przez sprzedającego.

Były rektor Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach, prof. dr hab. Tadeusz Wilczok w rozmowie ze mną zaprzeczył, że kiedykolwiek współpracował ze Służba.

Arseniusz Sobol - Onet.pl Blog

Nie sądziłem jednak, że tak łatwo może mnie pokonać. Dla niej etyczne było to, co przysparzało jej dobra. W zasadzie – pomyślałem – mój szef kierował się podobną filozofią. Dziewczyna trafiła więc na "dobrą" uczelnię.
- Sorry, muszę mieć stypendium, trzeba sobie jakoś radzić – wyjaśniła bezwstydnie, kiedy ubierałem się zniesmaczony.
Chciałem ją pobić, zmasakrować, zabić, a później zerżnąć. Albo na odwrót: Zerżnąć i zabić. Ale nawet gdybym mógł to zrobić, wiem że mój wewnętrzny.Subiektywnego odczuwania upływu czasu, przez co wydaje im się, że mają go za mało i że mogą coś z tym zrobić. Zapisałem się jednak na to szkolenie, ponieważ Magda je prowadziła. Jako psycholożka szybko zdobyła certyfikat PTP i miała już spore doświadczenie w pracy trenera. Pracowała więc jako asystentka rektora i trener konsultant w jego firmie szkoleniowej. Dziwna kombinacja, ale nie chciałem w to wnikać. Gdybym dowiedział się, że kanclerz też ją posuwa, już nigdy by mi przy niej nie stanął. 

Ucieszyłem się, kiedy usłyszałem, że.

blog

Do rosyjskiego. Zbiłam cenę o 3 zł, taką jestem wspaniałą negocjatorką :P Kupiłam sobie jeszcze pączka i wróciłam do domu. Pobyt w Lublinie kosztował mnie dziś 125,70 zł. Czyli prawie połowę mojego stypendium. Reszta zostanie przeznaczona na "życie". Wracając z przystanku spotkałam Bartłomieja, który udał, że mnie nie widzi. Spoko...
A minutę po tym jak przekroczyłam próg mnieszkania,.Zapłaciło.
Prawo do niezależności i nieingerencji ze strony innych.
Prawo do odmowy i sprzeciwu.
Prawo do poszanowania ze strony innych.

Nasze prawa wg Roberta Sharpe'a (dyrektora Instytutu Terapii Behawioralnej):
Prawo do zmiany zdania.
Prawo do popełniania pomyłek.
Prawo do podejmowania decyzji lub wypowiadania opinii bez konieczności ich uzasadniania. To wszystko będzie dobrze. Oh, moja dziecięca naiwności, dziękuję Ci, że jesteś ze mną ;-].
Tymczasem znowu nic nie jest OK. Wczoraj pojechałam do szkoły i się tylko wk*rwiłam. Było spotkanie z rektorem, który pofatygował się do nas z dalekiej Warszawy. Mówił o przyszłości naszej uczelni, a raczej braku tej przyszłości. Cała ta konferencja to był jeden wielki cyrk, a pan rektor został.