O czym chcesz poczytać na blogach?

Sturm und drang

luteranka.blog

Przypomniała mi się dzisiaj ta powieść epistolarna J. W. von Goethe. Omawialiśmy ją w zeszłym roku i pisałam nawet pracę semestralną na temat: "Werther als Vertreter vom Sturm und Drang - Motive des Scheiterns im Leben und in der Liebe". W pracy tej o porażkę Wertera częściowo oskarżyłam Lottę. Napisałam m.in. coś takiego (oczywiście pisałam po niemiecku, teraz.

sky-above-warsaw blog


Iluminacje

#Sny i telefony

Zadzwonił dziś do mnie mój ojciec. Ojciec, właściwie Tato. Kiedy w okresie swojego młodzieńczego sturm und drang powiedziałem w obecności mojej babki Niny (matki mego Taty) o Tacie per ojciec, zapytała się dlaczego się o nim tak źle wyrażam. Moja babka Nina mieszka na wsi. Kobieta na pozór.

nic się nie dzieje. dwa razy.

To nie jest wymarzone połączenie.
Od wczoraj uprawiam czysty weltszmerc.

2009-08-27 01:05:53
skomentuj(0)

sturm und drang periode.
Tydzień można wytrzymać. Mając w perspektywie drugi tydzień, oszaleć. Dodając do niego jeszcze cztery dni - umrzeć, a przynajmniej płakać co jakiś czas.
.

hal9001 znaleziony w wannie

2002-05-19 >> Edyp w okowach

Wydawało by się, że swój sturm und drang mam już sa sobą. Nie posądzałbym się też o niezdrowe zapędy w stosunku do matki i paranoję w stosunku do ojca. A okazuje się, że mój Czcigodny tak mnie postrzega. Mówię, że.

Marcin Wroński: niedziennik autora

Aresztami i prewencyjnymi wezwaniami na komisariat, chyba nikt tak do końca nie wie. Coś na ten temat mi wpadło w ręce, ale dawno, jeszcze na studiach, dziś już nie odgrzebię. Znając jednak obyczaje policyjne, przynajmniej przed każdym 1 Maja na 48 godz. zatrzymywany być powinien :).

Starość socjalistą pozostał, ten jest po prostu głupi”.

Na dobrą sprawę, prawie każdy młody człowiek w okresie “Sturm und Drang” przejawia ciągoty do skrętu w lewo. Refleksja następuje dopiero, kiedy włącza się samodzielne myślenie (często będące.

TURKUSOWA KSIĘŻNICZKA

fifrildi
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 25 maja 2010
STURM UND DRANG

Otóż.