O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Studia

SuperStudia.pl - Onet.pl Blog

Z matematyki. Pisemne z języków polskiego i obcego na jednym, podstawowym poziomie, a nie na dwóch, jak jest obecnie. Tylko zdający na studia mogą zdawać przedmioty dodatkowe na wyższym poziomie. To główne zmiany w porównaniu z obecnym systemem. Zmieni się także sposób oceny. O zaliczeniu matury będzie decydował tylko wynik z trzech podstawowych przedmiotów. Resort rozważa możliwość zdawania egzaminu ustnego z języka polskiego. Jego wynik byłby częścią ostatecznej oceny. Prawdopodobnie można będzie zdawać też egzaminy z innych przedmiotów, ale oceny z nich będą miały znaczenie jedynie przy rekrutacji na studia. Status matur ustnych nie jest jeszcze ustalony. MEN najpewniej utrzyma zasadę, że przedmiot jest zaliczony, jeśli uczeń uzyska przynajmniej 30 proc. punktów. Znikną natomiast prezentacje w obecnej formie i pomysły PiS, by na maturze z polskiego było więcej pytań o lektury i długie wypracowania. Będą testy i krótkie wypracowania na poziomie podstawowym. - Zasady prezentacji z polskiego mogą się jeszcze zmienić, trwają dyskusje - słyszymy od jednego z pracowników Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Możliwe też, że nie będzie odrębnych wyników z ustnych egzaminów. Punktacja z prezentacji byłaby składową.

Cyniczny Optymista w Polsce - Onet.pl Blog

Ludzi.
Oto bowiem pozwoliłem sobie przejrzeć zamieszczone na stronie biografie owych najlepszych z najlepszych. Ilu z nich zostało w Kielcach, ilu studiowało na tutejszych uczelniach, ilu wreszcie zostało w naszym regionie.
Wnioski są straszne. Już z badań MAK-Metropolii Akademickiej Kielce wychodziło, że stąd wyjeżdżają najlepsi, mogący być kołem napędowym regionu. Nikt nas nie słuchał, nie wierzył naszym wynikom. Więc może przemówią do nich poniższe liczby:
1996
Studia w Kielcach - 1
Studia poza Kielcami – 3
Studia poza krajem – 1
Brak danych - 5
1997
Studia w Kielcach - 1
Studia poza Kielcami – 8
Studia poza krajem –
Brak danych - 1
1998
Studia w Kielcach - 2
Studia poza Kielcami – 6
Studia poza krajem –
Brak danych – 2
Nagroda specjalna – brak danych
1999
Studia w Kielcach -
Studia poza Kielcami – 2
Studia poza krajem –
Brak danych – 8
2000
Studia w Kielcach - 2
Studia poza Kielcami – 2
Studia poza krajem –
Brak danych - 6
2001
Studia w Kielcach -
Studia poza Kielcami – 4
Studia poza krajem –
Brak danych – 6
Nagroda specjalna – brak.

Studentka szuka pracy

Mydlenia oczu ani innych złych, bardzo złych rzeczy

Nie będę obcymi pieniędzmi obracać

Nie zostanę kurwą ani panią do towarzystwa, ani żadną inną umilaczką czasu

Nie dam się, jak w obozie pracy, wykorzystywać agencjom pracy tymczasowej. Nie lubię się dzielić.

21:57, wroclawska_studentka , praca
Link Komentarze (1) »
czwartek, 18 lutego 2010
Nieprzydatne studia

Właśnie przejrzałam artykuł na onet.pl: Polaka bez szkoły zatrudnię od zaraz!

Uszka mi oklapły, skrzydełka opadły.

Sami powiedzcie, czy czasem nie warto dojść do czegoś własną pracą, zamiast przekombinować pięć lat studiów? Czy to nie jest bardziej fair dla świata? Na co komu ten mój dyplom i "wiedza"?

...

Chyba zrobię prawko na wózek widłowy :D

23:35, wroclawska_studentka , studenckie
Link Komentarze (1) »

Mandymoore-aneta blog - bloog.pl

Strona dziennie wystarczy. A strona to przecież niewiele. Zostawiając pisanie pracy licencjackiej na ostatnią chwilę, nie tylko będziemy bardzo zmęczeni pisaniem, ale jakość będzie raczej nieciekawa. Narażamy się też na wtedy na dokonywanie licznych poprawek, które wskazał promotor.

Podziel się:
Tagi: pisanie prac licencjackich
Trackback: http://bloog.pl/id,330396075,trackback

komentarze (0) | dodaj komentarz

Jak widać, studia nie dla wszystkich

sobota, 24 września 2011 5:07
Nikt nie mówił, że studia mają być łatwe i takie też nie są, nawet dziś, kiedy tak wiele osób może studiować, choć dawniej nawet mogłyby nie zdać matury. Studiowanie nie jest łatwe, a i kończenie ich, czyli pisanie i obrona pracy czy to licencjackiej, czy to.

weterynaryjne przygody grubej Rudej

Tylko Ruda ogarnie swoje życie w L. postara się coś więcej skrobnąć o anatomii, histologii i całej reszcie, z ochroną środowiska na czele.

 

 

 Emocjonalny kocioł odcinek 366. Życie Rudej w dalszym ciągu przypomina telenowelę wenezuelską. Rzekłabym, iż byłoby łatwiej, gdyby Ruda była bardziej stała w uczuciach/odczuciach, a nie skakała od jednego obiektu westchnień do drugiego. //wysyp ONowatych rozporków trwa w najlepsze. Apokalipsa jakaś?

Tagi: Lublin ruda studenci studia weterynaria
06:36, raggafaya
Link Komentarze (7) »
środa, 28 września 2011
lingua latina pulchra est

Ruda wylądowała w trzeciej grupie, tym samym w środy kończy o 20:30… łaciną. Chwałaż Panu, że cośkolwiek pamięta z zajęć w liceum, nie wiele, ale są słówka/sentencje, które zapadły Rudej w serce, znalazła też czytanki i kserówki z deklinacjami,.

olahandford.wordpress.com

Przykładów fenomenalnych i bardzo różnorodnych praktych. I oczywiście te osoby powinny móc uzywać terminu arteterapia, jeśli uważają, że jest to właściwe. Problem jednak pojawia się, kiedy mamy dziesiatki (moze i setki) osób, które są zafascynowane tą drogą kariery i chcą, tak jak to się odbywa we współczesnym świecie wybrać tę ścieżkę kariery. Nie chcą błądzic przez 15 lat zanim opracują swoje koncepcje, chcą mieć nauczycieli, którzy im przekażą konkretne umiejętności, które bedą mogli potem samodzielnie, twórczo rozwijać.

Którędy droga? Według mnie, tak jak pisałam są dwie drogi: studia magisterskie lub rozbudowany programy podyplomowe (pozostaje pytanie po jakis studiach). Chciałam się na chwilę odwołać do wytycznych Ecarte (Europejskie Konsorcjum do Spraw Edukacji Arteterapii). Według ich minimalnych wymagań studia arteterapii powinny odbywać sie na poziomie uniwersyteckim, obejmowac przynajmniej 4 lata (1250 lub wiecej godzin rocznie). Przynajmniej jeden rok powinien być poświęcony wyłącznie arteterapii. Program powinien obejmować rozwój umiejętności artystycznych, teorie arteterapii, teorie dyscyplin pokrewnych,  praktykę pod superwizją, eksperymentalną prace warsztatową. Te wytyczne są.

Studia podyplomowe

Wielki Błękit


Już jako członek zespołu NO LIMITS SECTOR bije kolejny rekord przebywania na bezdechu w bezruchu. 19 maja 1990 roku, na basenie publicznym w Busto Arsizio, pozostaje pod wodą przez 6'03", trzynaście sekund dłużej niż poprzedni rekordzista, Francuz Philippe Goasse.
12 lipca 1990 roku kończy studia informatyczne na Uniwersytecie Mediolańskim. Wcześniej zaczyna na wyspie Elba treningi, które mają przygotować go do ustanowienia kolejnego rekordu. 10 listopada tego samego roku, w Porto Azzuro, Umberto zadziwia wszystkich, ustanawiając nowy rekord świata w nurkowaniu na bezdechu w kategorii stały.Zaktualizowane, wydanie tej pozycji poprzednio wydawanej pod tytułem „Vademecum żeglarza i sternika jachtowego”. Pozycja ta cieszy się nieustającym uznaniem w środowisku żeglarskim.

Autor podręcznika - Franciszek HABER – absolwent Politechniki Śląskiej w Gliwicach, studiów podyplomowych o profilu pedagogicznym i Szkoły Głównej Planowania i Statystyki w Warszawie, jachtowy i motorowy kapitan żeglugi wielkiej. Literat. Legendarny już dzisiaj szef szkoły żeglarstwa akademickiego w Międzynarodowym Centrum Żeglarstwa „Almatur” w Giżycku. Wśród.

Blog Aneczka77Dla

Jesli nie zdystansuje, to powaznie zaczne zastanawiac sie nad zmiana pracy. Poza tym marze o Warszawce.....Oj jak chcialabym tam mieszkac...i to wcale nie jest takie proste, jak niektorzy chca powiedziec :/, przynajmniej nie w moim przypadku. Dlatego tez zaczne na razie od studiow tam, a pozniej zobaczymy. Fakt, ze studia dopiero od pazdziernika, ale to juz jakies swiatelko w tunelu, prawda?! :) Milego wieczorka wszystkim
 Ps. W zalaczeniu troche wiosny dla nas, wygrzebalam ja na necie :D

Komentarzy: Pojutrze 2007-03-19 Duzo lepiej, choc nie bez mysli....No ale dajmy juz temu spokoj na razie. Teraz zaczynam cos planowac, biore sie za zycie, a zaczne od jakiegos jezyka, pozniej podyplomowe od pazdziernika i zaczne w koncu bywac wsrod ludzi, a nie spedzac wieczory i weekendy zastanawiajac sie, co ze mna jest nie tak. Pol zycia przemknelo mi miedzy palcami w ten sposob....Wystarczy. Taki lekki zakret, ale uslinie brne ku prostej :)
Ps. Wstyd mowic, ale spilam sie w sobote samiutenka :o ze.

bajsza - fascynacje - Onet.pl Blog

Warte.

j

Kiedy znalazłam się w podyplomowym Studium Profilaktyki Uzależnień, nauczyłam się, że czasami człowiek musi.

To wynika niewątpliwie z mojego wcześniejszego życia.

Są to uwarunkowania, których nie łatwo się pozbyć – nawet posiadając gruntowną wiedzę psychologiczną i tzw. zdrowy rozsądek.

Te studia z gruntu oparte na psychologii uwrażliwiły mnie na wykorzystywanie osób, które nie.