O czym chcesz poczytać na blogach?

Strzyżenie psów

"Psi Fryz " Marta Chumeniuk Szczecin

Lubię
Bądź pierwszą osobą, która doda ten do listy ulubionych.

migotka281 - Onet.pl Blog

Go równo z podłożem. Zbyt długi włos powoduje, że Yorkshire nie może swobodnie chodzić, przydeptuje włosy i wyszarpuje je. Ze względów higienicznych przycinamy też sierść w okolicach narządów płciowych i odbytu. Przycinamy także sierść wokół palców, formując małą, zgrabną łapkę. Strzyżenie psów takich jak Yorkshire Terrier nie jest łatwa czynnością, jeżeli nie mamy o tym żadnego pojęcia a chcemy aby nasz york prezentował się ładnie na wystawie dobrze jest umówić się na  wizytę w salonie dla psów.

   

Mój wspaniały psi blogasek

Też w górach.

Najważniejsze jest to, że zbliża się impreza, której nie opuściłabym za nic.
9 września 2007 w Krakowie pod Barbakanem rozpocznie się coroczny Marsz Jamników! Ci, którzy mieli okazję uczestniczyć w tym przedsięwzięciu wiedzą, że dla miłośników psów jest to niezapomniane przeżycie. Tysiące, a nawet więcej maluchów, przebranych i nie przebranych, będzie maszerowało z właścicielami ustaloną trasą. Ale to nie koniec. Będzie można wziąć udział w wielu konkursach. Co jest potrzebne? Jeden jamnik i wielka wyobraźnia.
Naprawdę.Łańcuchach, spały w lichych budach i jadły z dziurawych misek, podpiszcie KONIECZNIE TĘ PETYCJĘ http://www.psy.pl/zerwijmy_lancuchy/ !!
Zajmie wam to niecałą minutę, a być może uratuje czworonogi.
skomentuj (7)


2007-08-24 23:48:15
Strzyżenie psów
Kilka dni temu wybrałam się do sklepu i zarazem salonu fryzjerskiego dla psów "Zwierz", który należy do mojej cioci i kuzyna. Kuzyn (Filip) potrafi naprawdę ślicznie obstrzyc każdego czworonoga. Sama byłam świadniem jednego zabiegu, a nawet asystowałam i czesałam jednego.

Rasowe Pupilki :)

RasowyPupil.Blog.Interia.pl
O mnie
rasowypupil
Słówko o mnie
Jestem miłośniczką psów,chodzę do schroniska w Wysocku Wielkim i jestem tam wolontariuszką!!! Bardzo kocham PSY!
Szwajcarskich psów do bydła. Owczarki.
Kraj pochodzenia: Węgry
Popularność (w Polsce): Rasa unikalna
Wysokość w kłębie (cm):
Wyjaśnij 68 do 75
Masa ciała (kg): 38 do 55
Może mieszkać w: Duże mieszkanie, lub dom
Gubienie włosa: Dużo
Wymagane strzyżenie: Nie wymaga
Pies tej rasy powinien być czesany 3 razy w tygodniu, po 30 minut.
Aktywność w domu: Bardzo aktywny
Wymaga codziennie spaceru przez: 35 minut
Przeciętna cena szczenięcia: 2600 złotych
Koszt utrzymania:
Wyjaśnij 260 złotych miesięcznie
Stopien.

a man is only as sick as his secrets

Z masłem, nie je tych z margaryną. – dodaje. Miesięczne wydatki na pupili to ok. 600-700zł. – Kupujemy najczęściej mięso, chrupki, smakołyki i witaminy. – mówi Andrzej. – Czasami przerwie się smycz, więc trzeba kupić, bo przecież nie wyjdę z chłopcami bez niej, ludzie boją się naszych psów. – dodaje. Koszt takiej smyczy to ok. 120zł. Jak wiadomo, Husky to psy pracujące, które ciężko zmęczyć na krótkim spacerze, dlatego małżeństwo poważnie myśli o zakupieniu przystosowanych do zaprzęgu sań, których koszt wynosi ponad 1200zł (tych najtańszych).


Przekąski, smakołyki, zabawki. Trochę tego jest. – dodaje. – Na nasze psy idzie ok. 350zł miesięcznie – mówi Zuza, modelka. – Na tę chwilę mamy yorka i dwa kundelki. Każdy z psiaków lubi inną karmę, więc rodzice kupują 3 rodzaje. Raz na jakiś czas trzeba je odrobaczać, do tego dochodzi strzyżenie yorka, jest to koszt rzędu 50zł. W tym roku pies się zbuntował i trzeba było kupić mu wdzianko (30zł), bo przez te mrozy w ogóle nie chciał wychodzić w domu. – precyzuje.


Coś extra


Jednak.

Pies - Onet.pl Blog

profilaktyka okulistyczna (ma także znaczenie kosmetyczne - zakraplanie odpowiednich preparatów zapobiega powstawaniu "śladów łez") i dentystyczna (sprawdzanie właściwego wzrostu zębów u młodych psów, zapobieganie powstawaniu kamienia nazębnego). Wrażliwe na przeciągi, chłód i wilgoć (w czasie deszczy i mrozów stosuje się płaszczyk na boki i grzbiet).

Z powodu ich rozmiaru, nerwowego temperamentu i fizycznej kruchości wymagają dużej opieki.

Wygląd

Szata ich jest umaszczenia ciemno stalowo-złotego lub srebrno-złotego. Włos jest jedwabisty, długi; włos kręcony i karbowany uznawany jest za wadę. Strzyżenie yorka nie zagraża odrostom, jednak może to powodować dyskwalifikację z wystawy. Brak podszerstka oraz niewypadające, stale rosnące włosy obniżają ekspozycję właściciela na psie alergeny.