O czym chcesz poczytać na blogach?

Strusie

król lew - życie mheetu - bloog.pl

- Dobrze

- No to dzieciaki ja sobie ide a wy sie pobawcie - Lew poszedł a lwiątka jak najszybciej pobiegły w przeciwną strone.Mheetu zaczoł oprowadzać Aurelie po Rajskiej Ziemi.Pokazał jej jaskinię w której mieszka,polane,wodopuj.Lwiątka zostały przy wodopoju.Zaczeły pływać a potem grać w zapasy i w Deptanki.Lwiątką w końcu to się znudziło i leżały bez sęsu nad wodopojem

- Ech ale nuda - zaczoł narzekać Mheetu

- Hmmmm co możemy porobić ?

- Nie wiem ale...- Mheetu nagle przerwał bo coś przykuło jego uwage.

- Mheetu co jest ? - zapytała zaniepokojona Aurelia,lewek się tylko chytrze uśmiechnoł.

- Strusie - powiedział

wypas-po-pachy.blog.pl

Nad swoim niecnym występkiem, zmuszając przy tym wszystkich do skupienia na niej swojej uwagi. Bawi się przy tym okularami Jeta. Po czym z rozpaczy… usypia.

Akcja: Podryw II.
Reakcja: Koluś: „Najbardziej to jednak mam zajafkę na Tomka” – ten to dopiero niedziwny jest.

Przypis: Tata Łoka: „Co się stało z psem, że jak byłem z nim na spacerze, to jechał mordą po śniegu?”

Akcja: Wspomnienia o strusim jaju II.
Reakcja: Dnia drugiego, dla niektórych „kacowego” Krafczyk nadal rozpacza nad strusim jajem, tym razem lament ze słowami: „Gdzie ja teraz kupię strusie jajo?!”.
Łoko mówi: „Przestawiłaś seki Jetowi”. Krafczyk jest godny uwierzyć, że poprzestawiała serki w lodówce. Krafczyk ogólnie pamięta bardzo mało.

Tyle pamiętam, choć mam pewność, że wielu rzeczy znowu nie ujęłam, niestety pamięć rzecz zdradliwa, niekiedy się nie ujawnia w ogóle ;p

Udanego oczekiwania na ferie i jeszcze bardziej udanych ferii ;]

wypas-po-pachy 2006-01-16 15:01:47
skomentuj (36)

w życie trzeba się wgryźć || prawdopodobnie najglupszy blog swiata

Torbami jego zabawek i drugim tyle ubran mojej matki i siostry, bedzie spal. ma chlopak trzy lata, fantastycznosciowy jest do granic wytrzymalosci, wiadomo, nikt mu nie odmowi. caly samochod przeszedl unowoczesnienie, muzyka przestala grac i juz za chwile... mialem jego stopy na nosie, a z plyty w odtwarzaczu poplynela bajka o sloniku bambidu (czy jakos tak ;) ). zeby prawidlowo przedstawic wam wątek mojego ojca w tym wpisie, musze szybko strescic bajke ;) : otoz maly slonik bambidu musial pojsc po pewne ziolo dla swojej chorej siostrzyczki-slonika (siostra-slonik - to brzmi znajomo :D). wyruszyl wiec w podroz, po drodze spotykal wiele fajnych zwierzatek, m.in. strusia, ktory to bardzo szybko biega ;) (to wazne :) ). strus odtad towarzyszyl bambidu w wyprawie. kiedy bambidu znalazl juz ziolo, zdal sobie sprawe z tego, ze nie zdazy dojsc na czas do domu z lekarstwem dla siostry.

i tutaj, potrzebny jest klimat: wyobrazcie sobie samochod pograzony w ciemnosciach, wszyscy sa cicho, tylko milosz chrapie, a tu z glosnikow slyszymy, ze bambidu siedzi i placze, bo nie ma jak szybko dotrzec do domu. i wnet ta bloga cisze przerywa pelen troski glos mojego zamyslonego ojca: "wsiadz na strusia! niech wsiadze na strusia!"

:))))))

no co, w koncu sie rozwija :D

Dojrzałym w Niedojrzałości Swojej, Idę (w Chodzie) Chodem Łakomym na Chodzenie Swoje

Pociągowego, w XII wieku obrót tym ptakiem nabrał rozpędu do tego stopnia, że strusia hodowle rodowodowe sięgnęły plemion troglodytów na Kamczatce w jamie egerii Patrycji i w stawie wodnika Zenona. Już nie będę pisał, bo każdy mało wyedukowany licealista zna drugą przeprawę przez Granik z 1165 roku, gdzie  strusie zaciężne samą swoją dzielną posturą przegoniły zastępy Arabów precz za Eufrat, podobno w Koranie piszą o nich (strusiach zaciężnych w kropierzu z otworem na oczy i dziób), jako o zapowiedzi niechybnego nadejścia końca świata, toteż Persowie woleli zbiec niż walczyć, przeciwstawiać się woli swojego Boga,.      Nigdy nie odżegnywałem się od miana freudysty, toteż  nie zaskakuje mnie moje poranne strucie wynikłe z wtłoczenia jadu przy pomocy słomki przez ucho do głowy. Zmora i druga z Ul. Sen jako pochodna podświadomości nie jest honorowy, nie dopuszcza możliwości sparowania ciosu racjonalnością, pozostaje śnić, co samo w sobie w dzisiejszym przypadku męczące nie było w żadnym razie, lecz po.

Duch w sanktuarium za szafą


There are visions, there are memories
There are echoes of thundering hooves
There are fires, there is laughter
There's the sound of a thousand voices

In the velvet of the darkness
By the silhouette of silent trees
They are watching, they are waiting
They are witnessing life's mysteries

Cascading stars on the slumbering hills
They are dancing as far as the sea
Riding o'er land, you can feel its gentle hand
Leading on to its destiny

Take me with you on this journey
Where the boundaries of time are now tossed
In cathedrals of the forest
In the words of the tongues now lost


Find the answers, ask the questions
Find the roots of an ancient tree
Take me dancing, take me singing
I'll ride on till the moon meets the sea
Loreena McKennitt

a reszta jest milczeniem....


Bywaja takie dni w w moim życiu kiedy.

project- wildlife

Ponieważ RPA słynie z pysznego wina, koniecznie musiałam się zatrzymać po drodze w jednej z najstarszych winiarni tego kraju. Za drobną opłatą można degustować kilka rodzajów najlepszych (i najdroższych) trunków. Pięć wyśmienitych smaków sprawiło, że zrobiło mi się nieco cieplej i weselej – znak, że czas ruszać dalej

W tradycyjnej winiarni Constantia można zobaczyć, jak robi się wyśmienite trunki, a także spróbować, czym różni się zwykłe wino, od tego, które dojrzewało w drzewie

Kolejny przystanek to farma strusi. Są one hodowane ze względu na olbrzymie jaja (na miejscu można sobie zamówić jajecznicę – na pamiątkę jajo gratis), ale też ich mięso jest tutaj bardzo cenione. Pamiętając o ostrych i niebezpiecznych szponach strusi podeszłam bliżej do jednej parki. Popielata mama zagrzebywała jaja w piasku, zaś w nocy będzie je ogrzewał czarny samiec (u strusi jest wyraźnie zaznaczony dimorfizm płciowy).

Mama struś i jej wielkie jajka

Wyspę fok znałam już wcześniej z wielu przyrodniczych programów o rekinach. Tysiące.

(NIE)POKOJE

Zabawnego chodu albo przewrotki. Chuck Jones operuje błyskotliwymi następstwami, a zakres środków jest niewspółmiernie mały do uzyskanej satysfakcji ze sponiewierania kojota.

 

 

Tagged: animacja, zdarzenia

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi