O czym chcesz poczytać na blogach?

Stres

Skarbiec

Wstrzykując wyciągi z innych narządów, dr Selye otrzymał te same rezultaty. Następnie spróbował wstrzyknąć formalinę i znów grasica i węzły chłonne uległy zanikowi, w jelitach pojawiły się wrzody, a kora nadnerczy była przerosła i obrzęknięta. Było oczywiste, że ta patologiczna reakcja jest nieswoista - powstaje pod wpływem wielu różnych czynników.

Chociaż w poszukiwaniach nowego hormonu spotkało go rozczarowanie, wysiłki dr. Selye zostały sowicie wynagrodzone w dziedzinie, która okazała się później imponującym dziełem jego życia - nauce o stresie i jego wpływie na ciało i umysł. Odkrycia dr. Selye doprowadziły do stale rosnącego zainteresowania stresem jako znaczącym czynnikiem w powstawaniu chorób. Słowo stres, zapożyczone z języka technicznego, oznacza każdą siłę powodującą zmianę w innym przedmiocie. Zmianę tę nazywamy naprężeniem. Wyróżniamy naprężenia ściskające, rozciągające, skręcające i ścinające.

Gdy do zwisającej liny przymocujesię znaczny ciężar, powstanie w niej naprężenie rozciągające. Lina pęknie, jeśli ciężar przekracza jej wytrzymałość na rozciąganie..

TAJNIKI LUDZKIEGO UMYSŁU

Zebrało wszystkie możliwe siły fizyczne. I to jest właśnie najlepsza ilustracja stresu.

Jednak dla wielu ludzi takie krótkotrwałe zagrożenie nie jest przykładem stresu. Generalnie, większość  ludzi czuje się naprawdę przygnębiona dopiero długotrwałymi zmartwieniami, takimi jak ciężka praca, problemy z dojazdem do pracy, zorganizowanie opieki nad małym dzieckiem, słabe zdrowie, przewlekła choroba, nieznośny małżonek czy przedłużające się problemy finansowe.

Niestety, takie stresujące sytuacje są nie do uniknięcia. Ciekawe, że pojedynczy problem lub bardziej złożony stres na jednych nie wpływa zbyt negatywnie, dla innych natomiast staje się sytuacją nie do zniesienia. Stres towarzyszy ludziom przez całe życie. Naukowscy stwierdzili, że zaczyna się on jeszcze przed narodzeniem człowieka. Kiedy matka dziecka przeżywa stres podczas ciąży, wpływa to na jego wagę urodzeniową, częstotliwość bicia serca i aktywność ruchową. Strach przed izolacją i samotnością nasila stres u ludzi starszych i niedołężnych. Konsekwencją długotrwałego stresu jest niepokój, złość, bezradność i uczucie, że znajdujemy się w potrzasku.  

Czy stres.

Menopauza

Czasami w kava barów w najmodniejszych dzielnic wyjeździe. Sen Melissa - nie tylko jako pomoc snu, ale także inne objawy menopauzy, ale także, a nawet zaburzenia trawienia balsam - nie tylko pomocy, ale także dla innych objawów menopauzy, a nawet niestrawność Passion Flower - łagodzi napięcia mięśni, uspokaja nerwy, ale także wykorzystywane do bólu, pasja wyzwala - napięcie mięśni i uspokaja nerwy, ale również stosowane do łagodzenia bólu Valerian root - jest wykorzystywany przede wszystkim jako pomoc dla miesiączkowego skurcze, jest również dobrym rozwiązaniem dla bezsenności i zwolnieniem stres korzenia kozłka - głównie jako pomoc dla miesiączki objawy, nawet użyteczne na bezsenność i ogólne złagodzenie napięć Wszyscy wiemy, jak ważne snu dla zdrowia, więc jeśli nie zawsze mogą być przynajmniej 6-8 godzin snu w nocy, i czujesz, że jesteś podkreślił, można znaleźć pewne ulgi. Wszyscy wiemy, jak ważny jest sen dla zdrowia, więc jeśli nie zrobi się tego przynajmniej 6-8 godzin snu w nocy, i myślisz, że jesteś zestresowany, aby uzyskać pomoc. Kolejnym dobrym sposobem na relaks w medytacji, w nocy, aby znaleźć klasy na medytacji, i można znaleźć hobby, które pomaga.

Jestem uzależniony od onanizmu

Wyprać sobie spodni, ale... ale dam radę namoczyć jeszcze jedną parę gaci i skarpetek. Nie dam rady przygotować się na jutro do szkoły, ale... ale jestem w stanie dokończyć sprawdzanie kartkówek jednej z klas. Zostało pięć, czy sześć. Nie dam rady elegancko posprzątać pokoju i w ogóle być super, ale... ale jestem w stanie się ogolić i zebrać do spania do godziny 21:00. To jeszcze mogę.

Noc i rano

Udało się przeżyć wieczór. Uff. Poszły te drobiazgi i czuję, że coś tam w życiu zmieniłem.
Noc... nie dam rady pomodlić się na klęcząco wieczornymi formułkami. Ale jedno "Pod Twoją obronę..." chyba dam.
Rano podobnie - nie dam rady na klęcząco bawić się w klepanie modlitw, ale jedno króciutkie "Zdrowaś" chyba pójdzie.
Nie dam rady nie zwalić rano - za duży stres. Ale... ale podobnie, jak wczoraj - mogę to zrobić w łazience, a nie w śpiworze. Niby.

Zdrowy Styl Życia

Objawami neurowegetatywnymi, ale w sferze emocjonalnej oceniamy te zjawiska jako coś normalnego – nic w tym złego. Jeżeli zaś odbieramy te sygnały jako bardzo negatywne, to oznacza, że już mamy problemy z radzeniem sobie w sytuacjach stresowych i zaczyna się blokada naszych sił witalnych.

Jaka jest nasza reakcja na stres?

Reakcja jest kilkustopniowa. Na początku na krótko zostaje zahamowany nasz opór i chęć walki z negatywnymi bodźcami. Następnie po okresie dostosowywania się do nowej sytuacji, w organizmie dochodzi do pełnej mobilizacji i walki ze stresem. Ten etap mieści się w kategorii zjawisk fizjologicznych. Kiedy jednak stan pobudzenia przedłuża się i trwa zbyt długo, a bodziec jest nadal bardzo silny, niektórzy z nas nie mogą sobie poradzić z problemem. Największe szanse na skuteczną walkę ze stresem mają osoby, których organizm jest w idealnej równowadze psychosomatycznej.

Jakie są pierwsze symptomy zaburzenia równowagi w naszym organizmie?

Stres może doprowadzić do bezsenności. Po nieprzespanej nocy jesteśmy wykończeni, rozdrażnieni, z podkowami pod oczami. Idziemy do lekarza,.