O czym chcesz poczytać na blogach?

Straż miejska

Blog Burmistrza Trzebiatowa

Po pierwsze decyzje nie zostały doręczone późno ponieważ odbyło się to w miesiącu lutym – i tak się dzieje od wielu lat ( przed terminem płatności który przypada na 15.03.). Po drugie – uchwałę w sprawie stawek podatku od nieruchomości podejmuje Rada Miejska jako organ uchwałodawczy. Rada posiada bardzo szerokie kompetencje do tego aby kreować politykę podatkową . Z tego co pamiętam do naszego projektu Rada wprowadziła trochę zmian. Po trzecie – od 2009 roku nie było zmiany w stawkach podatkowych uchwalanych.

Panie Burmistrzu na samym wejściu na urząd ukarał Pan mnie i wszystkich podobnie myślących zastępcą, teraz będziemy karani dodatkowo przez „znikającą” straż miejską „w krzakach”. „Znikającą”, bo zmiana budżetu miała ją zlikwidować w dotychczasowej formie, a „w krzakach”, bo z tym wyczynem głównie mi się kojarzy. Dziś odsłuchując sesję dowiedziałem się, że kolejną zmianą budżetu agonie jej.

And so it is.. just like you said it won't be...

Nie będę zakłócać akcji ratowniczej. zwróciłam jednak uwagę że sanitariusz z karetki nie podchodzi do poszkodowanego. zapytałam dlaczego - usłyszałam tylko mętną informację że poszkodowany jest przytomny, ma otwarte oczy, i nic się strasznego nie dzieje. straż miejska zajęła się kierowaniem ruchu. spojrzałam na poszkodowanego - kierowcę rozbitego samochodu - miał może 30 lat. cała twarz i głowa zalana krwią. oczy faktycznie otwarte ale nie zauważyłam żadnych oznak przytomności. studiuje na Akademii Medycznej,.

shyshonka.blog

Się w podgrupach i coś szepczą cicho. następnego dnia szarak i loma czekali od rana przy drzwiach na okazję...

skomentuj (2)

46 2008-02-22 14:22:16

tytuł: historia o straży miejskiej, albo zawiłości myślowe posiadaczki pewnej posiadłości
lokalizacja: posiadłość
czas: bliżej nieokreślona godzina wczesnonocna/późnowieczorna
okoliczności przyrody: parapet
aura wnętrza: tłoczno, parno, dymno, wesoło, hałaśliwie, etc.
aura zewnętrza: para z ust, ciemno choć oko wykol, daleko w każdą stronę do wszystkiego, ludzi brak
bohaterzy: Posiadaczka, Straż Miejska

czyli wiemy już jaką scenerię ze tektury sobie w teatrzyku wyobraźni postawić, prawda?
ad rem: parapet trwa w najlepsze, ludzie się kłębią przepisowo, gadają, alkoholizują, bawią, używają. sunę więc kontrolnie przez przestrzenie.

KONSTRUKTYWNA OPOZYCJA SOSNOWIEC

Wedle oficjalnych danych m.in. ulica Modrzejowska, Warszawska, 3 maja królują w ilości pobić, kradzieży. To absurd, by w naszym malutkim centrum miasta, Policja nie potrafiła zabezpieczyć się prewencyjnie przed takimi sytuacjami. Nie mówię już o Straży Miejskiej, której poświęciłem cały artykuł. Ci to już w ogóle, pojawiają się w centrum miasta w celu usunięcia drobnych handlarzy spod Patelni, czy zjedzenia sobie kebaba.

Władze narzekają i narzekają, że mało Policjantów jest, nie ma kto.

Kosztowna iluzja bezpieczeństwa

Bezpieczeństwo publiczne jest niezwykle ważną kwestią i bezspornie wypadałoby się tym zająć w naszym mieście. Teoretycznie dba o nie Policja oraz Straż Miejska. Teoretycznie, bo w praktyce niestety wygląda to różnie.

Dzisiaj chciałem poruszyć sprawę irracjonalności istnienia instytucji Straży Miejskiej. Jak wiemy, jej kompetencję (m.in. mandaty za złe parkowanie, akty agresji oraz wandalizmu,.

takietomiasto2010

Inspektorek przez tyle lat nic nie zauważył? Być nie może! Bo stan prawny nie zmienił się od 2001 r., co najwyżej zaostrzył.
Czyli, uwaga: marszałek na wniosek Mobruka, zmienia lewą decyzję wojewody na swoją decyzję zgodną z prawem. Prawem, na straży którego od lat stoi nasz Inspektorek.
Tak wygląda Decyzja wojewody, którą marszałek właśnie "zmienił".
Widzicie znak w lewym górnym rogu? Widzisz go marny inspektorzyno ochrony składowiska.

A wiecie, że zgodnie z prawem zarówno Inspektorat jak i prezydent miasta mają w ochronie środowiska uprawnienia oskarżyciela publicznego? Tak samo jak prokurator. Czyli wchodzą, plombują wjazd i wzywają wojska chemiczne. Uwierzycie, że wystarczy by Straż Miejska uczciwie obejrzała skażony teren i całe imperium Mobruka szlag trafia? Ale Straż ma przecież ważniejsze sprawy, co widać na portalu walbrzyszek.com
Mam nadzieję, że prasa albo opozycja zapyta, kto fundował te pozłociste figurki i kto sfinansował.

Blog Gumatego

2007.03.22 20:01

Jak donoszą media, szykuje nam się reaktywacja organizacji, która wpisała się niezbyt dobrymi zgłoskami w historii Polski. Chodzi o ORMO, tyle, że w IV RP będzie się to nazywało Straż Miejska.
Jak wynika z propozycji ustawowych naszego rządu, Straż Miejska nie będzie się już zajmować tylko i wyłącznie pilnowaniem porządku publicznego na naszych ulicach, jak to było pierwotnie zakładane, ale ma się zająć działaniami paramilitarnymi..

Rozerwaniec - fotoblog

Miejsce na kompostownię. - Właściwie to są dwa miejsca. Do jednego, szczelnie zamkniętego, wyrzucamy tzw. odpady mokre, a do drugiego trafiają gałęzie i suche liście z podwórka - wylicza.

18 lutego mieszkańców kamienic na Rybitwach skontrolowali strażnicy miejscy. - To rutynowe kontrole, podczas których strażnicy sprawdzają, czy przy nieruchomościach są pojemniki na śmieci oraz czy właściciele posiadają umowy na odbiór odpadów i rachunki potwierdzające ich wywóz za okres jednego roku - wyjaśnia.

Jolantę Frankiewicz pieniędzy za mandat. - Można się odwołać jedynie w ciągu siedmiu dni od otrzymania mandatu, w tym przypadku jest już za późno - wyjaśnia Małgorzata Imosa-Nogieć. Sprawą pani Jolanty zainteresował się Grzegorz Stawowy, radny z PO. - Straż miejska mimo wszystko powinna cofnąć mandat - zaznacza. - Z całą pewnością istnieje dokumentacja w MPO i można ją sprawdzić. Jeśli poszkodowana się zgodzi, chętnie pomogę jej uporać się z tą sprawą - deklaruje.