O czym chcesz poczytać na blogach?

Straż graniczna

Obywatel Krosna

Nie ma to znaczenia -”mamy mundur i też chcemy takiej podwyżki!”.

Szkoda, że rząd nierówno traktuje całą budżetówkę. Jeśli trąbi się cały czas o kryzysie, o trudnym budżecie, o zaciskaniu pasa, to nie należy NIKOGO wyróżniać - ani policjantów, ani straż graniczną, ani urzędników służby cywilnej, ani nauczycieli. To jest nie w porządku wobec tych, którym zamraża się podwyżki kolejny rok, a po cichu dokłada się ”wybrańcom” na garnuszku państwa (nauczycielom,  policjantom, wojsku ).

Mundurowe garczyński Janusz Wojciechowski komitet referendalny Krosno Odrzańskie Kurzępa Miechowicz mundurowi mundurówka ops Osiecznica piractwo pis po poczekalnia policja poseł praca protesty służb mundurowych Przybysz Pyrrusowe zwycięstwo Radnica ranking Referendum rosiak rss rząd straż graniczna Sujak szkolnictwo Szkoły wniosek wosko Wężyska zatrudnieni zwolnieni zych życzenia
 • Komentarze

  • obywatel7 o Czy warto pójść.

 • Autobiografia szarego człowieka - Onet.pl Blog

  Ew. zastosowanie negatywne) wobec obywateli krajów trzecich pozostających w strefie Shengen podejmuje się wyłącznie czynności o charakterze policyjnym, dotyczy to również granic wewnętrznych, tymczasem sądząc z treści Art. 2  pkt 9 i 10 oraz 12 KGS, Służba Graniczna RP od momentu zatrzymania nas na posterunku drogowym niedaleko Sejn wykonuje wobec 9 Mongołów procedury GRANICZNE (jak wobec nielegalnych imigrantów), a nie policyjne. Procedury „pograniczne”, którym poddani są Mongołowie, nie powinny mieć miejsca: Mongołowie wjechali.

  Mongoł na granicy bez „miejscowego” pomocnika – to Mongoł przegrany…

  W chwili kiedy piszę tę notkę, moi mongolscy przyjaciele po raz drugi w ciągu doby znajdują się w celach straży granicznej.

  Ich i moje straty – zupełnie nieuzasadnione – idą już w niemałe tysiące. A ich „wycieczka”, jeszcze się praktycznie nie zacząwszy, z trzytygodniowej zrobi się.

  Wenus w futrze

  To znaczy umięśnienie i w miarę inteligentny wyraz twarzy wskazywałyby na boksera wagi średniej, jednakże sporawy brzuszek sugerował że raczej by się w tej kategorii wagowej nie zmieścił. Ucieleśnienie brutalnej siły w stanie spoczynku.
  - Dzień dobry panom. Porucznik Sekuła, straż graniczna.
  Na potwierdzenie tych słów wykonał ruch który najlepiej oddawałoby określenie "pokazał blachę"... jakby blachę posiadał... nasza straż graniczna legitymuję się bowiem, uwaga, uwaga... legitymację (niesamowite, nie?). Niemniej jednak nonszalancji tego ruchu mogłaby.

  ROMAN WŁOS – kandydat na prezydenta RP 2015 – dumny, bo od zawsze BEZPARTYJNY | Blog Wolnych Ludzi – czyli strona ciekawa o ciekawych sprawach

  Mają wpojone, iż (nie tylko) policja może wszystko.

  Ja pisząc o chłopakach w pedalskich mundurkach miałem na myśli całokształt, a nie tylko policję. Bo wiedz, że zatrzymać Cię mogą wszelkie służby noszące pedalskie mundurki (kto im to projektuje???) tzn. – policja, straż miejska, służba celna, straż graniczna, straż leśna, straż rybacka, straż ochrony kolei, żandarmeria wojskowa, CBA, ABW, ITD, BOR. Może jeszcze jakieś służby się znajdą.

  Istna paranoja. A ludzie jak baranki nic, a nic się nie buntują, że są gwałceni za ich własne pieniądze.

  Pozdrowienia,
  .