O czym chcesz poczytać na blogach?

Stopniowanie przymiotników

bardzofajnybloog - bloog.pl

Tym razem udowodnię, że oczywistą bzdurą jest to, w jaki sposób stopniujemy przymiotniki.
Wikipedia głosi iż: "Stopniowanie przymiotników umożliwia porównywanie natężenia tej samej cechy. Przymiotniki tworzą formy stopnia równego: ładny, wyższego: ładniejszy i najwyższego:.

bardzofajnybloog

39 O stopniowaniu przymiotników z perspektywy globalnego kryzysu w Polsce

środa, 25 lutego 2009

Kroniki wojen medialnych


-Bez sensu – bez sensu komentuje jak zwykle bez sensu Jog. Ciągnie dalej.
-Jak jest słaby to może być tylko mniej słaby, jak może być mocniejszy, skoro nigdy nie był mocny.
-Była.
-Co?
-Kawa.
-No to była. Czy wy nawet przy stopniowaniu przymiotników nie myślicie?
Głupie pytanie zawisa w powietrzu, powietrze gęstnieje z sekundy na sekundę, nagle nikt nie może oddychać, wszyscy zielenieję i bledną. Wydaje mi się, że niektórym za uszami pojawiają się skrzela. Otwierając po rybiemu usta.

Wytańczyć marzenia...Bouncing off the Ceiling...

Go, ale on zrobił dużo dla poleskiej muzyki.

Wiecie trzymajcie za mnie kciuki w poniedziałek o 15.00, bo będę pisała egzamin z angola. W sumie to nic takiego, tylko tyle, że musze się nauczyć 8 czasów i jeszcze do tego przyszłe i stopniowanie przymiotników!!!!
2004-01-30 20:40:11 skomentuj (2) BoBuŚ =]

Kobieta Chwilowo Nie Pracująca

Wiem, Omenah, stroje jakoś złagodniały i cyc się nie wylewa,  pełen profesjonalizm. Prawie... Do dziś, kiedy to zapragnęłam poziom mglistości dni najbliższych sprawdzić,  nie żeby o mgle było. Wcale. Za to dowiedziałam się, że obowiązuje nowa forma stopniowania przymiotników, gdyż dzień jutrzejszy ma być "bardziej pogodniejszy". Samo w sobie cieszy, lubimy z Czworonożnym dni pogodne, spacerujemy wtedy do woli, a i dla Osobistego nadal służbowo wyjechanego to lepiej. Potem jeszcze zostałam w kwestii mody.

_BLOG martel6m - e-blogi.pl

"THE  oldest and THE strongest human emotion is fear. And the oldest and strongest kind of fear - is THE fear of UNKNOWN."

Kilka razy na tym cytacie oparłem lekcję angielskiego z moimi najlepszymi klasami. Bardzo dobre, utrwalające ćwiczenie ze stopniowania przymiotników. WSZYSCY się nauczyli co znaczy stopień Najwyższy, i co znaczy THE, co było jeszcze trudniejsze do przekazania.

Albowiem najstarszym i najsilniejszym ludzkim Uczuciem jest Strach. A najstarszym i najsilniejszym Rodzajem strachu jest Strach Przed.