O czym chcesz poczytać na blogach?

Stopnie wojskowe

jszkropka.blog

Medyczne może protestować , co jest dodatkowym zabezpieczeniem prawidłowości działania resortu. 
   Co w takim razie dzieje się w resorcie Obrony Narodowej, gdzie najważniejsze decyzje podejmują ignoranci?
   W USA ludzie, którzy zajmują się wojskiem, posiadają stopnie wojskowe i ukończone studia w Akademiach Wojskowych, nie wyłączając z tego Prezydentów.
   Resortem obrony powinni kierować emerytowani generałowie. Jest ich dużo z profesorskimi tytułam naukowymi. A Resort Obrony, Prokuratura i Sądownictwo wojskowe powininny podlegać.

aartecki.blog

POLSKIEGO 2011-08-15 14:08:00

             „Dokumentami normującymi działalność instytucji przedstawicielskich kadry i żołnierzy zasadniczej służby wojskowej były decyzje Ministra Obrony Narodowej: decyzja nr 81/MON z dnia 22 sierpnia 1994 roku w sprawie zebrań oficerów oraz decyzja nr 82/MON z dnia 22 sierpnia 1994 roku w sprawie mężów zaufania i dziekanów korpusu oficerów. W decyzjach tych zawarto sformułowania,.

Dziekanów jest organem opiniodawczo-doradczym nie Szefa SG WP lecz Ministra ON, jak również zobowiązania dowódców jednostek i szefów instytucji do zasięgania w uzasadnionych przypadkach opinii mężów zaufania w sprawach wniosków o odznaczenia i mianowania na kolejne stopnie wojskowe, rozdziału nagród i zapomóg, udziału ich w postępowaniach dyscyplinarnych żołnierzy. Decyzja ta zobowiązywała zebrania oficerów, zgromadzenia mężów zaufania i Konwent Dziekanów do opracowania statutów określających zasady ich działania. Wprowadzono także.

Ryszard Kaden

O co chodzi. Zapadło kłopotliwe milczenie, oni czekali na moje zameldowanie się, a ja udawałem, że nie wiem, o co chodzi. I tak bym pewnie stał gdyby to milczenie nie przerwał komendant więzienia mówiąc, tu panuje obowiązek i regulamin meldowania się wojskowego, najpierw do starszego stopniem i funkcją, czyli do komendanta więzienia, a później po otrzymaniu zgody zameldowanie się do bezpośredniego przełożonego i tego też od was wymagamy, rozumiecie? Spojrzałem na niego jak bym nie wiedział, o co chodzi, udając głupiego i w grzeczny sposób, ale stanowczy,.

Ma wśród was jednomyślności co do żądań, a w związku z tym nie możemy rozpatrywać mniejszości, zabrałem głos.

Nie wiem jak się mam zwracać, czy w imieniu wszystkich, czy we własnym. Również nie wiem, jak mam tytułować władze więzienne, bo jako stopień to uznaję tylko wojskowe, a jako przełożonych to w ogóle nie uznaję, bo jak mam na przykład interpretować funkcję wychowawcy? Czyim jest wychowawcą, bo moim na pewno nie? Ja nie nadaję się do wychowania przez przedstawicieli reżimu, a już tym bardziej przez przedstawicieli władz partyjnych. Nie.

Blog moje niecodzienne zycie

Matki byłam ciężarem,wspomnieniem Agnieszki.Ojciec wolał mieć zawsze syna i tak mnie zawsze wychowywał.Nawet moje imię wymawiał w rodzaju męskim.Wolny czas spedzaliśmy na reperowaniu pralki,froterki czy też innych pierduł.Wdomu ojciec zrobił mi prywatną strzelnicę.Znałam wszystkie stopnie wojskowe na pamięć.Myślałam że taka rzeczywistość jest zdrowa,normalna,ale tak nie było......
Z dzieciństwa pamiętam samotne zabawy pod stołem.Wyobrażałam sobie że to jest mój dom i mam swoją szczęśliwą rodzinę.Bardzo pragnęłam mieć brata,a gdy się urodził.

Pomniki wojen

  „Pomnik Armii Czerwonej w Krynicy Morskiej”
 • Denkmal we Wróblewie (niem. Sperlingsdorf)

  Proszę zwrócić uwagę na stopnie wojskowe.

  Szczegóły wpisu

  Komentarze:
  (0)
  Tagi:

 • Życie nie jest lepsze ani gorsze od naszych marzeń, jest tylko zupełnie inne. - Onet.pl Blog

  . Po komu tak duże koszary? Ten dzieciak musi umierać tu z nudów! Chociaż pewnie jest kolejnym kandydatem na dowódce. O ile jest szlachcicem. Tylko oni otrzymują najwyższe stopnie wojskowe. Przynajmniej taki mi powiedziano." Szła dalej ulicą. Oglądając domy. Żaden się nie wyróżniał. Były takie same. Zbudowane z z cegły. Pomalowane na czarno lub szaro. Od strony ulicy każdy miał dwa okna i drzwi. Okiennice niektórych domów były pomalowane w jasne.

  Moj swiat -zycie codzienne - Onet.pl Blog

  Wszystko jak za dotknieciem czarodziejskiej rozdzki zniklo-po prostu.Zaczynam drugi raz.Nie wiem co sie dzieje? Czarna magia.Stan wojenny trwa nadal.Chodzimy do pracy,uczymy sie,ale entuzjazmu w sobie nie potrafimy wykrzesac.Wszystkie niedogodnosci stanu  wojennego dotycza nas  rodziny wojskowe w tym samym stopniu co rodziny  cywilne.Mnie osobiscie ogromnie smieszyla sprawa tzw."rozmow kontrolowanych"Mielismy dwa telefony linie wojskowa i cywilna i oba byly zawziecie kontrolowane.Kiedys z kolezanka z pracy  krytykowalysmy naszego dyrektora i nagle wlacza sie ktos z centrali i smiejac sie.