O czym chcesz poczytać na blogach?

Stopień utlenienia

shanya blog

,żeby wyciągnąć od niego kasę za mój zszywacz [robiłam chyba ze trzy podejścia,zanim je odzyskałam z wielkiej łaski...],oddać papiery z zeszłych kolonii,zanieść kwiaty do kaplicy,a jak się potem okazało-do pakowania pudeł!!! Jakby tego było mało,to wpadł na "genialny pomysł",żebyśmy się przejechały do Geant po kredki do twarzy,bo on zapomniał kupić- no niektórzy to potrafią przeginać. Na odchodnym jeszcze szelmowsko spytał,czy dzwonił Piotrek Fabiański [z rajdu rowerowego]-jakby to była jego sprawa.Udałam głupią [co jak co,ale w tym akurat jestem mistrzynią...] i zaśmiałam się,że "ciekawość to pierwszy stopień...na plebanię" chyba,Agata to podchwyciła i zjechałysmy go aż miło ;-P Potem zachodziłam w głowę jak to się stało,że on wiedział,że Piotrek wziął od nas kontakt [e-mail -hehe" dzwoni,ale nie wiadomo,w którym kosciele"-no,na pewno nie w jego ;-P] Postawiłam 3 hipotezy:
-Kasiunia nie wytrzymała i kazała się wypytać,czy Piotrek się do nas odezwał [widziała,jak zapisywał sobie coś od nas na kartkę i zazdrość aż jej uszami kipiała.
-Jack podobno gdzieś się tam kręcił,więc mógł sobie cośtam zasłyszeć [no ale on juz jest w Markach]
-Piotrek cośtam o nas zagadał jak rozmawiał.

Psy kudłate i łaciate

I teofiline.W skrajnych sytuacjach zatrucie może prowadzić do śmierci.

Rodzynki,winogrona!!!!-Nie jest znana niebezpieczna substancja,ale wiadomo,że mogą uszkodzic nerki.

Awokado!!!-Zawiera persin.Spożycie może zakończyć się nagłą śmiercią.

Cebula,czosnek!!!-zawierają dwusiarczki które powodują utlenienie erytrocytów doprowadzając do hemolizy.

Gwiazda betlejemska (roślina należąca do rodziny wilczomleczowatych)!!!-Cała roślina zawiera biały toksyczny płyn.

Jemioła!!!!-Zawiera wiskotoksynę .Może powodować drastyczne obniżenie ciśnienia krwi ,oraz spowolnienie pracy serca.

Powiniśy.Im dłuższy dźwięk, tym większe prawdopodobieństwo, że pies używa go celowo i daje znać o zachowaniu do którego przystąpi za chwilę. Długie powarkiwanie jest bardziej znczące niż krótkie warknięcie, będące zazwyczaj efektem przestrachu.

Dźwięki powtarzane szybko i często, wskazują na duży stopień pobudzenia czy zaniepokojenia psa. Pojedyncze dźwięki sugerują raczej przelotne zainteresowanie czy zaniepokojenie.

1a - szczekanie

  • gwałtowne, w kilku seriach, o średniej tonacji - niesprecyzowany sygnał alarmowy, pies uważa że coś się dzieje i powiadamia o tym.

Farewell, My Lovely

Znaleziony w Saragossie" przy wypowiedziach Q to wyjątkowo nieskomplikowana i linearna historyjka.

farewell-my-lovely 2005-02-17 09:49:12
skomentuj (2)


Mode Link 2

Dostałem esemesa od wannabe modelki. Sorry, że dopiero teraz, blablabla, może pofocimy w sobotę? Odpisałem, żeby dała znać, gdy będzie na 100% pewna, że przyjdzie. Dodałem też wrednie, że znalazłem inną modelkę na tamten weekend i dzięki temu nie zmarnowałem czasu.
Szczerze wątpię, by jeszcze się odezwała.

farewell-my-lovely 2005-02-17 10:40:28
skomentuj (17)
Ciekawość, pierwszy stopień do Catsa

Dziewczyna, która pozowała mi w ostatni weekend, pozwoliła koniec końców na pokazanie cześci zdjęć światu. Ale pozostałej cześci pokazać nie chce i ja to szanuję.
Jednak, kiedy pokazywałem jej zdjęcia innych moich modelek, koniecznie chciała zobaczyć twarze tych, które twarzy pokazać na zdjęciach nie chciały. Próbowała nakłonić mnie do złamania obietnicy tak i siak, zupełnie nie reagując na moje odmowy i tłumaczenia, że słowa łamać nie będę.
Ostatecznie zaproponowałem jej dil: ja pokażę jej tamte dziewczyny łącznie z twarzami, za to ona zgodzi się na upublicznienie wszystkich zdjęć.

Dieta odchudzajaca

Występuje druga forma – żelazo niehemowe. Jest ono znacznie gorzej przyswajalne – średnio, około 5%, dlatego ważne jest odpowiednie ułożenie diety wegetariańskiej tak, żeby nie dopuścić do wystąpienia niedoboru tego składnika. Najbogatsze źródła niehemowego żelaza to jaja, pełne ziarna zbóż, drożdże, kasze, nasiona roślin strączkowych, orzechy i nasiona.

 

Na wchłanianie żelaza ma wpływ szereg czynników, z tym, że niehemowa forma jest bardziej podatna na wpływ substancji zmniejszających jego biodostępność. Do czynników kształtujących poziom wchłaniania żelaza należą: stopień odżywienia organizmu żelazem, interakcje z innymi pierwiastkami oraz proporcje w diecie między czynnikami ułatwiającymi i hamującymi jego absorpcję. Substancje, które znacznie obniżają dostępność żelaza to między innymi fityniany (obecne między innymi w zbożach i nasionach roślin strączkowych), niektóre polifenole (możemy je znaleźć w czekoladzie, kawie i herbacie), błonnik a także duże ilości wapnia. Z kolei najważniejszym czynnikiem ułatwiającym wchłanianie żelaza są duże ilości witaminy C.

 

Uniknięcie niektórych interakcji żelaza z składnikami obniżającymi jego biodostępność.