O czym chcesz poczytać na blogach?

Stiuk

KAN-REMO | REMONTOWE ELDORADO

Stają się nie konwencjonalne zdobienia. Do tej pory największą popularnością cieszyło się malowanie i tapetowanie. Dzisiaj coraz częściej wykorzystujemy techniki dekoratorskie takie jak: tynki dekoracyjne, stiuki, imitacje kamieni, kamienie naturalne. W pomieszczeniach kuchennych zamiast zwykłej glazury pojawia się wykwintna terakota kuchenna. Powoli zdajemy sobie sprawę z faktu, że zdobienie ścian w naszym domu może być świetną zabawą i przynieść niezwykłe efekty estetyczne i wizualne.

 Stiuki

 Do bardzo efektownych sposobów wykańczania ścian należy stiuk. czyli szlachetny tynk imitujący kamień, np. marmur. Zewnętrzna warstwa tynku to nic innego jak zaprawa wapienna, gipsowa lub wapienno-gipsowa zawierająca pył marmurowy lub drobnoziarnisty piasek. Na rynku materiałów wykończeniowych możemy spotkać stiuki białe oraz w kolorach. Najczęściej spotykane rodzaje stiuków to: scagliola, stucco marmo, stucco lustro, tedelakt ( inaczej zwany stiukiem marokańskim) oraz sztablatura. Stiuki niestety nie należą do tanich sposobów wykańczania wnętrz, nie mniej jednak są trwałe i niezwykle dekoracyjne. Doskonale sprawdzają się w obszernych wnętrzach,.

Modullar's Blog

Wnętrza są nieadekwatne do tego co mamy za oknem, wydają się wyjęte z innej bajki. Upartym miłośnikom staroci polecam meble z lat 60-tych i 70-tych, które świetnie wpisują się w takie otoczenie.

Stiuki, żyrandole- zostawmy kamiennicom.

Po trzecie- mówimy zdecydowane “nie” plastikowym kryształkom. Wielki zdobiony żyrandol ma przyciągać spojrzenie i często jest punktem głownym w takim wnętrzu. Zainwestujmy więc trochę i nie kupujmy tandety, która po kilku miesiącach będzie wyglądała fatalnie.

Po czwarte- wszystko z umiarem. Jeżeli desydujemy się na gipsowe stiuki, bogatą ornamentykę, zachowajmy klasyczną biel i spokój we wnętrzu. Największym i najczęściej zdarzającym się błędem w tego rodzaju stylizacjach jest przeładowanie elementami, co prowadzi do kiczu.

Zostawmy kawałek pustej ściany, niech w kolorze będą krzesła bądź sofa, zachowajmy szlachetny urok materiałów takich jak drewno, kamień. Starym przedmiotom służy patyna, lekkie “zakurzenie”, zdecydowanie powinniśmy unikać agresywnych kolorów. Inaczej wnętrze będzie męczące i uzyskamy horror vacui.

I po piąte- pamiętajmy o proporcjach. Jeśli wnętrze jest.

Upiór w...

Hallem szedl meżczyzna. Wysoki, szczuply i prosty jak struna, krok miał swobodny i po kociemu miekki.

Agathe poczuła że serce ma w gardle.

Baron Ducau wszedł na salę. Kłaniał się towarzystwu, wymieniając z nimi szybkie uśmiechy, przelatujace przez jego przystojną, drapiezną twarz na podobieństwo blyskawic.

Szare oczy wyluskaly z tłumu Agathe. Dziewczyna pospiesznie odwrocila wzrok.


Hall na pierwszym pietrze wydawal się nie mieć końca. Dębowy parkiet, rzędy obrazow na ścianach poprzdzielane białymi, zloconymi drzwiami, sufit zdobny w stiuki i freski, to wszystko wydawalo się ciągnąć bez końca, zbiegając sie w jeden punkt.

Szablony wg Une_Fille5

Trzy maki
niebieskie
zielone
fioletowe
12:06, une_fille5
Link Komentarze (3) »
niedziela, 05 sierpnia 2007
Storczyk
storczyk
13:48, une_fille5
Link Dodaj komentarz »
piątek, 19 stycznia 2007
Na błękitną nutę
niebieski z zakładką
mglisty błękit
błękitny stiuk