O czym chcesz poczytać na blogach?

Stiga

zaczyna sie jazda... - Onet.pl Blog

 

Stig warknął wściekle i doskoczył do Jed.

 

(J): Co planujesz?

 

Niedźwiedź wziął zamach i próbował walnąć lisicę w głowe. Na szczęście Jed zrobiła szybki unik.

 

(J): Damski bokser…

(Sh): Miło że zauważyłaś.

 

Shadow podbiegł do Stiga i rzucił się na niego z pięściami.

wkra blog

Wojen. Wynudziliśmy się, niemal zasnęliśmy i jedynie wrodzona samodyscyplina spowodowała, że ostatnie pół godziny obejrzeliśmy na przyspieszeniu zamiast wyłączyć. Chyba się starzejemy.wkra 2007-09-10 15:33:26
skomentuj (0)Skończyłam!

Lubię baśnie, lubię też czytać biografie, dlatego też bez dłuższego zastanowienia sięgnęłam po “Podróż w błękicie”, powieść o H.C. Andersenie autorstwa Stiga Dalagera. Miała na dodatek bardzo dobre recenzje. Długo jednak nie miałam natchnienia by zacząć ją czytać, a kiedy już to zrobiłam, co chwilę coś mi przerywało. A ja miałam problem z powrotem doń. Ale właśnie skończyłam.
Jest to opowieść idąca dwoma torami. Jednocześnie poznajemy młodego Andersena i tego już starego, chorego i pojonego morfiną. Opowieść snuje się przez lata, podróże, przyjaciół i wrogów pisarza, jego miłości i obawy. Z pewnością jest to ciekawe pod względem treści, podejrzewam też, że autor dość rzetelnie trzymał się faktów. Nie mogę jednak.

Kropla deszczu w kałuży

Za - bagatela - 180 PLN udało mi się kupić w oryginale za mniej niż połowa tej ceny. To samo dotyczy literatury pięknej, filmów, płyt etc. Być może warto zapytać ludzi odpowiedzialnych za kulturę czy zaporowe dla wieru grup społecznych ceny książek to istotnie słuszny kierunek? Czy napewno wszystkim wystarczy "szoł" Kuby Wojewódzkiego czy odcinek "Świata według Kiepskich" do tego zeby zaspokoić swoje kulturalne potrzeby.

Do książki dorzuciłem także 3 zekranizowane przez Skandynawów części trylogii Milenium opartej na powieściach Stiga Larssona. Zobaczyłem w Canal + pierwszą część i przyznaję, film mnie urzekł. To co jest w nim szególnie charakterystyczne, to fakt że wszyscy grający aktorzy są bardzo "zwyczajni" - ni w ząb nie przypominają komikso - podobnych aktorów z holywoodzkim rodowodem. Polecam.

Komentarzy: 1 Wściekłe psy z wszystkimi zębami na przedzie

wyłoniona zza winkla.

Nie do powiedzenia..."
w wieczór jak ten najchętniej nie wychodziłabym z domu. usiadła pod kołdrą z paczką ciastek i płakała do woli razem ze stefankiem-łukaszkiem, powtarzającym mi w kółko kobiecym głosem: "kocham cię, kocham cię". niech te walentynki przychodzą i odchodzą, bo już naprawdę mam dość czerwonych serduszek w sklepach. po kiego grzyba oni to robią? czy nie widzą że golenia to denerwuje? :P

najchętniej... ale nie mogę. muszę wstać i mimo wszystko 'być'. dla wszystkich. mamo, zabierz te rogaliki. tato, oddaj mi komputer. bracie, pożycz spodnie od dresu. stiga, odnieś piłeczkę. nela, nie piszcz pod drzwiami. fucking silent! potrzebuję no...

proszę, zadzwoń.


dlaczego jedno zdanie może spowodować niechęć i obrzydzenie do płci brzydkiej? O_o ahh, kretyni. jakże bez was byłoby łatwo.

i nudno.
Komentuj (3)


# 7
Link :: 14.02.2007 :: 19:43
mimo wszystko nadal w głowie siedzi mi deklinacja w języku francuskim i przyszłościowe tkanki zwierzęce.

w głowie siedzi nadal blondwłose stworzenie, codziennie odjeżdżające w stronę beznadziejnego.