O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Stężenie

Nieprawidłowy poziom cholesterolu

Stężenia cholesterolu. Każdą z nich moż­na stosować niezależnie, a wiele jednocześnie z far­makoterapią. Wymienione poniżej kuracje pozwolą czytelnikowi ustalić indywidualny program. Jeśli stosuje się jakieś substancje albo metody terapeu­tyczne medycyny naturalnej, należy zapytać leka­rza, czy nie będzie to kolidowało z działaniem le­ków farmakologicznych.

AJURWEDA

Lekarze ajurwedyjscy stosują tradycyjnie w lecze­niu otyłości tamaryndę malabarską, żółtawy owoc z Indii, używany w przyprawach typu curry. Wyni­ki niektórych badań sugerują, że może on też po­magać redukować stężenie cholesterolu i trójglice-rydów.

 

MEDYCYNA CHIŃSKA

Lekarze tradycyjnej medycyny chińskiej leczą róż­ne formy chronicznych chorób serca oraz wysokie stężenie cholesterolu akupunkturą i terapią zioło­wą z użyciem rdestu (Polygonum multiflorum). Po­nieważ zioła chińskie niemal zawsze skuteczniej działają w kombinacjach niż pojedynczo, skonsul­tuj się z wykwalifikowanym zielarzem w celu uzy­skania odpowiedniej recepty. Czosnek (Allium sativum) i cebula (Allium rep. obniżają, jak się uważa, poziom cholesterolu, i nie ma zgody, ile ich trzeba.

Leki na wszystkie choroby

Poczujesz się zmęczony. W ten sposób przyzwyczaisz swoje serce do wolniejszego bicia.
Stężenie glukozy we krwi na czczo

Twój poziom glukozy na czczo wskazuje na to czy masz problemy z cukrzycą. Jeżeli poziom ten niebezpiecznie rośnie to znaczy, że rośnie także ryzyko  wystąpienia tej choroby. Warto na ten czynnik zwrócić uwagę, bo cukrzyca prowadzi do katastrofalnych skutków, zwiększa ryzyko choroby serca, choroby nerek i chorób oczu. Dopełnieniem tych wszystkich zagrożeń będą wyniki badań Journal of the American Medical Association, według których osoby z poziomem glukozy powyżej 140 mg/dl czyli 40 mg / dl powyżej normy ponoszą o 29 procent wyższe ryzyko śmierci na raka.

Aby obniżyć stężenie glukozy na czczo, trzeba poprawić zdolność organizmu do wykorzystywania glukozy we krwi czyli inaczej poprawić wrażliwość na insulinę. Najlepszym na to sposobem jest zmniejszenie masy ciała. Dodatkowym czynnikiem poprawiającym nasze wyniki glukozy we krwi będzie przyjmowanie w posiłkach dodatków ze sprzężonego kwasu linolowego (CLA). Kanadyjscy naukowcy zauważyli, że osoby, które przyjmowały 4 gramy CLA dziennie poprawiły o 27 procent wrażliwość na insulinę w zaledwie 8 tygodni. Według badań włoskich naukowców na poprawę wrażliwości na insulinę wpływa również (umiarkowane) spożycie ciemnej, niskokalorycznej czekolady. Jeżeli zdiagnozujesz u siebie współwystępowanie co najmniej trzech.

Kobieta - 40+latka, czyli Hashimoto i inni

6

 Dla poślubionych Hashimoto (i nie tylko).

 Do postawienia diagnozy przewlekłego autoimmunologicznego limfocytarnego zapalenia tarczycy niezbędne jest wykonanie kilku badań.

 Podstawowe badania z krwi.

 • Stężenie TSH (tyreotropiny) – test III generacji – norma 0,4 – 4,0 mIU/ml. Dla mojego wieku 0,27-4,2mIU/ml. Optymalne stężenie TSH mieści się między 1-2 mIU/ml (takie stężenie winno by utrzymywane podczas leczenia). Hormon tyreotropowy jest produkowany w przednim płacie przysadki mózgowej, stymuluje tarczycę do wytwarzania hormonów: tyroksyny (T4) i trójjodotyroniny (T3). Przy nadczynności tarczycy poziom TSH jest niski, przy niedoczynności - wysoki. Cena 15-20 zł.
 • FT3 (stężenie wolnej frakcji trójjodotyroniny – T3) – norma dla mojego wieku1,8-4,2 pg/ml. Badanie FT3 w niedoczynności ma małe znaczenie diagnostyczne. Cena 15-20 zł.
 • FT4 (stężenie.

walcze

Na błędne koło kwas glikolowy - pryszcze całkiem nieźle sprawuje się następująca kuracja:

- rano pod makijaż emulsja Dalacin T (generalnie jakikolwiek antybiotyk)

- po pracy zmycie makijażu i nałożenie czegoś z kwasami (u mnie obecnie Effaclar K a na mocne przebarwienia Glyco A)

- na noc krem regenerujący - łagodzący (np. rewelacyjny Physiogel)

Dalacin T pokryty kremem matującym Biodermine i makijażem jest niezauważalny. Pryszczy mniej, zwłaszcza tych drobnych. Effaclar po południu odblokowuje pory (przynajmniej tak myślę). A w nocy krem Physiogel łagodzi ewentualne podrażnienia. Skóra jest jędrna, dobrze nawilżona. Właściwie po użyciu dobrego podkładu wyglądam "jak człowiek".

10:02, ewaes , trądzikomania
Link Komentarze (1) »
kwas glikolowy

Zafundowałam sobie ostatnio 4 peelingi kwasem glikolowym na twarz, szyję i dekolt:

18.11.2005 stężenie 30%

01.12.2005 stężenie 50%

Monitorpolski's Blog

z ekranu

http://lazacylazarz.nowyekran.pl/post/52082,inwigilacja-przez-komorke-instrukcja-obslugi

 • Peryskop 3 Kwiecień 2012 o 2:10 pm

  Szkodliwe metale ciężkie w warszawskich mieszkaniach

  2012-04-02

  Nawet w naszych mieszkaniach jesteśmy narażeni na szkodliwe działanie metali ciężkich. Badania kurzu przeprowadzone w Warszawie pokazały, że stężenie metali ciężkich w naszych mieszkaniach może być równie wysokie, jak stężenie tych substancji poza budynkami. Mówi o tym w rozmowie z PAP prof. Maria Teisseyre-Jeleńska z Instytutu Geofizyki PAN.

  “W IGF PAN badamy zanieczyszczenia metalami ciężkimi gleby i powietrza na zewnątrz, którym oddychamy – powiedziała geofizyk. – W badaniach tych okazało się, że zarówno gleba, jak i powietrze są zanieczyszczone. Przyszło nam do głowy, że należałoby sprawdzić, czy powietrze, które jest w naszych mieszkaniach jest w jakiś sposób czystsze niż to, które jest na zewnątrz. Czy nasze mieszkania są bezpieczniejsze i czy jakoś nas chronią.”
  Prof. Maria Teisseyre-Jeleńska.

 • Nadzieja to ogień,który chce płonąć nawet wtedy,gdy jest gaszony - Onet.pl Blog

  Źródło:Wytyczne ERC 2005
  ratmed (18:05)
  litosci ludki ;)

  11 listopada 2008
  Tlen
  Tlen należy stosować zawsze gdy tylko jest dostępny.Podając tlen przez standartową maskę tlenową można uzyskać stężenie do 50%,o ile przepływ jest wystarczająco wysoki.Maska z rezerwuarem pozwala uzyskać stężenie do 85% przy przepływie 10-15l/min.Wstępnie należy zastosować możliwie najwyższe stężenie tlenu,a nastepnie wymiareczkować je w zależności od saturacji wskazywanej przez pulsoksymetr lub wyników gazometrii krwi tętniczej.

  Stężenie procentowe

  I want to find the answer...

  Zostały umieszczone na drzwiach szkolncyh tak ze musiałam skakać po nie 5 minut.Ania dziękówa za pomoc, ale nie musiałaś ich wepchać w głąb :P Ale za to potem Cfaniak dostał za swoje, rąbnąwszy na zadek na kamiennej podłodze(ja mu nie kazałam wchodzić mi na barana :P).Wynaleźliśmy również genialny sposób na tłumaczenie zadać o stężeniu procentowym (tu Cfaniak po raz kolejny:P) a mianowicie brzmiał on :jeśli do ćwiartki 40% wódki wlejesz następną ćwiartkę 40% wódki, to jej stężenie sie nie zmienia no nie ? Na co Ciap "Nie jaże"<ściana> Również zadanko o 50% wiecej soku i 50% gratis soku, tłumaczyliśmy na jabolach, no ale to tzreba być już nami. Na piękny koniec dnia, Lucy udusiłaby mi się białą "Milką" na środku chodnika, to było wręcz piękne.GRatulacje dla tej pani.
  No a teraz pozostaje mi tylko.

  Monitoring powietrza w Bielsku-Białej ul. Witosa , Krakowska

  Nie obętych odgazowaniem moze produkowae ok. 1,5 mln m3 gazu rocznie. Generalnie w sklad gazu skladowiskowego wchodzą: metan, dwutlenek węgla, azot, tlen, tlenek węgla. Oprócz tego zawiera on w ilosci ok. 1 % szereg innych gazów w tym tzw. zlowonnych takich jak: siarkowodór, amoniak, merkaptany, aldehyd octowy itd. Sklad gazu skladowiskowego, w tym procentowa zawartosc poszczególnych skladników, zaleZy przede wszystkim od rodzaju skladowanych odpadów, czasu ich skladowania, wilgotnosci zloza odpadów i dostępnosci tlenu. W mysl rozporządzenia Ministra Srodowiska z dnia 09.12.2002r. w sprawie zakresu, czasu, sposobu oraz warunków prowadzenia monitoringu skladowisk odpadów (Dz. U. Nr 220, poz..

   

  Niestety , zaczyna się niż i nastaje smród , z ewidentną nutą śmietnika.

  Wczoraj smród było czuć na Witosa i na drodze dojazdowej z Kępy Hałcnowskiej na śmietnik od godziny 17 do ......

  W nocy i rano czuć było smród na Witosa ostatni przystanek

  Teraz też na ostatnim przystanku na Witosa potęzny smród , stężenie och ciekawe.

  Zapraszam wszystkich tych co uważają, że do wszystkiego łacznie , że smrodem można się przyzwyczaić. Kawę zaparzę , ale podam na polu, żeby można było bardziej nacieszyć się perfumowanym powietrzem.

  Wiatr południowo zachodni i odwilż , niż, ciekawe co będzie dalej , a jak u Was?