O czym chcesz poczytać na blogach?

Stephen hawking

nic prostszego | o nauce językiem laika

A Hawking mówi ‘nie’

Sierpień 10, 2010

Astronomia, Nauka

Stephen Hawking w NASA /za: www.wikipedia.org; NASA (dom. publ.)

Niestety nie mogę wkleić filmiku z wywiadem z Hawkingiem (ach, te ograniczenia wordpress.com), więc powiem tylko, że jest to kontra do wywiadu z Martinem Reesem. Hawking bowiem wprost przeciwnie – uważa, że ludzi w kosmos słać powinniśmy. Co więcej, stawia on dość dramatyczną tezę, że jeśli ludzkość nie da.

obcy - ]blog

Sposób, jakby wiedziały że będą obserwowane w przyszłości, która przecież się jeszcze nie zdarzyła!)i .niektorych znanych zjawisk w kosmosie jak
Wikipedia-
3-Parowanie czarnych dziur
(Promieniowanie to, nazwane jest promieniowaniem Hawkinga na cześć pierwszego fizyka, który zaproponował taką możliwość, Stephena Hawkinga (w tym celu posłużył się kwantową teorią pola w zakrzywionej czasoprzestrzeni).

Mimo, że wydaje się to skomplikowanym zagadnieniem, idea jest stosunkowo prosta. W kwantowej teorii pola pojęcie próżni nie oznacza całkowicie pustej przestrzeni..

,,Nie Lękajcie Się'' Zaufać Bogu - Onet.pl Blog

Niby jakim prawem ktokolwiek może udostępnić eutanazję człowiekowi choremu, gdy zdrowego by najchętniej posłał do psychologa?

Taki sens odnalazł pewien brytyjski fizyk Stephen Hawking. Na skutek postępującej choroby (stwardnienie zanikowe boczne) został sparaliżowany całkowicie. A mimo to zajmował się fizyką kwantową, a jego wiedza na temat czarnych dziur jest ogromnym sukcesem nauki! On przez 40 lat walki z chorobą powoli tracił.

qwertynizm

I lepszych idiotów. W tej chwili Wszechświat wygrywa."
2007-07-29 | 18:15:01
skomentuj (0)


O wierze i wiedzy
Temat króty często poruszam. Jak twierdzi Stephen Hawking, o wierze często mówimy, gdy kończy się nauka. Ten model bardzo odpowiada myśleniu deistycznemu. Mamy Boga, który stworzył świat, ale nie ingeruje w niego dalej, niż wynikałoby to z ustalonych praw fizycznych. Jest to możliwe. Hawking zwraca także uwagę na fakt, że współczesna nauka przerasta człowieka. Przerasta naukowców, a w szczególności nienaukowców. W rezultacie wiara w pewien specyficzny sposób pokrywa się z wiedzą. Mimo wszystko, w większości.