O czym chcesz poczytać na blogach?

Staże

~ Myśli dojrzałej kobiety ~ - bloog.pl

** (5) | ^^

Na razie

czwartek, 24 czerwca 2010 9:59
znów mam zajęcie. Od dziś zaczynam staż jakkolwiek absurdalnie to brzmi. W moim wieku raczej powinno się mieć doświadczenie ( ja je mam), a staż dedykowany ma być osobom, które dopiero zaczynają swoją przygodę z pracą i zawodem. Czasem są plusy związane z wiekiem. Otóż UE finansuje staże osobom, które przekroczyły pięćdziesiąt lat i stypendium jest wyższe, niż te otrzymywane przez młodszą część ludzi. To zaskoczyło mnie pozytywnie, bo jednak parę groszy więcej się przyda. Na razie staż trwać będzie przez trzy miesiące z możliwością jego przedłużenia przez dobrodzieja pracodawcę, u którego się dziś zamelduję. Zobaczę jak to będzie wyglądać, bo na razie mam mgliste spojrzenie. Telefoniczna obsługa klienta nie jest jakimś moim wymarzonym zajęciem, ale nie było specjalnego wyboru i nie ma co marudzić - przynajmniej na razie. Ważne, że tym razem jest blisko, więc odpada dojazd, a.

Lustracja i weryfikacja naukowców PRL

W międzynarodowych organizacjach i w pracach międzynarodowych instytucji naukowych;

-udział w międzynarodowych zebraniach naukowych (kongresach, sympozjach, konferencjach, naradach itp.);

-organizowanie specjalistycznych zebrań naukowych na terenie Polski;

-indywidualne wyjazdy naukowe pracowników naukowo-badawczych;

-krótkoterminowe wizyty mające na celu wzajemne konsultacje, zapoznawanie się z problematyką i metodyką badań oraz wymianą doświadczeń;

-przyjmowanie J wysyłanie pracowników naukowo-badawczych na stypendia i staże;

spoken

Na studia po których będę miała na wszystko. Jakie to nawinę.
Po ukończeniu studiów zarejestrowałam się jako bezrobotna, by dostać staż. I tu zaczyna się śmiech na sali. Zostałam skierowana do pracy w jednym ze sklepów sieci Milea. Moja praca polega na tym, że sprzątam , układam towar na pólkach. Po pierwszym tygodniu chciałam popełnić samobójstwo. Każdego dnia płakałam jak dziecko. Dziś np. rozniosłam po sklepie 1,5 tony cukru. Nie czuję pleców.
Wracając do tematu, ja która mam dosyć oliwy w głowie pracuję w sklepie jako tania siła robocza, a moje koleżanki, które mają "plecy" maja staże w biurach, gdzie ich głównym zadaniem jest zaparzenie kawy i siedzenie na n-k i gg. Jednak jedno mnie cieszy, ja dzięki temu, że tyle się napracuje będę miała większy szacunek do zarabianych przeze mnie pieniędzy oraz nauczę się samodyscypliny, której przez całe życie mi brakowało.
Podpisałam umowę na 6 miesięcy, gdyż myślałam, że idę na studia zaoczne, jednak, że matura poszła mi bardzo dobrze to staram się o przyjęcie na jeden z wybranych przeze mnie kierunków w trybie dziennym, za czym idzie przerwanie stażu po 4 miesiącach, z czego niezmiernie się cieszę.
Kurdę, życie jest trudne..

Gdyby zniknęły cienie...

skomentuj (1)

Praca praca 2011-07-28 23:36:20

Patrząc dookoła siebie coraz częściej marzy mi się "zagranica".  Kiedy kończyłam studia wszyscy albo wyjeżdżali albo już pracowali za granicą. Ja, dumna myślałam - popracują na zmywakach i wrócą za parę lat bez doświadczenia w zawodzie, a wtedy będą mogli już tylko powyrzucać swoje dyplomy. Minęło trzy lata i jakże zmieniło się moje myślenie. Oni w większości pracowali i pracują dalej fizycznie, w magazynach, przy taśmie, w barach. Ja w tym czasie robiłam staże, kursy, podyplomówkę i pracowałam za mniej niż minimalna krajowa. Teraz wcale też nie mam perspektyw na więcej. Oni natomiast mają nowe samochody, stać ich na wczasy na Seszelach, kończąspłacać mieszkania. 


Oj jakże zmieniło się moje myślenie w ciągu tych trzech lat. I mój stosunek do tego kraju. A raczej do społeczeństwa, które jest zepsute mentalnie i tkwi jeszcze bardzo głęboko w przyzwyczajeniach z poprzedniego systemu. 

Praca za granicą jest ciężka, tego nie da się ukryć ale za tą ciężką pracę jest wynagrodzenie za które można godnie.

Na stadion!

10 goli strzelimy Czechom?

13:22, marcin.89
Link Dodaj komentarz »
Idzie nowe

W polskiej lidze piłkarskiej pojawiło się niedawno nowe pokolenie trenerów. Panowie po trzydziestce, z laptopem w ręku, odbywający staże w najlepszych europejskich klubach – to w połowie klubów ekstraklasy norma. Pojawili się kilka lat temu i… zdążyli sporo namieszać. Maciej Skorża zdobył mistrzostwo Polski z Wisła Kraków, Czesław Michniewicz – z Zagłębiem Lubin. Ten drugi poprowadził wcześniej do zwycięstwa w krajowym pucharze Lecha Poznań, a obecnie z sukcesami pracuje z Arką Gdynia. W Polonii Warszawa świetną pracę wykonuje Jacek Zieliński, który doprowadził Groclin Dyskobolię do dwukrotnego triumfu w Pucharze Ekstraklasy. Jacek Zieliński II, były piłkarz Legii trenuje zawodników Lechii Gdańsk. Jeśli jesteśmy przy.

W nauce -i gdzie indziej

Służby ruch i zabezpieczenia otrzymują mieszkania w budownictwie resortowym związanym lokalnie z miejscem pracy[stacje, posterunki]

- procedury i dyscyplina pracy pracy - paramilitarne dlatego ,że inne powodują zagrożenie dla życia klientów

i spowodują w parlamencie i senacie wprowadzenie takiego systemu transportu kolejowego jak wyżej opisałem

Czas wprowadzenia takiego systemu transportu szynowego : 20-30 lat[tyle samo trwał proces zaplanowany i realizowany likwidacji systemu zbudowanego czynem obywatelskim od roku 1919 do 1990].

Przyuczenie praktyczne realizatorów: staże w Niemczech, Francji, Czechach, Węgrach, itd.