O czym chcesz poczytać na blogach?

Stawki vat

życie Agenta Seby - Onet.pl Blog

Dlatego niestety programy np ekonomiczne są mało oglądane.

Jak już doszedłem do ekonomii to troszkę może o Vacie i urzędach skarbowych?
Jak każdy Polak(chyba) wie od 1 stycznia zostanie Nam podniesiony Vat.Odrobinę siedzę w tym temacie i zgadzam się z opinią jednego z fachowców wypowiadającego się na onet.pl że może być katastrofa.Bo to nie tylko samo podniesienie(zmiana) stawek Vat ale i chyba przedewszystkim  zmiana sposobu klasyfikacji towarów i usług.Bo to,że podrożeją towary to jedno o czym wiemy,ale nie wiemy wszyscy jaki cholerny problem będą mieli przedsiębiorcy z właściwym określeniem stawki Vat.
Ale nie tylko tutaj szykuję się dla przedsiębiorców i podatników zmiana.w Urzędach skarbowych oraz izbach skarbowych szykuję się reorganizacja przez wielkie R! I to też od 1 stycznia 2011.Tak jak podatnik szedł np na wezwanie do komórki Vat czy komórki wymiarowej od osób fizycznych tak.

piotrkrzystek.blog

W latach kolejnych.

skomentuj (1)

Rujnują nam gospodarkę morską! 2011-02-25 10:09:06

Większość krajów UE  stosuje zerową stawkę VAT na usługi portowe. Jest to zgodne prawem i dyrektywami unijnymi. W Polsce do końca 2007 roku taka zasada również obowiązywała.

Znowelizowane przepisy obowiązują od 2008 roku. W myśl ich nowej interpretacji Urzędy Skarbowe oczekują od przedsiębiorców świadczących usługi portowe zapłaty.

Morską. Dowód? Ok. 100 przedsiębiorstw funkcjonujących tylko na terenie Zespołu Portów Szczecin-Świnoujście będzie musiało oddać łącznie 300 milionów złotych! Bankructwo tych podmiotów może oznaczać utratę ok. 10 tysięcy miejsc pracy. Nie możemy do tego dopuścić.

Stosowanie 23% stawki VAT za usługi portowe spowoduje także marginalizację polskich portów względem europejskich konkurentów. Aby temu zapobiec konieczna jest zmiana przepisów, oraz odstąpienie od ściągania zaległego podatku od przedsiębiorstw świadczących usługi portowe.

Dlatego podpisałem apel do Donalda Tuska.

Kalkulatory internetowe

Kalkulator kredytów samochodowych

Kto z nas nie marzy o nowym samochodzie? Zapewne niewiele jest takich osób Niestety niewiele osób może pozwolić aby kupić wymarzone auto za gotówkę. W dzisiejszych czasach ceny nowych samochodów są astronomiczne, ponadto podwyżka stawki VAT znacznie podniosła ceny aut.

Gdy nie ma się wystarczającej ilości gotówki można skorzystać z oferty kredytowej jednego z banków. Jednak nie jest tak łatwo wybrać korzystnie oprocentowaną pożyczkę. Umowy kredytowe najeżone są haczykami, a wysokość raty nie zawsze jest oczywista ze względu na różne “triki” i “promocje” stosowane.

NIKOMUNIKATY

Na tydzień przed. A teraz do ostatniej chwili w kasie były bilety.

Z czego to wynika? Z nasycenia rynku, które świadczy o normalizacji – publiczność nie rzuca się już na każdy koncert, ale zaczyna przebierać w bogatej ofercie, która niewiele różni się od tej na Zachodzie. Do tego dochodzi podwyżka cen biletów związana z wprowadzeniem 23-proc. stawki VAT. – Skoro ludzie muszą wydać większe pieniądze, wolą wydać na coś pewnego. Najbardziej odczuły to zespoły z tzw. średniego pułapu, grające dla kilkuset osób.

Piotr Wieteska menedżer Kultu

Oczywiście wojenki Kazika ze swoimi fanami (i nie tylko) nie mają na frekwencję na koncertach Kultu żadnego wpływu.

Spokojnie - moje dziecko ma "tylko" autyzm - bloog.pl

"Premier rozważa też zapowiedź podniesienia wysokości składek dla samozatrudnionych oraz likwidacji 50-proc. kosztów uzyskania przychodu dla twórców czy dziennikarzy. W przypadku realizacji najgorszego, recesyjnego scenariusza, rząd zakłada podniesienie składki rentowej, wzrost akcyzy i zmianę stawek VAT." - to tylko zapewne kropla w morzu fantazji miłościwie nam panujących. Dodajmy jeszcze walkę z wydłużeniem wieku emerytalnego, bo przecież ZUS na czymś zaoszczędzić musi, a emeryt żyjący dłużej niż 7 lat od uzyskania tego wątpliwego przywileju odpoczynku to już niewygodny pasożyt.

PS - Wielki konkurs - bez ściemy ;)

Każdemu, kto

- przekona Princessę do zjedzenia czegokolwiek innego niż to co je teraz

- przekona ją, że z kubka też się da pić

- przekona ją, że toaleta nie gryzie

Litrowa butelka whisky stawiam!!!

THINK - it's not illegal yet

Słowa.

Po raz wtóry dostrzegam, że niewielu osobom zależy na powodzeniu całego przedsięwzięcia. Fejsbukowy profil "TAK" DLA ELEKTROWNI JĄDROWEJ W POLSCE ma trochę ponad 3 tys. członków. Jest nadzieja? Wątpię. Dla porównania: profil Tak dla metra 24h - 15 tys. osób, TAK dla utrzymania zerowej stawki VAT na książki - 18 tysięcy.

Być może dopiero gdy na metro zabraknie prądu, a książki będzie można czytać tylko w dzień, czyli po pierwszych blackout'ach, kraj pogrążony w ciemności uświadomi sobie, że prąd nie powstaje w gniazdku. Ani tym bardziej w wiatrakach...