O czym chcesz poczytać na blogach?

Stawka vat

Blog Joanny Senyszyn - Onet.pl Blog

Powrót do Bieruta, Gomułki i Cyrankiewicza. W 1971 r. I sekretarz PZPR nakazał likwidację portretów władców PRL w placówkach dyplomatycznych, urzędach i szkołach. Co zatem mógł zrobić I emeszetowiec RP? Nakazał wieszanie Komorowskiego. Chwilowo portretów. Czyżby słodka zemsta za to, że nie on był kandydatem PO na prezydenta?

Na trzy lata główna stawka VAT wzrośnie o 1 pkt proc., z 22 do 23 proc. Ma to dać budżetowi 5-6 mld zł dochodów rocznie. Wbrew zapowiedziom marszałka Schetyny, VAT na żywność.

BLOG - Bartłomiej Jasiński - blog polityczny

Podatku VAT na ksiązki została przegrana, ministerstwo finansów rezygnuje z walki z Komisją Europejską. Tym samym od 1 stycznia 2010r. będziemy mieli 5% stawkę. Szczególnie to bolesne, że z pewnością odbije się na poziomie czytelnictwa w Polsce, co pokazują statystyki, obecnie najniższego od 20 lat! Ponad 60% Polaków nie przeczyta w ogóle nawet jednej książki w roku. Stawka VAT na wydawnictwa, co trzeba przyznać, była obok Irlandii i Wielkiej Brytanii, najniższa w UE. Nie zmienia to faktu, że w ten sposób zachęcaliśmy do czytelnictwa.

Niestety, ale to ma i mieć będzie, znaczne skutki. Zacznijmy od prozaicznej i wydawałoby się codziennej sprawie. Polszczyzna rodaków jest na coraz gorszym.

O 30%, a firmy zaczynają tonąć w długach. Oczywiście można by stwierdzić, że oto Polacy na potęgę oszczędzają. Tylko dziwnym jest fakt, że te oszczędności dotyczą „chleba naszego powszedniego”. Czyżbyśmy zaczęli masowo przechodzić zatem na dietę? Nie. Po prostu nasze społeczeństwo ubożeje. A będzie jeszcze gorzej. Przecież podwyżka podatku VAT oraz akcyzy na paliwo, przy obecnej sytuacji na rynku rolnym (najpierw powodzie, potem susza, znów powodzie), oznacza nic innego jak tylko wzrost cen żywności, który już się zaczął. Pan minister Rostowski przedstawia statystykę, z której wynika, że czeka nas obniżka VAT-u na podstawowe artykuły! Nie chcę szydzić, ale przypomina mi to nieco podwyżki rodem z PRL,.

Kot w gołębniku. Otwarte spojrzenie na świat. - Onet.pl Blog

Rośnie nierównowaga zadłużenia w strefie euro.
To akurat jest oczywiste - dlaczego jeden kraj ma mieć większy dług adrugi mniejszy. Towarzysze z Niemiec - proszę natychmiast się zadłużyć.

Dlatego spekulanci finansowi stawiają na dezintegrację strefy.Wiedzą, że kryzys będzie się pogłębiał, a zyski firm i banków będą nadal spadać. Coraz trudniej będzie odzyskać długi zarówno publiczne,jak i prywatne.
bełku, bełku, bełku. (Tutaj.No ale tym razem, to rząd poszedł po całkowicie marksistowskiej linii. Wolny rynek przeszkadza towarzysze? - Chciałoby się zapytać. Pierwszy krok w tę stronę został wykonany. Czy znów skończymy pustymi półkami i kartkami na mięso?

 • Stawka VAT ma zostać podniesiona. Na razie o 1 punkt procentowy do23 i 8 (na żywność). Tak, dobrze przeczytaliście - jedna z wyższych w Europie stawek VATu ma jeszcze wzrosnąć, co oznacza że wydająca 3tys.zł. rodzina odda miesięcznie rządowi.

 • analiza nieruchomości

  Zmniejszeniem podatków.

  Wartość przychodów budżetowych przy stawce opodatkowania równej t = 0% jest zerowa. Zgodnie z teorią Laffera kolejne wzrosty stawek opodatkowania powodują coraz mniejsze przyrosty przychodów podatkowych, aż do momentu, w którym dalszy wzrost stawki będzie skutkował obniżeniem całkowitej wartości przychodów z tytułu podatków. Gdy stawka opodatkowania osiągnie t = 100%, przychody znów będą zerowe. Punkt na krzywej Laffera odpowiadający stawce maksymalizującej przychody podatkowe nazywany jest punktem nasycenia. Z kształtu krzywej Laffera wynika, że ten sam poziom przychodów do budżetu z tytułu podatków rząd może osiągnąć dla dwóch różnych stawek opodatkowania – t1 i t3.

   

  .

  Działalności gospodarczej, podmioty zaprzestają działalności i żadne dochody nie są wytwarzane (albo są wytwarzane w szarej strefie). W ten sposób przestaje istnieć przedmiot opodatkowania i przychody z tego tytułu mają wartość zerową.

  Tagi: ekonomia krzywa Laffera podatek pośredni Vat
  23:43, analizanieruchomosci
  Link Dodaj komentarz »
  analiza nieruchomości

  Analiza poszczególnych nieruchomości w formie .pdf trzymane na odzielnym.

  Dawid Konrad W. - Onet.pl Blog

  Dopalacze są "be"
  A także niesmaczne, szkodliwe, odrażające i nacechowane dziesiątkami tego typu przymiotników. Może tak, może nie, nie mam pojęcia, bo nigdy nie próbowałem.    Sprawa dopalaczy stała się niedawno tak głośna, że zagłuszyła i VAT i obrońców krzyża. Ustawa anty-dopalaczowa została poparta niemal jednomyślnie - więc sukces. Moim zdaniem dopalacze mogą sobie być legalne, byle tylko na każdem opakowaniu znajdowała się informacja o skutkach spożycia danego produktu (na paczkach papierosów są informacje w stylu "palenie zabija" i nikomu to nie.
  Nie jest problem samorządu, a wykonawców.

  _________________________________

  "Kuba" nie odpuszcza, ale i ja nie zamierzam:

  1. Nie wiem skąd szanowny "Kuba" wyciągnął te artykuły, chyba z jakiejś ustawy, zakładam jednak, że wyciąg jest autentyczny.
  2. Nawet jeśli stawka jest autentyczna, pragnę zauważyć, że na te 2 złote z litra składa się również VAT i podatki nakładane na stacje benzynowe, które wsiąkają w ceny paliwa.
  3. Budowa obwodnicy w żadnem wypadku nie może być finansowana z kasy miejskiej i chyba nie jest, to znaczy nie powinna być finansowana w 100%, no i oczywiście jeśli już jesteśmy w ZSRE to niech nam.

  Polityka i wojna

  dekert29
  Link Dodaj komentarz »
  wtorek, 28 grudnia 2010
  PO popiera model rodziny bezdzietnej ??

  Uwaga !

  Przypominam, iż rząd "ryżego" Donka od 1 stycznia 2011 r. podnosi VAT na ubranka dziecięce o 16 punktów procentowych !!! Krótko mówiąc, podatek od wartości dodanej wzrośnie w tym wypadku z 7% do 23% !!!

  Nasz genialny, pracowity, a uśmiechnięty premier powinien, w ramach antyrodzinnej "polityki postępowej", także wprowadzić:

  - ulgi podatkowe dla "singli";

  - dopłaty NFZ-u do każdej "skrobanki";

  - podatek.

  Bo już nie można tego znieść !

  PS.

  "Decyzja o podwyżce to skutek wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TS UE) w sprawie Komisja Europejska przeciwko Polsce (C-49/09) z 28 października 2010 r. Trybunał stwierdził, że Polska nie jest uprawniona do stosowania obniżonej stawki VAT na ubranka i obuwie dziecięce, a właściwa dla nich powinna być stawka podstawowa."(cytowane za: podatki. gazetaprawna.pl)

  A co na to "PeŁo" ?

  Tagi: budżet PO podatki podwyżka VAT rostowski rząd Tusk
  22:00, dekert29
  Link Komentarze (1).