O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Starzenie

Druga młodość

(www.wikipedia.pl)

Starość - stan będący efektem starzenia się, ostatni okres życia u ludzi. Starość ma przede wszystkim wymiar biologiczny (fizjologiczny), lecz także poznawczy, emocjonalny i społeczny.

Starzenie się to zmniejszenie zdolności do odpowiedzi na stres środowiskowy, które pojawia się w organizmach wraz z upływem czasu, naturalne i nieodwracalne nagromadzenie się uszkodzeń wewnątrzkomórkowych, przerastające zdolności organizmu do samonaprawy. Starzenie się powoduje utratę równowagi wewnętrznej organizmu, co zwiększa ryzyko wystąpienia chorób. Prowadzi do upośledzenia funkcjonowania komórek, tkanek, narządów i układów, zwiększa podatność na choroby (np. choroby krążenia, Alzheimera, nowotwory), wreszcie prowadzi do śmierci.

Nauka zajmująca się starzeniem to gerontologia. Gerontologii nie należy mylić z geriatrią, która jest nauką o chorobach wieku podeszłego.

Charakterystyczne objawy starzenia:

  • utrata masy mięśni i kości,
  • zanik komórek funkcjonalnie czynnych różnych narządów i zastępowanie ich przez.

P300

Co ciekawe, nie wykazano istotnych różnic w FA między średnią a starszą grupą. Na tej podstawie autorzy sądzą, że lata średnie w dorosłości są czasem, kiedy następuje przejście od rozwoju do starzenia się włókien nerwowych, aczkolwiek nie tłumaczy to, dlaczego w po tym okresie życia nie uwidoczniono dalszego obniżania się FA. Poniekąd okazało się także, że zmiany we wskaźniku FA poprzedzają zmiany uwidaczniane przez typowe obrazowanie strukturalne – różnice w FA pojawiły się między młodszą a średnią grupą, podczas gdy różnice objętości istoty białej wg. VBM pojawiły się między grupami średnią a starszą. Tym samym nie można całkowicie powiedzieć, że starzenie się istoty białej rozpoczyna się tak późno, jak to sugerowałyby wyniki VBM.

W programie badawczym Naftali Raza i wsp. badano zmiany w anatomii mózgu, jakie następują w przeciągu 2,5 lat. Badania polegały na trzykrotnym skanowaniu głowy rezonansem magnetycznym (MRI), gdzie każde skanowanie odbywało się co 15 miesięcy. W badaniach uczestniczyło początkowo 40 osób w wieku 49 lat i więcej, które wyselekcjonowano spośród przeszło 600 chętnych. Autorom tych badań szczególnie zależało na tym, aby mieć pewność, że badają naturalne procesy starzenia się, nie obciążone wpływem przeróżnych dolegliwości związanych z wiekiem, stąd też przyjęli oni aż tak.

Witamy w Poznaniu. Welcome to Poznan.

Andrzejki 2011 w Poznaniu

Zabiegi anty-aging – produkty marki xylogic (1)

16 lis

Starzenie się skóry jest naturalnym procesem postępującym wraz z upływem czasu.

Z wiekiem zmniejsza się biologiczna aktywność komórek naszego organizmu, zdolność do regeneracji i odnowy komórkowej. Starzenie się skóry jest procesem złożonym, a pierwsze oznaki pojawiają się już ok. 30 roku życia. Jedną z nich jest spadek poziomu nawilżenia i elastyczności skóry.

Komórki tracą zdolność do wiązania wody i zatrzymywania jej w naskórku. Zmniejsza się aktywność gruczołów łojowych, w związku z czym dochodzi do uszkodzeń płaszcza hydrolipidowego, który pełni funkcję naturalnej bariery ochronnej skóry. Przyczyną pogłębiającej się suchości jest również zmniejszenie ilości ceramidów (lipidów decydujących o stopniu nawilżenia i elastyczności skóry) w naskórku i naturalnego czynnika nawilżającego (NMF). Zaburzenia i zmiany hormonalne.

Nieokreślona.

I niech znowu pachną kadzidełka i świeczki, cieszą kolorowe skarpetki. Niech będą papeterie, zasuszone kwiaty, odręczne listy.

Syndrom przedurodzinowy zapewne. W połączeniu z PMS-em. I moim ogólnym usposobieniem chyba.

Jestem rozbita. Lawiruję na krawędzi "niczego od nikogo nie chcę i nauczę się wszędzie bywać sama i radzić sobie bez niczyjej pomocy i wsparcia" a "niech ktoś poukłada moje życie za mnie".

Zawsze wydawało mi się, że wiem, czego chcę (albo przynajmniej: czego nie chcę) i do czego dążę. Ostatnio raz po raz budzę się, uświadamiając sobie, że nie mam już nawet bladego pojęcia. A powinien być przełom. Plany. Cokolwiek. Tymczasem na pytanie "wiesz już, co zrobisz ze sobą po studiach?" wciąż reaguję głównie fukaniem i tekstem o grudniowym końcu świata. Bo tak łatwiej. Na chwilę.

Nie wiem nie wiem nie wiem.

Ustalam sobie jedno, myślę jedno, robię drugie. Jak nie ja. Diabli wzięli poukładanie, pedantyczne wtykanie rzeczy w odpowiednie szufladki, zostało tylko sprzątanie.

Chyba się starzeję.

Na pewno się starzeję.

Help!

Nie, nie, nie ze starzeniem. Z życiem, tak ogólnie. Ze starzeniem, przypuszczam, dam sobie jakoś radę. Z.

Angels of Fate

Strona główna Jutro mam urodziny ^^
Może nie uważam tego za najszczęśliwszy dzień na świecie, ale nie ma co ukrywać, że jest wyjątkowy i ważny. Jutro około godziny ósmej kończę 17 lat. Wiem, wiem, to dużo, ale każdy się starzeje. W ciągu każdej sekundy starzejemy się, więc urodziny to tylko taki symbol XD Szczerze mówiąc, jeszcze niedawno bałam się urodzin. Mnie przeraża dorastanie i ogólnie starzenie się. Może naoglądałam się za dużo anime i filmów o wampirach. W anime prawie każdy bohater (bohaterka) ma 15 lat. To pewnie taki ideał, z którego wyrosłam 2 lata temu ;_; No, ale nawet mając 17 lat można być kimś fajnym, przeżyć ciekawe przygody, zrobić coś niesamowitego. Starzenia się nikt nie zatrzyma, dlatego nie powinno sie o tym mysleć, a przynajmniej jak najmniej. Oczywiście trzeba pamiętać, że życie mamy tylko jedno i nie można go zmarnować.
Teraz czuję się podekscytowana urodzinami, chyba jak zawsze. Jak już pisałam, urodziny są dla mnie ważnym dniem, zawsze muszą być idealne ^^" Dlatego, by nic jutro nie robić (oprócz świętowania), sprzątam i.

Starzenie się

Ona w sercu,w zbożu, w śpiewie ona w splocie ludzkich rąk-Nicole McKinley - Onet.pl Blog

Brak tytułu
Nicole obudziła się na podłodze i poczuła mocny ból w krzyżu. Przeczesała ręką kasztanowe włosy i uznała że się starzeje. Nie wiedziała czy wczorajsze wydarzenia to sen czy jawa. Udała się da łazienki. Po porannej toalecie, postanowiła obudzić Lily która zawsze była łaskawa poinformować co nasza bohaterka wyprawiała pod wpływem alkocholu.
-Lily, Lily, złotko-mówiła i szturchała przyjaciółkę w ramie
-Która godzina?-wymruczała przez sen
Nicole dopiero teraz spojrzała na zegarek
-Yyu..w pół do szóstej?
-To odwal sie, przyjdż za kilka godzin.
-Co ja mam teraz robić ?
-Idź spać.-pufnęła i zakryła się kołdrą'
Stęknęła i ruszyła zobaczyć co zostało z PW biorąc po drodze różdżkę.
-posprzątam co mam robić.-szepnęła w przestrzeń
Ze zdziwieniem uznała że w Pokoju wspólnym Gryfonów nic panuje idealny porządek.
Z gryfońskich składów.

Blog nie o życiu. Biegające kropki...........

Groch z kapustą. Uważacie? Ha, nie takim Zagłoba starcem, iżeby jeno Jana dzieci piastować.
Bom też już nie taki gładysz, jako i wówczas kiedym młodym junakiem był. O, natenczas to białogłowy ujrzawszy mnie wnet mdlały, choć szlachcicowi chwalić się nie przystoi. Jeno zasumptuję, że i głos jako cherubin miałem i wiersze cudnej urody chwilami kleiłem, niechaj byle minstrel się schowa. Lecz cóż, waćpanowie, człek się starzeje, jakem obmyślił już drzewiej nieco. Quod erat demonstrandum.
A dolejcie kapeńkę miodu owego, co tu u waćpanów słynny głosem stentorowym po Rzeczypospolitej naszej ukochanej. Pijmy zatem, nunc est bibendum. Gdzieżem perorować zakończył? Ach, tak.

antygona82

Lepiej.

A teraz marzę aby ktoś zmyl mi makijaz i umył zęby, albo żeby się samo zrobiło. Zamknełabym wtedy tylko oczka i blogośc by mnie ogarnęła, cudowna błogość. Właśnie zaczeło mnie okropnie kłuć w prawym boku, pod żebrami. Na co to? Kurde, starzeje sie.
Fizycznie tylko, w psyche sie nic nie zmienia, mam wciąż kilkanaście lat. Przynajmniej w coniektórych sprawach.
A i jeszzce zimno mi. Codziennie piję herbatę z dodatkiem miodu, ale coś czuję ze choróbsko mnie nie ominie. Oby było Lagodne bo nie cierpię L4.

Dobra, idę myć zęby i zmyć makijaz, jakoś się zmuszę

 
1 komentarz

Napisane w kategorii Bez kategorii