O czym chcesz poczytać na blogach?

Stany zjednoczone

Dyplomacja i Finanse

sobota, 15 sierpnia 2009
Amerykańsko-australijskie perspektywy
W wyścigu o fotel prezydenta Stanów Zjednoczonych Barack Obama uzyskał nieprawdopodobne poparcie swoich australijskich „przyjaciół”. Prawie co piąty Australijczyk, gdyby mógł, głosowałby za Obamą. Jak wyglądają.
Reformy.
Więcej »

22:46, czempijan , Stany Zjednoczone
Link Dodaj komentarz »
środa, 19 sierpnia 2009

Blog katiakasiunia

Imię:Zac

Nazwisko:Efron

Miejsce urodzenia:San Luis Obisbo,Kalifornia(Stany Zjednoczone).

Wiek:21

Zapiski Papisty

Jezus mówi: "Poznacie drzewo po jego owocach. Nie może dobre drzewo rodzić złych owoców, a nie złe drzewo dobrych"?
Nasuwa się pytanie, czy można powiedzieć, iż w porównaniu z protestantyzmem katolicy rodzą wyraźnie dobre owoce? Dlaczego np. protestanckie Stany Zjednoczone stoją moralnie wyżej od katolickiej Ameryki Południowej? Dlaczego nawet zlaicyzowany i zdemoralizowany Zachód pod niejednym względem wydaje lepsze owoce, aniżeli katolicka Ameryka Południowa. Dlaczego w tradycyjnie katolickiej Ameryce Południowej przestępczość jest tak wielka, że.

Centrum Inicjatyw Międzynarodowych | Blog stowarzyszenia

Manichejski, co pozwala na zapewnienie sobie poparcia ze strony opinii publicznej. „Amerykanie to krzyżowcy”, którzy chętnie prowadzą działania w imię „walki ze złem”.

Nie mniej istotna jest również szybkość działania, a mianowicie – Stany Zjednoczone są niechętne do prowadzenia długotrwałych działań wojennych, tym bardziej okupacyjnych, dążą więc do zgromadzenia przeważającego potencjału i osiągnięcia zwycięstwa w jednej decydującej bitwie. Ma to swoje źródła zarówno w American way of life jak i dążeniu do.