O czym chcesz poczytać na blogach?

Stany skupienia

blagier blog

Rano pójść zobaczyć lód na Odrze i korzystać jeśli można, ze sposobności wejścia dwa razy do tej samej rzeki.P.S:Wszelkie podobieństwo "A przed snem" do "Post Scriptum" niezamierzone.
blagier 2006-02-10 01:21:47
skomentuj (1)
Stany
Stany Euforii. Stany Nieustalone. Stany Przejściowe. Stany Lękowe. Stany Szczęścia. Stany Depresyjne. Stany Upojenia. Stany Mgliste. Stany Nadziei. Stany Erekcji. Stany Skupienia. Stany Uwagi. Stany Wiary. Stany Zdrowia. Stany Agonii. Stany Podziwu. Stany Wspomnień. Stany Wzlotu. Stany Upadku. Stany Zawieszenia. Stany Współistnienia. Stany Zależności. Stany Ciszy. Stany Łez. Stany Subiektywne.Stany Duszy.Stany Zjednoczenia....................

świat nie jest taki zły

I zlewach (kuchenny mi przecieka). Tak jakoś zeszłam w rozważaniach na moją ulubioną fizykę i...
...odkryłam pewną analogię.
Otóż zachowanie uczestników narady można porównać do własności substancji i zarówno w jednym jak i drugim przypadku wyróżnić cztery stany skupienia:
1. Stan stały (inaczej ciało stałe)
Ciało urzędnika, który prezentuje taki stan skupienia, jest wyraźnie widoczne w grupie zebranych. Nie pozwala ani na chwilę zapomnieć o jego obecności, ponieważ bez przerwy wchodzi w interakcje z sąsiadami,.Mieć problemy z oddychaniem, co wyjaśnia dziwne dźwięki, niesłusznie uważane za pochrapywanie.
3. Stan gazowy (gaz)
Ze względu na groźbę wylania z pracy, typowy stan gazowy występuje obecnie w urzędach niezwykle rzadko. Zdarza się jednak inny objaw zmiany stanu skupienia ze stałego na gazowy w przypadku wyjątkowo długiej i nudnej narady. Ciało urzędnika w tym stanie skupienia ma zamknięte oczy, pochyloną głowę i może wydawać dźwięki świadczące o pełnym rozluźnieniu. Gaz ten w wyniku interakcji z ciałem stałym zmienia się.

!Blog - Onet.pl Blog

Nie dało. A tak w ogóle to zupełnie nie o tym chciałem pisać. Teraz trochę nie pasuje tematycznie chyba, ale co tam. Podobno mięso indyka z budyniem cappucino też nie pasuje. To było mięso? Osoba zorientowana proszona o korektę.
No więc co do tych zmian, to nawet pewne stany zdarzają się zmieniać. Stany skupienia, stany świadomości. I w ogóle. I w pewnym sensie mój stan też się niebawem zmieni. Za jakieś 154 dni i 13 godzin. Cieszę się :)
mcAnswer (02:05)

sol-angelika.blog


Cztery czynności alchemiczne:
COAGULATINO – SOLUTINO – SUBLIMATINO - CALCINATINO.
Cztery litery świętej sylaby:
A – O – U - M.
Cztery kabalistyczne sefiroty:
ŁASKA – PIĘKNO – SIŁA - PANOWANIE.
Cztery stany istnienia:
ŻYCIE - UMIERANIE I ŚMIERĆ - OKRES PO ŚMIERCI - ODRODZENIE.
Cztery stany świadomości:
LETARG - SEN GŁĘBOK - SEN PŁYTKI - JAWA.
Cztery jakości stworzenia:
STAŁOŚĆ – PŁYNNOŚĆ – LOTNOŚĆ - ŚWIATŁO.
Cztery.– ESTETYCZNA – INTELEKTUALNA - MORALNA I DUCHOWA.
Cztery podstawowe operacje algebraiczne:
DODAWANIE – ODEJMOWANIE – MNOŻENIE - DZIELENIE.
Cztery wymiary:
SZEROKOŚĆ – DŁUGOŚĆ – WYSOKOŚĆ - CZAS.
Cztery stany skupienia:
CIAŁO STAŁE – CIECZ – GAZ - PLAZMA.
Cztery zasady budujące DNA:
T – A – G – D.
Cztery temperamenty według Hipokratesa:
FLEGMATYK – MELANCHOLIK - SANGWINIK - CHOLERYK. (...)

Olga Tokarczuk.