O czym chcesz poczytać na blogach?

Ssaki

Blog o Woobisiach - Onet.pl Blog

I jest większy niż inne.

Woobisy są co tydzień(tak sądzę) w piątek i sobotę narazie tylko dla pand ze złotym pakietem ale potem napewno będą dla wszystkich.Te milutkie stworzonka są jak bolisie ale bardziej milutkie.
ssak (12:35)
Nieczekaj bądź pierwszy...

****O mnie☻****
'
To moja panda Ssak,jest dziewczyną i jest od początku panfu ma 398dni.Miałam 3 razy złoty pakiet i dwa razy.

Tajemnice świata przyrody - Onet.pl Blog

Dlaczego wieloryby są tak olbrzymie?

 

Większy od dinozaurów, płetwal błękitny jest największym zwierzęciem,

jak kiedykolwiek żyło na Ziemi. Może osiągnąć do 33 m długości,

czyli tyle, ile wynosi długość jumbo jeta. Ciężar tego kolosa dochodzi do 150 ton, co odpowiada masie 30 przeciętnych słoni. Płetwal błękitny może osiągać takie rozmiary, ponieważ jego olbrzymie ciało jest unoszone przez wodę. Wieloryby są znakomitymi pływakami. Niektóre potrafią nawet wyskakiwać z wody w powietrze.

 

Co to jest otwór oddechowy?

 

Morskie ssaki, m.in. wieloryby i delfiny, nie mogą oddychać pod wodą jak ryby.

I Believe I Can Fly - Onet.pl Blog

Z zanikiem niektórych kości rozwinęły się inne.Charakterystyczną  cechą czaszki orki, (podobnie jak u innych zębowców) jest jej asymetryczność. Wynika to z racji że lewy otwór nosowy jest większy niż prawy więc również otwór oddechowy (tzw. ,,blowhole" ) przesunięty jest bardziej w lewo.Cężko jest  to dostrzec gołym okiem, ale czasem można zobaczyć iż orki wynurzając się lekko przechylają ciało na prawą stronę .

 

Oddech:

Orki tak jak inne ssaki muszą oddychać tlenem.Nie są rybami więc nie posiadają skrzel lecz płuca tak jak ssaki. Aby żyć i normalnie funkcjionować orki potrzebują co 30sekund-1minutę wynurzać się z wody i pobierać tlen z powietrza. Służy im do tego specjaklny otwór nosowy umieszczony na głowie. W trakcie gdy zwierzę się zanurza otwór ten zostaje zamknięty.Powietrze kiedy zwierzę się wynurza wypuszczane jest szybko i pod dużym ciśnieniem, dzięki czemu na powierzchni wody wydech widziany jest jako fontanna wody nieco przypominająca gejzer.

 

Zagubieni w Czasie/geologia liryczna/ - Onet.pl Blog

Potrawy. Ten lemurek żywi się liśćmi.
To źle, skrzywiła się rozczarowana Basia.
Liści jest tutaj bezmiar i w dużym wyborze, a więc trudno będzie go przekupić, podobnie jak biesiadnika przy suto zastawionym stole.
Po czym przełknęła ślinę przypomniawszy sobie, że jest głodna.
Władku co będzie z jedzeniem - spytała.
Wybór jest duży - odpowiedział Władek.
Tutaj są już ssaki i można zastawić na nie wnyki.
Basia jednak zasmuciła się.
Dlaczego jesteś taka markotna, zapytał Władek przewidując ,  o co jej chodzi.
Basia zrobiła kwaśną minę i powiedziała.
Nie mam ochoty patrzeć jak będziesz zabijał bezbronne zwierzęta. Faktycznie problem był duży. Władek identycznie pomyślał. Trochę źle czułby się, gdyby musiał zadać śmiertelny cios bezbronnemu zwierzątku uchwyconemu w paści.

Blog o Zwierzętach

W Indiach, na Półwyspie Indochińskim i na Sumatrze. Największe zamieszkują tajgę syberyjską.


  Samce żyją samotnie na rozległym terytorium, które może się pokrywać z terytoriami kilku samic. Kiedy do granic ich rewiru zbliża się inny samiec, odstraszają go rykiem. Aktywne są przede wszystkim o zmroku i w nocy; zdobycz wykrywają raczej za pomocą wzroku i słuchu niż węchu. W ciągu nocy mogą przebyć do 20 km; potrafią wykonać skok na odległość około 6 m. Dobrze pływają, nieźle radzą sobie ze wspinaniem. Głównym ich pokarmem są duże ssaki, takie jak dziki, bawoły czy jelenie. Pomimo wielkości i siły tych zwierząt, około 90% tygrysich łowów kończy się niepowodzeniem.Tygrysy rzadko atakują ludzi, ale jeśli się to zdarzy, mogą nabrać upodobania do polowań na nich. Młode rodzą się o każdej porze roku. Do osiemnastego miesiąca życia nie potrafią
samodzielnie upolować zdobyczy i pozostają przy matce aż do dwóch - trzech lat.
 

Komentarzy: 0

Zwierzaki - Onet.pl Blog

Rybaki nietoperze:zamieszkują tropiki Nowego Świata,chwytają ryby swymi mocnymi pazurami.
Wampiry nietoperze:Wampiry nacinają skórę ofiary swymi ostrymi ząbkami i spijają krew.  
Dzaries (23:01)
Proszę o komentarz
Ssaki:Słoń
Ambystoma plamista lub europejska salamandra plamista-wyróżniają się jaskrawymi plamami.  
Dzaries (19:18)
Proszę o komentarz
Łosie!

Łosie są największymi ssakami z rodziny jeleniowatych, a poroża samców osiągają imponujące rozmiary.Rozpiętość.

zapiski

Nietoperze, rękoskrzydłe (Chiroptera) – rząd ssaków łożyskowych, obejmujący ok. 1100 gatunków, do którego zalicza się 17 rodzin zgrupowanych w dwóch podrzędach:

nietoperzy owocożernych (Megachiroptera)

nietoperzy owadożernych (Microchiroptera)

Są to jedyne zdolne do aktywnego lotu ssaki, w przeważającej większości prowadzące nocny tryb życia. Specyficzną postawę w spoczynku – zwisanie głową w dół – nietoperze zawdzięczają specjalnej budowie tylnych kończyn

Morfologia [edytuj]

Skrzydła

Nietoperze cechują się skrzydłami umożliwiającymi im samodzielne latanie. Skrzydła powstały z wydłużonych palców przedniej kończyny, przedramienia, ramienia oraz błony lotnej..