O czym chcesz poczytać na blogach?

Spyware

Wszystko o komputerach i informatyce

Dalej.
Istnieje kilka sposobów, które pozwalają na zabezpieczenie naszych komputerów przed coraz groźniejszym problemem, jakim jest spyware.
Jeśli zdarzyło Ci się odwiedzić stronę, która wymaga instalacji kontrolki Active X, pobierz ją z zaufanej witryny (np. Mozzilli). Zazwyczaj autorzy stron, umieszczają gotowe odnośniki do miejsc skąd można pobrać interesujące nas formanty. Uważaj jednak, często kryć się tam może program szpiegujący.
Dobrym pomysłem będzie też dodatkowa instalacja specjalnych programów, skupiających na wyszukiwaniu tego typu zagrożeń. W internecie możemy znaleźć szeroką gamę darmowych anty spyware (np. Spybot Search and Destroy, Ad-Aware, AVG Anti-Spyware etc. ). Należy jednak bezwzględnie pamiętać, że najlepsze narzędzie może nie sprawdzić się w "dziurawym" systemie, bądź też po prostu nie rozpoznać zagrożenia. Istnieje też druga strona medalu. Wadą wielu anty spyware jest nadmierna czułość i troska o nasze komputery . Niekiedy zdarza im się usunąć pliki niezbędne do prawidłowego funkcjonowania systemu (Windows).
Przy każdorazowym skanowaniu, twórz kopię zapasową rejestru dla swojego bezpieczeństwa.
Jeśli pomimo tego Twój system nie działa prawidłowo, wyświetla Ci się mnóstwo niepotrzebnych reklam,.

Moje spojrzenie na darmowe programy

Moje spojrzenie na darmowe programy
RSS
środa, 30 marca 2011
Spyware Terminator

Spyware Terminato to jeden z najlepszych programów do zapewniania całkowitej ochrony laptop

Spyware Terminator download

13:26, mojeprogramy
Link Dodaj komentarz »
Bearshare

Jedną z najlepszych aplikacji p2p jest BearShare. Program Bearshare daje możliwość pobierania wielu

pobierz Bearshare

10:55, mojeprogramy
Link Dodaj komentarz »
.

Blog karroolleek

Potrzebuje pomocy.
No wiec mąż jeszcze raz zwleka się z łóżka, ubiera się i schodzi na dol.
Otwiera drzwi, ale z powodu ciemności nic nie widzi, węec woła:
- Hej, czy nadal trzeba pana popchnąć?
Z ciemności dochodzi glos:
- Taaaa...
Ale ponieważ nadal nie potrafi zlokalizować faceta, krzyczy:
- Gdzie pan jest?
- W ogrodzie, na huśtawce...

Wyślij dowcip | Ocena: 4.2 | Oceń! 5 4 3 2 1
Porównaj ceny!

Co to jest nic?
- Pół litra na dwóch!

Wyślij dowcip | Ocena: 3.0 | Oceń! 5 4 3 2 1 Porada bezpieczeństwa:
Pozbądź się spyware! Używaj Firefoxa zamiast Internet Explorera! Firefox jest uznawany za najlepszą i najbezpieczniejszą przeglądarkę internetową. Firefox jest bezpłatny i wyposażony w Google Toolbar.

Brakuje mi tamtych czasów, kiedy człowiek czuł się zupełnie wolny. Pełnią radości było taplanie się w błocie i ciągnięcie dziewczyn za warkocze. Można było zostać bohaterem okolicy jeśli zjadło się dwanaście kiełbasek i nie puściło pawia. Zaś najtwardszych poznawało się po tym, że wracali do domu najpóźniej mimo krzyków matki.
Ech, to były czasy! Plucie na odległość, rzucanie śniegiem w dzielnicowego,.

MóJ ChMuRkOwY BLoGaSeK :-)

Ot takie samolubne życzonka

skomentuj (1)WIRUSISKO 2006-01-05 23:27:29


No i mój komputer podłapał chyba coś znacznie poważniejszego niż zwykłego wira. Założyłem sobie wreszcie Gadu-Gadu, bo przecież nareszcie odkryłem, że coś takiego istnieje. Pięć minut potem ktos się odezwał:
- Witam
- Witam - odpowiedziałem
- Znamy się - odpowiedziało to chamstwo - nawet na stronie są zdjęcia z naszej imprezy...

a poniżej był link, który inteligentny Looki posłusznie kliknął i w tym momencie zaczęło coś błyskać, pulpit zrobił się niebieski z napisem spyware i your computer is infected, na pasku w prawym dolnym rogu pojawiło sie kółeczko koloru czerownego z X w środku. Teraz co kilkanaście sekund to cholerne kółeczko wysyła do mnie dymek z napisem o spyware, potem że infected a potem otwiera mi się 5 dziwnych stron żebym cos kupił i że to jest totaly free. Kółeczka się nie da zamknąć a mnie szlag trafia, bo przeskanowałem to 3ma znanymi mi antywirami online - a i owszem znaleziono u mnie zaledwie 86 programów szpiegujących, 4 dialery, 2 coś co mi nic nie mówi i ze 3 wirusy. Udało mi się usunąć to kretyńskie niebieskie tło z pulpitu, ale to nie zmienia faktu że to za przeproszeniem.

ochrona

03:02, bloxuy
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 26 czerwca 2011
avast! Free Antivirus 6.0.1086

 

avast! Free Antivirus to rozwojowa wersja darmowego (do celów niekomercyjnych) i zarazem jedenego z najpopularniejszych antywirusów, dzięki małemu zapotrzebowaniu na zasoby systemowe. avast! Free Antivirus posiada osłonę plików, poczty, WWW, P2P, komunikatorów, ochronę sieciową i monitorowanie zachowań. avast! Free Antivirus chroni przed spyware, a także wykrywa potencjalnie niepożądane programy do zdalnego administrowania i komercyjne rejestratory naciskanych klawiszy. W najnowszej szóstej wersji avast! wprowadzony został mechanizm do filtracji stron internetowych i tzw. piaskownica - AutoSandbox, która działa na zasadzie maszyny wirtualnej. W przypadku pobrania pliku lub programu z sieci web, te wpierw zostaną uruchomione w piaskownicy. Jeśli okaże się, że nie ma zagrożenia, to program zezwoli na zwykłe uruchomienie. Dodatkowo avast! Free Antivirus został zaopatrzony w gadżet na pulpit i wtyczkę do przeglądarek (IE i Firefox) avast! WebRep wyświetlającego ocenę reputacji.

Raskolnikov :: private :: blog

Zajmują przedstawiciele partii o wdzięcznej nazwie Prawo i Sprawiedliwość, mają te dwie naczelne wartości głęboko w...
Link 20.08.2006 :: 22:46 Komentuj (1)


Horrible aggravation

Człowiek przeciwko maszynie, zbuntowane oprogramowanie, temat wielokrotnie przenoszony na ekrany kin. Oczywiście za każdym zbuntowanym komputerem stoi jakiś człowiek, tak w realiach filmowych jak i w rzeczywistości.

Tak było i dziś, człowiek przeciwko maszynie... a dokładniej człowiek przeciw innemu człowiekowi starającemu się przejąć jego maszynę do swoich niecnych celów.
Spam, adware, spyware, wirusy komputerowe to nowoczesna broń w cyber przestrzeni. Walczą nią zorganizowane grupy przestępcze, państwa, koncerny oraz pojedynczy ludzie, odporność systemów informatycznych na te ataki powinna być jednym z głównych kryteriów ich wyboru, oczywiście skuteczność każdego zabezpieczenia zależy od łatwości jego zastosowania i administracji i tutaj zaczyna się dzisiejsza opowieść.

MS Windows każdy zna, niektórzy kochają inni nienawidzą obie grupy jestem w stanie zrozumieć. I tych co kochają (piszą wirusy i całe to niedobre oprogramowanie). Ale najbardziej jestem w stanie zrozumieć tych co nie lubią tego systemu (czyli.

e-gazeta – aktualnosci i nowinki

Najnowsza Pamięć flash z antywirusem

TRANSCEND przedstawił pamięć flash V15, do której zostało dołączone oprogramowanie antywirusowe, dzięki czemu mam pewność ze przenoszone dane będą bezpieczne. Odpowiada za to dołączone oprogramowanie Trend Micro USB Security. Gdy w czasie przenoszenia danych na urządzenie pojawi się zagrożenie wirusem czy złośliwymi aplikacjami typu malware czy spyware, użytkownik jest o nim informowany, a wszystkie zainfekowane pliki zostają poddane kwarantannie. Ponadto od razu po podłączeniu pamięci flash do komputera z dostępem do Internetu oprogramowanie automatycznie pobiera najnowszą aktualizację i instaluje bezpośrednio na pendrivie. Z wyglądu pendrive nie odróżnia sie od innych produktów konkurencji. Lista firm produkujących przenośnie pamięci flash jest długa, wśród nich przodują chińscy producenci.
V15 jest dostępny w dwóch wersjach o pojemności 4 GB -biały i 8 GB -czarny.