O czym chcesz poczytać na blogach?

Sprzątanie świata

" W ŻYCIU PIĘKNE SĄ TYLKO CHWILE" - bloog.pl

15:51

 

     

       Tegoroczna akcja "Sprzątanie Świata - Polska 2007" odbyła się w wrześniowy weekend, w dniach 14,15,16.09..

Zwrócić uwagę na przeciwdziałanie zmianom klimatyczym i na to, co każdy z nas może zrobić sam w domu aby środowisku było lżej.

     W tym roku szkolnym uczniowie klasy 2 "b", podobnie jak w roku ubiegłym, wzięli udział w akcji "Sprzątanie świata". Maluchy chętnie i z zapałem przystąpili do tej pracy. Dla szkoły ważne jest to, że podnosi się świadomość ekologiczna dzieci, wychowankowie przyczyniają się do utrzymania porządku w miejscach publicznych, w praktyce poznają sposób segregacji śmieci, wzrasta ich świadomość konieczności zachowania.

Portal społeczny – Końskowola

Sprzątanie świata 2010

     Sprzątanie świata to międzynarodowa kampania odbywająca się na całym świecie w każdy trzeci weekend września. Głównym celem akcji, która w tym roku przeprowadzona była w dniach 17-19 września pod hasłem: „Chrońmy bioróżnorodność-segregujmy odpady” jest podniesienie świadomości ekologicznej mieszkańców.
Lubię
Bądź pierwszą osobą, która doda ten do listy ulubionych.

Comments on: "Sprzątanie świata 2010" (3)

mikasha blog

Się wysuszy i samo odpadnie. Choć niektórzy leniwcy stosują drugą metodę, podobno również skuteczną, co jednak wymagającą nieco więcej czasu i cierpliwości...
Reasumując, bo ja chyba za bardzo staram się odbiegać od meritum sprawy. Mam kilka wątków:
- szklany słoik z dżemem truskawkowym
- akcja sprzątanie Świata
- styropian i folia w moim zeszycie prawdy
Pewno znalazłoby się jeszcze kilka fajnych spraw do podretuszowania mojego burdeliku, jaki sobie sama zgotowałam, ale jak na moje, ostatnio i tak skołatane już, nerwy- styka!!! Zdecydowanie basta!
I co dalej? Co począć, od czego zacząć, najpier. Opróżniłam się. Czytając ten wpis, smakujcie mojej goryczy kilkuletniego wina, które miast być, klarowne i zachwycać bukietem zapachu, będzie ciarkami na języku i goryczą w garłach waszych.
Nie będzie chyba już cudu przemiany...raczej nawet nie ma na co liczyć. Teraz wszyscy u góry są zajęci przygotowaniem do świąt. Takoż i ja, staję w szranki, łącząc się w czystości i blasku ze wszytskimi, którzy walczą z porządkami przedświatecznymi.
Samodzielność to domena dorosłości! Czy samotność również?
Ahoj...

by mikasha | 2010-03-29 00:06:32 | skomentuj! (0)Wszystko płynie... - bloog.pl

Cytat na dziś - „Ziemia [...] ma skórę; a skóra ta choruje. Jedna z tych chorób zwie się na przykład człowiekiem."

F. Nietzsche


Dziś młodzież z mojej szkoły brała udział w akcji „Sprzątanie świata". Pomijam już sam fakt, że kolejny raz przepadły mi zajęcia w klasie technikum (a jest.

Poziom drugi - szanowni rodzice swoich pociech, szanowne pociech swoich rodziców - jesteście na tyle głupi, że musicie raz do roku brać w szacowne rączęta obrzydliwe śmieci, które sami wyprodukowaliście a nierzadko - sami wyrzuciliście do lasu. Trzeba być naprawdę tępym człowiekiem, żeby sobie tego nie uświadamiać.

I na koniec smutne spostrzeżenie - bierze się udział w szumnych i nośnych hasłowo akcjach, jednak nie zauważa się zaśmiecenia własnych domów, miejsc pracy, szkół (zwłaszcza) czy podwórek. Zacznijmy sprzątanie świata od posprzątania swoich głów.Po prostu blog ;]

To Zuzia miała rację, że nie istnieje ktoś taki jak przyjaciel czy „bratnia dusza”. Nie ma. Ja przynajmniej nie mam i wątpię czy będę mieć :( A w ogóle to nie cierpię świąt. Ani czasu wolnego. Nie wiem, jak przetrwam wakacje.
A teraz jeszcze odkryłem, że nie ma papieru w drukarce! Nie cierpię tego świata!

krzysztoff 2004-04-13 20:56:43 skomentuj (4)


Klasa niezgrana
17.04. – Ach... na konikach było tak fajnie! Wystartowałem na Marwilu i dobrze mi szło. W końcu dziś zagalopowałem! To było takie świetne... Marwil trochę podrzucał, ale to uczucie jest tego warte..Niedobrze... Zawiodłem się na mojej klasie, szkole. Życie powoli zaczyna tracić sens.
23.04. – W sumie dziś były tylko pierwsza i ostatnia lekcja – biologia (pani Sławińska opowiadała pół godziny, jak to rodziła [wiadomo, układ rozrodczy]) i geografia. Pośrodku ciągu okienek był przerywnik – sprzątanie świata (konkretnie koło Ochli). Takie sprzątanie lasu ze śmieci. Później u pani Kasi zobaczyłem takie fajne myszoskoczki... Ma ich za dużo... Dziwnym trafem zamierzam zamienić akwarium na terrarium z gryzoniami...

krzysztoff 2004-04-23 18:13:59 skomentuj (2)

Oliver Ethan, Simon Nathan - Onet.pl Blog


24 kwietnia 2009
--Sprzątanie świata--

Sprzątanie świata to chyba trochę za mocno powiedziane ale przedszkolaki w ramach dnia Sprzątanie świata wybrały się w rękawicach gumowych i z workami   

na sprzątanie terenu wokół przedszkola. Za przedszkolakami stoi pani Małgosia - przedszkolanka Olivera.

  

 

A przy okazji mam jszcze jedno zdjęcie, które myślę, że.

Optymiści są naiwni... Optymistą jest być fajnie ;P - Onet.pl Blog

Czeka mnie msza oraz wypad na salę gimnastyczną ;P Już nie mogę się doczekać ;P Nareszcie pogram sobię w nogę ;P

No a jutro kolejny normalny dzień... Czy aby napewno?? ];-)

Pozdro kieruję for:

-Kasia N ;P

-Karolinka P ;D

-Ada J ;>

-Wiki U ;]

-Magda W ;)

-Ania A i W i Cz ;PP

-Aga K ;*

-I reszta o której nie napisałem bo było by za długo ;D

Kocham was wszystkich za to, że jesteście, że pomagacie mi w trudnych chwilach i pokazujecie mi piękno tego świata :) Thx wam za to ;*

"Je t'adore"!! ;D

Września 2006
Sprzątanie świata

Hey!!!

Im dłużej chodzę do mojej klasy, tym bardziej ją lubię ;P Dzisiaj na żabich dołach były zabawy edukacyjne i sprzątanie świata ;P Najperw rozdaliśmy wszystkie worki i rękawiczki, po czym podzieliliśmy się na grupy ;P Ja miałem zaszczyt iść z pewnymi dwoma "człowieczkami" płci żeńskiej <pozdro ;P> Po paru pająkach i piskach dziewczyn doszliśmy na taką polankę koło jeziora i graliśmy w 66 to samo co 33 tyle, że.