O czym chcesz poczytać na blogach?

Sprężyny

faliste | wszystko co potrzeba dla tapicerów

hurt i detal

wygoda mebla

Głównym czynnikiem, od którego zależy to czy meble są wygodne jest to, z jakiego materiału są one wykonane oraz czy mają zastosowane dobrej jakości metale a także sprężyny. Cena sprężyn, mini bonnell. oraz akcesoriów do mebli jest różna.
Poza tym wykonuje się także takie prace jak: testowanie mebli oraz wzbogacanie oferty oraz co to modniejsze modele, dzięki którym można liczyć na to, że kupione meble oraz innego typu akcesoria będą miały niezawodną jakość. Poza tym w stałej sprzedaży są takie produkty jak części zamienne oraz akcesoria, które są potrzebne do tego aby meble, w tym fotele oraz innego typu produkty, niezbędne do wyposażenia – będą działały długo oraz niezawodnie. Poza tym istotne jest to, że do produkcji mebli stosuje się tylko atestowane produkty, w tym dobrej jakości: sprężyna do mebli.
Warto zapoznać się  z ofertą.

VETERAN AUTO - Onet.pl Blog

Sen zimowy nadchodzi  

 

Veteran Auto (21:18)

04 listopada 2010
zmiany i wrażenia

Nowy układ zasilania zagościł w 126-tce. Większy gaźnik prezentuje się zdecydowanie lepiej, lepsze są też osiągi. Przede wszystki silnik dużo "wyżej" się kręci. Trzeba zwracać uwagę na obrotomierz, bo silnik ma seryjne sprężyny zaworowe i mozna narobić sobie problemów. Auto jest zdecydowanie przyjemniejsze niż z poprzednim gaźnikiem, sprawia wrażenie bardziej elastycznego. Trzeba było ograniczyć ilość dostarczanego paliwa. Jest chyba nieco lepiej, oczywiście są to subiektywne odczucia, prawdę powie hamownia, jeśli się wreszcie tam wybiorę  . W tym roku nic na to nie wskazuje, ubezpieczenie kończy się za kilka dni i napewno nie będę go przedłużał, w końcu nadchodzi zima. Ale ogólnie jestem zadowolony.

Żebym się zbytnio nie nudził Senior przywiózł X-a, czyli FIATa X1/9. Coś metalicznie stuka w zimnym silniku. W czasie rozmowy telefonicznej stawiałem na wałek rozrządu, ale jak posłuchałem tego na żywo.

Producent materacy

Materacach kieszonkowych, sprężyn jest więcej niż w materacach bonnelowych, dlatego też są one nieco twardsze, a co za tym idzie zdrowsze dla naszych pleców.  Producent materacy oferujących materace sprężynowe uznaje je za najlepsze, bowiem są one bardzo trwałe, natomiast ich popularność wśród konsumentów jest związana z ich niską ceną. Jeżeli decydujemy się na zakup materaca sprężynowego to powinniśmy szczególną uwagę zwrócić na ilość sprężyn na metr kwadratowy, bowiem im większa ich liczba tym materac jest lepszy dla użytkownika. Właściwie błędne jest myślenie, że jakość materaca wynika z jakości jego obicia, zwłaszcza jeżeli chodzi o materace sprężynowe istotne są sprężyny. Ich jakość wypłynie na trwałość materaca, a to dlatego, że jeżeli są one dobre to materac nie ulegnie odkształceniu. Właściwy wybór materaca jest kluczowy dla jego użytkownika, ponieważ zły materac może nie tylko sprawić, że nie będziemy się wysypiać, ale także może doprowadzić do bólów kręgosłupa.

 

Geometria kół | Stacja Kontroli Pojazdów

Wszystkich trzech kierun­kach, które z kolei obciążają tłoczysko momentem zginającym. Aby zapobiec, wy­nikającym z elastyczności, zmianom kąta pochylenia i kąta wyprzedzenia osi zwrot­nicy, średnica tłoczyska amortyzatora musiała zostać zwiększona z 11 mm (w zwy­kłym amortyzatorze) do co najmniej 18 mm – geometria kół poznań. Przy zachowanej średnicy tłoka amor­tyzator ma budowę dwururową, pracuje przy nie zmienionym lub podwyższonym ciśnieniu.

Główną korzyścią stosowania zawieszenia z kolumnami prowadzącymi jest to, że wszystkie elementy biorące udział w resorowaniu i prowadzeniu kół można zintegro­wać w jednym zespole montażowym. Elementy te to:

 • dolny talerz oporowy sprężyny,
 • dodatkowy element sprężysty lub odbojnik,
 • ogranicznik skoku rozciągania,
 • stabilizator wahliwy połączony za pośrednictwem cięgna,
 • zwrotnica koła.
 • Zwrotnica może być trwale połączona z obudową kolumny przez spawanie lub twarde lutowanie albo może być przykręcana. Dalszymi korzyściami stosowania zawieszeń z kolumnami prowadzącymi są:
 • mniejsze siły w punktach E i D mocowania zawieszenia do nadwozia dzięki dużej odległości c,
 • mała odległość b między punktami G i W ,
 • duży skok,
 • zmniejszenie o 3 liczby przegubów,
 • możliwość lepszego ukształtowania przedniej strefy zgniotu,
 • większa wrażliwość.

nutek blog

I trzęsienie ziemi.

Wyżeł stanął w drzwiach i nie było sekundy, żeby przyszło mu do rybiej główki, że jest w tej chwili Ani zbędny. Rozbieganym wzrokiem ogarnął wszystko dookoła; na łóżku Szałszanka, obok herbata, na kolanach zeszyt z niemieckiego. W Rybim rozumku szybko skojarzył fakty – czegoś w tym obrazku brakowało. I zdecydowanie był to Wyżeł (swoją drogą też niemiecki). Ucieszył się na to odkrycie, szczególnie że sam go dokonał, i dziarsko podreptał w stronę Ani, która uparcie starała się zasłonić książką i udawać, że owego Psa nie zauważa. Hop – Wyżeł skoczył na łóżko, a że bardzo spodobał mu się dźwięk, jaki wydały najprawdopodobniej nadwyrężone sprężyny, gdy tylko poczuły na sobie dodatkowe trzydzieści pięć kilo, to szybciutko z owego łóżka zszedł i czynność powtórzył. Zgrzyt. Jeszcze raz – na podłogę Wyżeł zszedł i zrobił hop. Zgrzyt. Trzask – Szałszanka ostentacyjnie rzuciła podręcznik na łóżko i spojrzała groźnie na Wyżła. Zrozumiał. Aż sobie przysiadł z wrażenia i spojrzał na Anię z miłością; dobrze, będzie już grzeczny, posiedzi tu sobie i poczeka aż skończy się uczyć, nie wykonując żadnych czynności, które mogłyby jej przeszkadzać. No, przynajmniej tak sobie to zinterpretowała Ania i uspokojona wróciła do niemieckich słówek, a trzeba Wam wiedzieć, że uczy się metodą skojarzeń. Właśnie była przy.

Jeżycjada - Onet.pl Blog


2008
 Grudzień
 Listopad
 Wrzesień
 Lipiec
 Czerwiec
 Maj
 Kwiecień
 Marzec
 Styczeń


14 listopada 2008
Sprężyna

6 Dziękuję! Lubię Was ;-)

13 listopada 2008
Porządki ;)

Witam i przepraszam za moją długą nieobecność na blogu, ale mam niestetu dużo nauki i mało czasu wolnego.

Troszkę spraw organizacyjnych:

1. Premiera "Sprężyny" już jutro!!!

2. Przepraszam.

Krystico75

V 45°, chłodzony cieczą, SOHC

Pojemność skokowa 805 cm3

Średnica x skok tłoka 83,0 mm x 74,4 mm

Moc maksymalna 53 KM przy 6000 obr/min

Moment obrotowy 69 Nm przy 4000 obr/min

Układ zasilania wtrysk paliwa

Rozrusznik elektryczny

Skrzynia biegów 5-stopniowa

Prędkość maksymalna 160 km/h

Długość całkowita 2370 mm

Szerokość całkowita 920 mm

Wysokość całkowita 1125 mm

Rozstaw osi 1655 mm

Prześwit 140 mm

Wysokość siedzenia 700 mm

Masa suchego pojazdu 247 kg

Zawieszenie przód odwrócony widelec teleskopowy, sprężyny spiralne, tłumienie olejowe

Zawieszenie tył wahacz wleczony, sprężyna spiralna, tłumienie olejowe, 7-stopniowa regulacja napięcia wstępnego sprężyny

Hamulce przód / tył tarczowy / bębnowy

Opony Przód: 130/90-16 M/C 67H
Tył: 170/80-15 M/C 77H

Zbiornik paliwa 15,5 L 

.